Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nincs sokszot kedvem...

Miért nincs sokszot kedvem semmihez? Hogyan változtathatnék ezen?

Figyelt kérdés

Mostanság gyakran van, hogy nincs kedvem semmihez és senkihez. Az egy dolog, hogy tanuláshoz meg ilyenekhez nincs kedvem, de már elegem van a monoton mindennapokból, ugyanaz minden héten és egyik barátomhoz vagy ismerősömhöz sincs nagy kedvem, nem érdekel, mi van velük, nem hiányoznak és nincs kedvem megosztani velük a mindennapjaimat vagy a kisebb-nagyobb dolgokat, amik velem történnek. Nagyon szorongok emiatt, ugyanis gyakran éreztem ezt a kedvtelenséget már, és akkor idővel rendbejött, de egy ideje van barátom és ő sem felmentett ezek alól a dolgok alól. Szeretem nagyon, de amikor nincs kedvem semmihez és senkihez, abba sajnos ő is bele tartozik és akkor nem érzem szükségét, hogy bárkivel beszéljek.Ez az érzés nem állandó, van, hogy egy héten remekül vagyok és boldog vagyok, aztán hirtelen jön ez az érzés. A barátommal ezeket mindig megbeszélem, csak mégis szeretném tudni,hogy ez normális-e? Nem szeretném, hogy ez az egyszer fent, egyszer lent a kapcsolatunkat ronsta. Mit tehetnék, hogy ne érrezzek emiatt szorongást? Mit tehetnék, hogy ne érezzem ilyen gyakran ezt a kedvtelenséget?

17/L



2016. okt. 22. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem fog tetszeni a valasz.


Masok olyanokat fognak irni, h sportolj stb...


Persze ezek is hasznos dolgok, de szerintem neked egy pszichologus tudna segiteni.

2016. okt. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
.
2016. okt. 22. 16:51
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából zenélek, zenét tanulok, úgyhogy bőven le is vagyok foglalva. Csak jön néha ez az érzés. A héten nagyon boldognak éreztem magamat, és tegnap jött megint ez a kedvtelenség stb. amikor hazajöttem, mert másik városban tanulok
2016. okt. 22. 16:53
 4/6 anonim ***** válasza:
mintha magam olvasnám.
2016. okt. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Több szemszögből lehet vizsgálni ezt a problémát. Véleményem szerint egyszerűen csak kamaszodsz az életkorodat tekintve. Kamaszkorban teljesen természetes a gyors hangulatingadozás, az egyik pillanatból a másikra való 180 fokos személyiség fordulat. Talán tegnap még imádtál kijárni futni, de ma már jelét sem mutatod a mozgás felé való érdeklődésednek. Javasolnám hogy próbáld meg egy közeli hozzátartozóddal megbeszélni ami nyomja a lelked, ha van kedved, ha nincs...

Ha valamilyen komolyabb probléma okozza ezt, nem csak egy sima személyiségfejlődési folyamat, akkor viszont érdemes egy pszichológussal elbeszélgetni. A kedvtelenséget gyakran okozza a dopamin felszabadulásának gátlódása, amelyen az orvos TUD segíteni. Erről bővebben nem írnék, mert hosszú és unalmas lenne, ellenben ha hozzátartozódtól is azt a tanácsot kapod, akkor menjetek el dokihoz (aki pszichológus.) üdv :)

2016. okt. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mennyél pchiológushoz. Ártani nem fog.jobban leszel.
2016. nov. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!