Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti hogyan törtetek ki az...

Ti hogyan törtetek ki az elzárkózottságból, magányból és introvertáltságból? Sikersztorik? Vagy tippek hogy kezdjek el embereket megismerni?

Figyelt kérdés
nincsenek barátaim és folyton otthon ülök, pedig pont ilyenkor kéne az embernek buliznia, szerelmesnek lenni, barátokat szerezni, és rájöttem hogy nem várhatok tovább a sült galambra, nem jön el az magától!:P csak a probléma az, nem tudom hogy/hol kezdjem... ti hogyan szoktatok ismerkedni (a net lehetőség ki van zárva)? mert beülnék én mondjuk egy kávézóba, de nyilván nem akarok megzavarni senkit aki mondjuk éppen egyedül szeretne eltölteni egy kis idő..:/ viszont így ötletem sincs!
2016. márc. 21. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha abszolút nincsenek barátaid ,akkor a net lehetőség ne legyen kizárva.Ismerkedj "itt" mondjuk.Hívj meg egy kávéra és beszélgetek veled élőben (persze csak ha egy városban lakunk :D)
2016. márc. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Megértem , mivel én is ebben a helyzetben vagyok ráadásul úgy, hogy kb az egész város ismer , és bárhova megyek ott buli lesz. Viszont én is nagyon ritkán mozdulok ki , mivel elég kevés az olyan hely ahol normális embereket lehet megismerni amúgy. Nem is az a probléma, hogy valahova mégis elmenni hanem tényleg az ,hogy hova..mert egyébként attól , hogy vannak az ember körül sokan attól még lehet sokkal szarabb a helyzet mint a mostani:D. De egyébként szerintem azért is menjél el néha ide-oda, mert ez sem egészséges (ez még rám is igaz) monjduk nem tudom kocsma,söröző,kávézó,étterem nyugodan indulj el egyedül , és meglátod előbb utóbb megismernek , és telle leszel haverokkal (ha nem vagy gyökér a mai nyelven szólva). Legyél vagány laza add ki az érzéseidet nyugodtan, és próbáld meg jól érezni magad. Egyébként ,ha nem egyedül indulsz el, hanem mondjuk az egyik haveroddal akkor meglátod nem lesz annyi időd ismerkedni mint egyedül!! Szóval irány valahova szórakozni...23%f
2016. márc. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nagyon rendesek vagytok, meg kaptam privátot is, azt is köszönöm, de kérlek vegyétek figyelembe hogy nem véletlenül zárom ki a netet!
2016. márc. 21. 20:22
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!:) megpróbálom
2016. márc. 21. 20:23
 5/10 anonim ***** válasza:

Az introvertáltságból nem tudsz szerintem kitörni. Én is az vagyok, és ez nem változik, de azért lehet fejlődni persze, de sose válsz attól még nagydumás egyénné, akivel mindenki haverkodni akar.

Első lépésként szerezz egy embert akivel eljárhatsz helyekre, mondjuk bulizni, kiállításra vagy moziba... Nekem mindig úgy volt, hogy akivel mentem ide-oda, sokszor összefutottunk az ő ismerőseivel, vagy spontán alakult úgy hogy összeismerkedtünk valakikkel. Az ilyen helyzetek azért is jók, mert ha eleinte veled nem is történik semmi, azért elleshetsz ötleteket másoktól, hogy mit hogyan oldanak meg.

Szóval ne várj azonnali csodát, de mindig légy résen, figyeld mit hogyan csinálnak mások és építsd be a saját világodba amivel azonosulni tudsz.

2016. márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én a gimi után mentem szakmát tanulni egy másik városba, egy teljesen új suliba. Megszabadultam az engem szekálóktól és egyéb rossz ismerőseimtől és tiszta lappal kezdhettem egy teljesen új osztályban.

A szándék és akarat megvolt bennem, hogy változtassak, így igazából szinte minden simán ment. Új barátokat szereztem és jócskán felpezsdült körülöttem az élet.

Mára már sokkal kiegyensúlyozottabb és boldogabb életet élek, össze se lehet hasonlítani engem az 4-5 évvel ezelőtti "nyomi" énemmel.

22/F

2016. márc. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokáig ilyen voltam. Aztán egy nap nagyon unatkoztam és elgondolkoztam rajta hogy én mit is akarok elérni az életben. Gondoltam jó állás, család, boldogság, biztonság, ezek ugrottak be. Viszont ahogy jobban belegondoltam megkérdeztem magam "De most komolyan, mi az amire vágyok, amire gyerekként is vágytam." És hát lehet hogy sokan nem fognak komolyan venni, de bennem még a mai napig él az a gyerek akinek minden vágya hogy rajzfilm vagy videojáték hősökhöz hasonló életet élhessen. Járni a világot 2-3 baráttal, minden nap új embereket megismerni, barátokat és ellenségeket szerezni, tanulni és fejlődni, verekedni, nyerni és veszíteni, együtt aggódni és örülni a barátaimmal majd fiatalon hősi halált halni. Ezen utána sokat gondolkoztam, és bár nem említettem azóta se senkinek, de komolyan törekszek rá hogyha nem is sikerül teljesen elérnem, de legalább közelebb kerüljek. Első lépésként elmentem küzdősportot tanulni. Ott rengeteg emberrel megismerkedtem ami már jó indítás volt. Emellett eljártam kondizni ahol egy nagyon rendes társaság befogadott. Ezzel párhuzamosan elkezdett nőni az önbizalmam, és 3 év alatt már nagy dumás lettem. Iskolában is jobban kijövök az emberekkel, több buliba is járok és úgy alapvetően nem olyan leterhelő társaságba lenni, sőt! Lehet hülyén hangzik, de én nekem eddig ez a történetem.
2016. márc. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Rádöbbentem, hogy megfogalmaztál egy olyan dolgot, ami bennem is lappangott, de eddig nem sikerült még meg fogalmaznom magamnak, úgyhogy köszönöm! :) Én is ez a típus vagyok. Hasonló vágyakkal.
2016. márc. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az introvertáltság nem egyenlő a magánnyal. Az introvertált emberek szeretik a magányt, nem szeretik a tömeget. Nem szeretnek feleslegesen beszélgetni. A lényeg, hogy ők ettől nem érzik magukat rosszul, elvannak maguknak.


A magányos ember, mint a kérdező is, szeretne barátkozni, közösségbe járni és rosszul érzi magát, mert mindebből kimarad. A magányos ember tud nyitni, fél a visszautasítástól, nem érzi magát elégnek ahhoz, hogy kommunikáljon. Zavarban van, ha beszélgeti kell, zavarban van, ha közösségben van. Ebből adódóan egy ördögi körben van és nincsenek barátai. A legtöbb esetben negatív gyerekkori élmények okozzák a befelé fordultságot. Például valakit piszkálnak, vagy a szülei nem tartják sokra, ezért hibás önképzavar alakul etc.


Kérdező szerintem először tegyél fel több kérdést.


Tegyük fel, hogy lenne egy lány akivel eltudnál menni kávézni és beszélgetni. Elmennél? Nem félnél?


A lényeg, hogy a probléma gyökerét lenne érdemes megismerned, utána könnyebb változtatni.

2016. márc. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

*Egyébként nekem a retorikaklub segített. nyilvánosan kell beszélni emberek előtt, nekem ez segített helyretenni az önbizalmamat, rájönni, hogy nem vagyok rossz beszélgetőpartner. 1-2 hónap alatt teljesen jól helyrejöttem. Tinderen elkezdtem lányokkal ismerkedni, találtam barátnőt. Eljártam egy sor különböző helyre, direkt új hobbikba kezdtem, hogy minél több olyan eseményre elmenjek ahol azonos érdekeltségű embereket ismerhetek meg. Elkezdtem rajzolni, biciklizni, táncolni. Szeretnék elkezdeni valamilyen harcművészetet.


Nekem alapjáraton a gyerekkori túlsúlyom okozta a bezártságomat. De miután nagy nehezen rájöttem, hogy önmagában sajnos a fogyás nem fogja megoldani az addigi berögzült szokásmintáimat, ezért kezdtem kimondottan először a kommunikációval foglalkozni. Aztán valahol olvastam, hogy a magányos embereknek semmivel sem rosszabb a kommunikációs képességük mint "egészséges" társaiké, csupán nem bíznak önmagukban, nem érzik magukat elégnek a társaskapcsolatra.

Hallottam a retorika klubokról és 1-2 hónap alatt összeszedtem magam, hogy rávegyem magam, hogy elmenjek. Életem legjobb döntése volt.

2016. márc. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!