Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Munkaerőhiányra orvosság: "A...

Munkaerőhiányra orvosság: "A tollas veréb nem lázad" közmondás? Miért nem ezt követik a munkáltatók?

Figyelt kérdés

Mindenhol ezt hallom: munkaerőhiány. A csapból is ez jön. Mindenki elhúz új ember nem jön már biodroid melóra is lasszóval fogdossák a melósokat.

És van egy közmondás: A tollas veréb nem lázad.

Vajon ez nem jut a tisztelt munkáltatók eszébe?

Tán normális fizut kéne adni és akkor nem húzna el mindenki és lenne melós.

Vagy ez nem jó tanács? Akkor kevesebb pénz bélelné a tulajok főnökök zsebét és az úgy már nem jó?


2017. jan. 28. 15:02
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
52%

ilyen kérdésektől zsibbad le az agyam, mármint milyen idióta cégek vannak.


Ha rendes fizut kapna a beosztott, jobban dolgozna, több bevétele lenne a cégnek, abból kapna a főnök is, lehetne megint visszaosztani pénzt, így tovább. Csak sajnos gyengeelméjűek vezetik a cégeket és az országot is, így maradunk ebben a gödörben. Szomorú.


Nehéz lesz a gödörből kimászni, és ki kell sajnos.

2017. jan. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

És akkor még sírnak a retkek hogy mi az hogy nem jön senki dolgozni. Hát mi ez-hát adnák a minimálbért még meg is dobnák + 5000el (persze bttóban!!) mert olyan nagyon jófekek vagyunk és ezért nem is kéne csak napi 8 órát melózni (na jó meg még mellé napi 3at feketén meg szombatozni) és SENKI NEM JÖNNNNN????

Hát mi ez elvtársak? És nem, tényleg nem értik a retkek..

2017. jan. 28. 15:11
 3/36 anonim ***** válasza:

Szerintem ez kabaré lett ez az ország ebből a szempontból.


Kettyó-falva komolyan mondom, én is megjártam pár munkahelyet, és a legkülönfélébb dolgokkal találkoztam, a vicces fizetéseket is beleértve.


pár éve dolgoztam egy cégnél, volt egy ügyvezető, össze vissza dobálta a fizukat szerencsétlen, én aztán le is léptem, hallottam valaki mesélte hogy egyszercsak eltünt, én komolyan úgy gondolom elvitték szerencsétlen a diliházba, nagyon hülye volt.

2017. jan. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:

A pénzéhes főnökök nem csak anyagilag használják ki a dolgozókat, állatokként kezelik őket, semmibe veszik.


Most már csak az a kérdés hogy az oktatásrendszernek és a szülőknek hogy sikerült összehoznia ezeket az "embereket"? Esze valamennyi volt, felnyalizta magát főnöknek, és utána a komplexusait kiélve baxtatja az ő szemében alattvalókat (dolgozókat).

2017. jan. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

Jó de az a legviccesebb ha a dolgozó is kapna több pénzt a főnök is több pénzt kapna, akár vezető akár tulaj.


Ha egy cég túl bonyolult azt ott kell hagyni komplett, úgyis bezárják, ökörködésnek hasalás a vége.


Az a cég egy süllyedő hajó, ennyi. Ki kell sétálni oszt hello.

2017. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

"Az a cég egy süllyedő hajó, ennyi. Ki kell sétálni oszt hello."


Ó azért nem ennyire egyszerű a szitu vannak akik tizenéve ellavíroznak az éppen még működő vállakozásukkal ami termel annyit hogy a drága főnöknek a kocsija meglegyen más meg úgyse kell (neki).

Én is ismerek olyat akinek a cége egy átjáróház de még (még...) nem ment csődbe pedig mnár 10 éve azt mondták neki ha így folytatja az biztos csőd.

És lám 10 éve még nem jött el a "most".

2017. jan. 28. 15:40
 7/36 anonim ***** válasza:

El fog jönni a most hidd el nekem.


A cég amit leírtam ott volt egy fickó, rendőr volt, felvették hozzánk. Na ő mesélt egy cégről, hulladékkezeléssel foglalkozott, a tulajnak Ferrari-ja volt, stb. Megnéztem a nemzeticegtar.hu-n és bedőlt a cég, felszámolják. Ha pl. egy cégnél hirtelen sok lesz az ügyvezető és egymásnak adják a kilincset akkor az rövid időn belül bukta.


Ja igen, ezt elhiszem hogy pár évig még el lehet lavírozni az ökörködés vizén, de szerintem hosszú távon nem.

2017. jan. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

" tulajnak Ferrari-ja volt"


Hát... de ő legalább elmondhatja hogy VOLT egy ferrarija. Hogy ha csak pár évig is de ÉLT és nem egy szar semmi pénzes csiscsk volt. Mint mondjuk én. Az én cégem (mert nincs is) biztos nem fog bedőlni, de ferrarim se lesz soha.

Még egy évre se.

2017. jan. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

Szerintem az nagy szó, hogy Ferrari-ja volt, meg milliárdos, szerintem volt pár politikus haverja, meg ügyes is volt, de mint mondtam nincs már meg a cég.


olyan emberek ezek szerintem mint a brókercégek tulajai, volt egy időszak itthon amikor következmények nélkül lehetett átverni embereket, megkárosítani őket, de egyszer eljön a hatalmas bukta ideje, bíróság, vagyon zárolása, ház lefoglalás, stb.


Szerintem ez a Ferraris fickó és hibázott aztán bedőlt a cége, mint az lenni szokott.

2017. jan. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Lefoglalás bíróság stb?

Csak kapcsolatok kérdése. Ha jók akkor a világon semmi se lesz ld rogán.

2017. jan. 28. 20:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!