Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért, mitől jelentkezhetnek...

Miért, mitől jelentkezhetnek nálam a következők?

Figyelt kérdés

Alig fél éve költöztünk külföldre a párommal az ő munkája miatt. Én nem találok munkát, bár csak január óta keresek aktívan (előtte hol itt, hol ott voltam), a munkanélküliség nagyon lesújt, már erőm sincs próbálkozni a sok visszautasítás után. A diplomámat itt semmibe veszik, a betanított munkákhoz meg túlképzett vagyok. Egész nap a 40 m2-es albérletben ülök, neten nézem az állásokat, számolgatom, hogy jönnénk ki a párom itteni viszonylatban alacsony fizetéséből, takarítok...

Viszont van egy dolog, amire nem találjuk a választ. Már az elejétől fogva furcsa fizikai tünetek jöttek ki rajtam (kb a költözés legelejétől és egyre durvább). Folyamatosan szédülök, émelygek, egy-egy erősebb szédülésnél, ájulásérzetnél hányingerem is van és a fejem is fáj. Szinte közlekedni nem tudok még a lakásban sem, a házimunka elvégzésében is akadályoz. Végjártam Magyarországon már mindenféle orvost, vizsgálatot, semmit nem mutattak ki, de pszichiáter és neurológus szerint sincs pánikrohamom, valami más okozza. Egy ideig jelentkeztek otthon, a családomnál is a tünetek (inkább csak akkor, mikor már indultunk vissza külföldre), de egy ideje már csak külföldön, ott is konkrétan a lakásban jelentkeznek. Kimegyek sétálni fél órára, jobban leszek, de ha bemegyek a lakásba, 5 percen belül megint elkap az émelygés. Általában jól alszom, de mégis nagyon fáradtan ébredek (otthon kipihentebben ébredek, pedig kisgyerek, állatok vannak), ezt sem értem, miért van. Általában ha visszajövünk otthonról, jól érzem még magam, nincs semmi bajom, majd másnaptól jönnek megint a tünetek és minél többet vagyok itt, annál rosszabbak. Aztán hazamegyek a családomhoz, és mintha egy csapásra megszűnt volna mindegyik tünet. Ez azt eredményezi, hogy nagyon gyakran utazunk haza, mivel 8-10 nap után szinte életveszélyesen rosszul vagyok már, menni nem tudok, csak fekszem egész nap, egy ételt nem tudok megfőzni, mert fél óra alatt 5x borulok rá a tűzhelyre, mert nem tudok megállni. Autót vezetni sem tudok így, míg otthon gond nélkül. Próbálom összeszedni magam, elhitetni magammal, hogy menni fog, el tudok menni a fürdőig és be tudok pakolni a mosógépbe, de akkor sem megy. Mintha homályosan látnék, mintha kb. részeg lennék. Nyugtatókat szedtem, nem hatottak. Már azért könyörgöm a páromnak,hogy költözzünk el innen, hátha máshol jobb lesz. Van erre valami esély? Vagy ennyire honvágyam lenne tudat alatt? Mert én semmit nem érzek belőle, a munkát kivéve feltalálom magam itt is, nem érzem, hogy lelki bajom lenne. Hiába kapcsolom be mondjuk a kedvenc zenéimet, hiába tornázom a lakásban, rosszul vagyok akkor is. Mit lehet ez ellen tenni és mi okozhatja a rosszulléteimet? Miért nem enyhülnek idővel, ha pszichések is? Hisz már megszoktam az ittlétet. És miért múlnak el egy csapásra, ha hazamegyek Magyarországra?


2016. ápr. 11. 11:23
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy a szüleim vidéken élnek, mi pedig most nagyvárosban vagyunk, ami tele van sötétbőrűekkel, nem szeretek az utcán egyedül mászkálni, ezért is ülök sokat a lakásban. Vidéken viszont mindig is imádtam kinn lenni a háziállataimmal (akiket sajnos ott kellett hagynom a családomra bízva és szinte csak ők hiányoznak), rengeteget játszottunk az udvaron, futkoztunk, én szeretek a szabadban edzeni, amit a városban nem tudok megtenni (parkba a fenti okból nem megyek), lehet ennek köze a rosszulléthez? Szabadságvágy? Van a klausztrofóbiának ilyen fajtája?
2016. ápr. 11. 11:46
 2/3 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján ez tisztán pszichés eredetű. Egy erős szorongásnsk tűnik. Miért múlna el magától? Hiszen ott vagy kint a bizonytalanságban, és nem látod a jövőt. Ha nem változik semmi, sajnos ez csak rosszabb lesz. :-(
2016. ápr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, hogy annyira erős a szorongás, ami képes ilyen tüneteket is okozni. A gond az, hogy sem a körülményeken nem tudok változtatni, sem pszichológus nem segít. Tényleg, még a nyugtatók sem enyhítették a szédülésem, ezért le is álltam velük, még mielőtt rászoknék. De mit tehetnék akkor ilyen esetben?
2016. ápr. 11. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!