Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit lehet azzal kezdeni, ha...

Mit lehet azzal kezdeni, ha nem vagyok képes magamhoz közel engedni senkit?

Figyelt kérdés

Ezzel amúgy nem is lenne baj, rá lehetne fogni, hogy "csak megválogatom az ismerőseim" és bújhatnék egy szép kamu mögé, de sajnos akkor sem tudom ezt megtenni, ha szeretném.


Eddig 2 kapcsolatom ment rá, de "baráti" szinten megszámlálhatatlan az ilyen, hogy "jóban vagyunk, de azért annyira mégse". Összefutunk a vonaton, vagy nagyon ritkán kajálni, de én nem vagyok felszabadult kicsit sem olyankor. Próbálok nem hülyébbnek tűnni, mint amilyen vagyok, előfordul hogy "torzítok" kicsit, hogy jobbnak tűnjek vagy "hangzatossá" válok egy időre.

Ráadásul ez még csak nem is szándékos. "Magam adni" nem tudom, nem megy. Félek is tőle, mert nem vagyok egy átlag szemmel nézve "normális" valaki. A legrosszabb, hogy a "ki vagyok én" kérdésre sem tudom a választ - mármint lelki síkon értve, materiálisan nyíván tudom a nevem, nem vagyok őrült. Csak az a baj, hogy a "ki vagyok én" az lelkiállapotfüggő és "akkor-és-ott" 100%-ban úgy is érzem magam, néha ellentmondásos akár 1-1 napomat is összehasonlítani. Folyamatos a harc bennem az álatam csak "gonosz"-nak titulált énem és a "jobbik énem" közt. De közben félek, hogy elmozdulok a rossz felé, ami néha meg is történik, és mi van ha a jó is csak színlelt, megjtszott vagy "anyám hatása"? Legrosszabb eset ha csak megjátszott, mert félek mi lesz ha megtudják, hogy gonosz vaagyok és üres...


Zárkózott vagyok, merev, távolságtartó, hűvös-rideg, pókerarcú és kicsit énközpontú is. (Ez utolsónak okát nem tudom, tézisem van pár mint a "más úgyse fog szeretni" amit a gyenge énem uralkodásánál 1000%-ban így is gondolok és egy sebzett, gyenge, gyáva valakinek érzem magam olyankor és/vagy ott van még az, hogy nagyon sokat vagyok egyedül és már magam értem csak meg magam. Tudom ez őrültség).


Bocsánat a rossz fogalmazásért, gyenge leírásokért, szánalmas hasonlatokért, de most ennyire telt. Szívesen részletezek dogokat, ha érdekel a válaszokban kérdezzetek rá bármire.


Kérem a sértő, gúnyos, "rúgjunk bele a hülyébe" jellegű válaszokat most inkább ne...



2016. okt. 31. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichológusokat erre találták ki. :) Ha nem megy egyedül..
2016. okt. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1


Ez logikus válasz. Tudsz valakit ajánlani? Itt helyben elég szánalmas a pszichológus-felhozatal a sima "SZTK-orvos"-nak nagyon rossz a híre, elvileg ásítozva véghallgat és felír egy csomó addiktív szert, mint "gyógyszert".


Van még olyan orvos aki ténylegesen szereti is a munkáját és nem csak a kezelés végén a zsebébe került Szent Istváné érdekli? Maszekok alapból elvárják...


Nem szeretném, ha olyan lenne, mint amikről a viccekben hallani, hogy halgat, de közbe rejtvényt fejt, vagy csak eljátsza, hogy kedvel...


Én nagy kihívás lennék, szóval amelyik "szipiáter" szereti a hivatását annak én főnyeremény vagyok. Ilyen kesze-kusza ember sajnos kevés van. Nagyon sok ilyen jellegű bajom van. Szóval egy nagyon profi kellene.


Kérem ne vedd ezt akadékoskodásnak, életemben egyszer jártam pszichógussnál, de alig érdekelte amit mondok, a végén hantázott valami ezotériáról és szinte messiásként várta a fizetést. Nem is használt semmit... Rossz tapasztalat volt.

2016. okt. 31. 23:10
 3/5 anonim ***** válasza:
29%

Pont egy ilyen antiszoc csajjal ismerekedek mostanában mint amilyent te vagy. Először mindent traktorral kellett belőle kihúzni, de inkább kettővel még azt is hogy normálisan tudjon köszönni:D


Aztán hangsúlyozom ÉN alakítottam úgy a dolgokat, hogy megmerjen nyílni, ha velem beszél (jó értelemben) :D

És láss csodát igaz 1 hónap kellet neki, hogy rájöjjön hogy velem aztán tényleg mindenről beszélhet de egyszer csak kezdett olyan lenni mint én--mármint viselkedésben sokkal nagyobb szájú lett kötekedő (de így aranyosan) ilyesmi :) Velem is most történt először ilyen, de rájöttem hogy egy világ van benne elveszve kb ami felfedezésre vár...


Nem pont orvost javasolnék, hanem inkább türelmet tudom ,hogy ez a legnehezebb de ne koncentrálj rá jönni fog egy személy úgyis az életedben aki miatt megkell valahogy nyílnod (és egyébként ez velem is ígyvolt). Egész egyszerűen ezt hozza az élet, és az élet helyzetek. Alkalmazkodnod kell majd,megértened az embereket a hülyéket nem muszáj, szóval érted? :D csak nyugi. Amúgy, ha velem beszélgetnél párszor tuti 2 hónapon belül magadra ismernél :D:DD nem társkereső tudom, ezt most csak tényként írtam le.

2016. okt. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha férfi vagy akkor is igaz ez a dolog, csak nem így írtam volna :D *
2016. okt. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Először ne legyél előítéletes, szinte senkivel. Akkor tudod a legjobban feloldani ezeket az érzéseket, amikor megtapasztalod egy adott kapcsolatban az összhangot és barátiasságot valakitől. Ami önmagában késztetést fog adni arra, hogy közel kerülj, de ehhez kell egy minimum nyíltság másokhoz, és előítélet mentesen kezelni az embereket, pl. ilyenkor sok olyan emberrel kialakulhat közeli kapcsolat, akikről kezdetben nem gondoltam volna.
2016. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!