Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan motiválhatnám magam?

Hogyan motiválhatnám magam?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem érzem, hogy érdemes volna bármiért is felkelnem reggelente. Akármilyen célt tűztem ki magam elé, amit igazán szerettem volna elérni, soha, egyetlen alkalommal se jártam sikerrel. 21 éves vagyok, pályakezdő. Úgy 6-7 éve nincs semmi, ami igazán megmozgatna, vagy szívből érdekelne. A hobbijaimban eredménytelennek érzem magam, az álmaim is halottak, támogatást nem kapok sehonnan, semmilyen értelemben. Vannak barátaim, de hiába, belőlük se tudok erőt meríteni. Kapcsolatom se volt még soha, folyton kihasználtak, és elegem lett. Érintésekre, ölelésekre, odabújásokra vágyom, de nincs senkim. Bemesélni se tudom magamnak, hogy minden jobb lesz, mert évek óta ezt mondogatom, és semmi változás. Megtettem, amit tudtam, egymagam viszont önerőmön kívül nem tudok teljesíteni. Volt egy munkahely a közel múltban, ahol egy hétig bírtam; reggel 5:30-kor keltem, este 7 és 8 óra között értem haza fájó derékkal és talppal. Otthagytam, de nem csak ezért, hanem mert lassú voltam, és nem láttam át az egészet, ami ott zajlik. Egy selejtnek, életképtelen senkinek érzem magam. Még mielőtt belevágtam volna ebbe a munkába, nagyon motivált voltam, mert esélyt láttam arra, hogy végre elköltözhetek itthonról, és elkezdhetem építeni a saját életemet. De nem sikerült. És ki tudja, hogy önerőből mikor leszek képes rá. Az összes unokatestvéremnek a valaga alá tették a jogosítványt, meg az egyetemi tandíjat fizetik, meg minden, egyedül én vagyok az, aki szerencsétlenkedik. Nem tudom, mi motiválhatna engem ebben az életben. Még játszani sincs kedvem. Vagy olvasni. Vagy filmet nézni. Semmi sincs, ami érdekfeszítő lenne a számomra. Ti honnan szereztek motivációt a mindennapokban, vagy az ilyen nehéz időkben?

2017. aug. 3. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy lány vagy fiú? AZ biztos ad értelmet az életnek.
2017. aug. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem neked kell motiválnod magad, hiszen az Szabó Péter dolga.
2017. aug. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hopsz, az lemaradt. Fiú/férfi vagyok (ki mit honnan számít).


Szabó Pétert ne :DD

2017. aug. 3. 17:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem a motivacioval van bajod, hiszen feltetted a kerdest, hanem az onbizalmaddal. Azert nem csinalsz semmit nem nem hiszed hogy sikerul.


Nincs mas ut, addig kell probalkozni amig nem sikerul.

2017. aug. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ebben van valami. Okot nem látok arra, hogy belekezdjek bármibe is, hiába szeretném. Sosem sikerült, nem is fog soha. Na persze próbálkozhatok a végtelenségig, de a múltban is ezt tettem, és semmi eredménye. Röhej, hogy ilyen fiatalon így viszonyulok ehhez.
2017. aug. 3. 17:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Azert nem latsz ra okot mert meg nem sikerult elerni amiket akartal. Par csalodas utan mar automatikusan az ember csalodast lat elore. Ha hagyod hogy ez megakadalyozzon a cselekvesben akkor tenyleg nem fog semmi sikerulni.


Emlekezz ra hogy csak azert erzed igy mert nem erted meg el amit akarsz, nem azert mert nem is sikerulhet.

2017. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mivel töltöd az idődet ha nem játszol, olvasol, vagy filmezel? Nagyon kíváncsi vagyok.

Olyan meg nincs, hogy semmi nem érdekel. Ha csak ösztön szinten is. Bár azokat sajnos inkább elnyomni célszerű...mindegy.

Milyen dolgokba kezdtél bele amik nem mentek?

2017. aug. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az már egy cél ha elakarsz költözni otthonról.Keresd tovább a munkát és vizualizáld a célt amit elszeretnél érni,meglátod sikerülni fog.A másik kérdésre a válasz a hitből meritem erőt.Kezdj el társaságba,közösségekbe,rendezvényekre járni.Próbálj ki több dolgot pl.gyalogturázást,futást vagy bármiylen sportot ahova szivsene bekapcsolódnál.Még csak 21éves vagy,előtted az élet,sok mindent elérhetsz.Csak akarnod kell és higgy benne!
2017. aug. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
GYermekkorodban miért őrültél meg? Csináld azt.
2017. aug. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!