Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Fordult elő mással is ilyesmi?

Fordult elő mással is ilyesmi?

Figyelt kérdés
26 vagyok. Az én életem nem túl boldog. Zűrös gyerekkor, mégrosszabb tinikor, rengeteg keserűség és főként megalázás. Szinte csak rossz emberekkel való érintkezés miatt kialakult folytonos magány, zárkózottság, depresszió, miegymás. Egy ideig hihetetlenül haragudtam az egész világra, utána már csakis magamat okoltam mindenért és örültem ha szenvedést tudtam okozni magamnak. Egyre lejjebb csúszott az életem, egy alkoholista senki lett belőlem, aki csak a halált várja. Nem tudtam milyen lehet "szeretni" egy másik embert. Nem volt bennem más érzelem, mint a harag, bánat, csalódás, keserűség és szégyenérzet. Az utóbbi (szégyenérzet) kivételével mostanra minden eltűnt belőlem. Az érzelmek helyét az üresség érzet vette át. Azaz közömbössé váltam a jó és a rossz dolgok iránt egyaránt. Nem is ez az egész érdekes, hanem az hogy kedvelem ezt az érzést. Szeretem azt, hogy nem érzek semmit. Viszont képtelen vagyok rájönni hogy miért örülök ennek ennyire. Ki az aki hasonló helyzetben van?
2017. febr. 20. 23:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, én is ilyen problémákkal "küzdök".
2017. febr. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 szabozsolt19861210 válasza:

Én 30 éves vagyok, és az életem nekem is egyre rosszabb lesz, ráadás még teszek is érte sok esetben, hogy rosszabb legyen, akár önkéntelenül, meggondolatlanul is.

Gyerekkorom nekem sem volt valami fényes, a suliban folyton gúnyoltak, stb...

Én is így volta, egy darabig haragudtam másokra, majd magamat okoltam, most ismét másokat okolok, de sehogy nem jó semmi.

Szeretni én sem igazán tudok, mivel eddig senki sem viszonozta úgy ahogyan én szeretném/elvárnám.

Ürességet is éreztem pár évvel ezelőtt, és az jobb helyzet volt mint a mostani, nyugodtabb voltam tőle, nem gondoltam se jóra, sem rosszra, megértelek teljesen.:(

2017. febr. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!