Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik szeretik a magányt, és szeret titokzatos lenni?

Figyelt kérdés

Az én esetem lehet, hogy egyedi, nem tudom.


A lényeg, hogy én a magányt választottam. Valamiért mindig is szerettek volna velem ismerkedni és barátkozni az emberek, de elutasítottam őket, vagy a munkahelyemen kívül már nem tartottam velük a kapcsolatot, pedig hányszor felajánlották, hogy menjünk el ide-oda, vagy hogy jelöljem be őket facebookon (ahol nem vagyok fent, és nem is leszek).


Nos, a lényeg hogy én szeretek rejtélyes lenni. Nem szeretem, ha engem csak úgy eltudna érni bárki, például facebookon, vagy tudná a telefonszámomat.


A lényeg, hogy jelenleg úgy érzem, hogy az én életembe nem szükségesek emberi kapcsolatok, legalábbis most úgy érzem, hogy boldog vagyok ezek nélkül, és csak teher lenne fenntartani emberi kapcsolatokat.


Bár bevallom őszintén, néha hiányzik egy barát és egy párkapcsolat. De az a probléma, hogy ezeket a kapcsolatokat fenn kell tartani. Ha például a barátaimmal levelezni kéne mindennap, akkor az problémát jelentene nekem, mert nem lenne kedvem hozzá, maximum heti egyszer...


23/F


2017. aug. 22. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Én is így vagyok. Tehernek érzem a meglévő kapcsolataimat, de mégis hiányzik valami.
2017. aug. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Introvertált vagyok, heti egyszer bőven elég találkozni a családommal. Barátaim meg nincsenek, csak ismerőseim. Ha erőltetem az elvárt nagy szociáliskodást akkor vagy belenyugszok de néha már zavar.

Titokzatosság? Nem szeretem a normalitást követni, nincs megfelelési kényszerem, sokan utálnak miatta. Gitározgatok néha, de jobban szeretem a csunghut meg a shanzot. (ebben persze az is bennne van h kéthúros vonóson rendkívül könnyű megtanulni játszani :P)

2017. aug. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Így volt egészen olyan 15-17 éves koromig. Baromira nem érdekelt senki, nem kellettek barátok, elvoltam egyedül, és ha találkoznom kellett valakivel azt sokszor nem élveztem.

Azóta ez megfordult, most már hiányzik 1-2 ember, párkapcsolat, viszont mivel amúgy sem igazán érdeklődtek felém és most sem, továbbra is egyedül vagyok, csak már nem önszántamból.

23/F

2017. aug. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Az utolsó bekezdésedben ugrik a majom a vízbe. És ezt nem bántásból írom, csupán segíteni szeretnék. :) Azt írod, hogy azért mégis csak hiányzik egy barát és egy párkapcsolat. Az írásod első felében viszont elkezded bizonygatni, hogy te szeretsz egyedül lenni. Megerősítést is szeretnél kérni, hogy nem csak te vagy ezzel így. A titokzatossággal kapcsolatban az a véleményem, hogy ez egy kényelmes, és mégis jónak tűnő szerep, hogy legalább valamelyest kompenzáljuk az egónkat. Ha már nem szeretek és nem is tudok a középpontban lenni és feltűnősködni, nem szeretek kezdeményezni, akkor legalább tűnjek ki valahogy máshogy.

A lényeg, hogy szinte száz százalékig biztos vagyok benne, hogy a problémaforrás az önbizalomhiány. Azt javaslom, hogy próbálj meg ezen dolgozni, ahelyett hogy ilyen dolgokkal áltatnád magad. Legtöbbször az introváltság oka is az önbizalomhiány.

Az hogy nem szeretnél levelezni mindennap, kapcsolatot fenntartani, szintén lehet amiatt, mert az a meggyőződésed, hogy túl unalmas vagy számukra, túl különleges vagy ahhoz, hogy mindenféle random baromságról beszélj másokkal.

2017. aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Azért érzed, hogy az életedbe nem kellenek emberi kapcsolatok, mert feltehetőleg korábban csalódások értek, és ezeket szeretnéd elkerülni. Ezzel védekezel.
2017. aug. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Lehetséges, amit írtok.


Viszont én mindig is ilyen voltam. Ebből feltételezem, hogy nekem ilyen a személyiségem, a jellemem.


Vagy ilyenné alakult át a negatív tapasztalatok miatt, de most már magamra mondhatom, hogy ilyen vagyok... És nem az önbizalomhiány miatt

2017. aug. 22. 22:19
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a rejtélyes az utolsó lesz ami az emberek eszébe jut rólad. Simán csak be fognak skatulyázni a visszahúzódó kocka/antiszociális kölyök/különc gyerek kategóriák valamelyikébe, vagy épp tudomást sem vesznek rólad.
2017. aug. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
igen van, de nem azért mert depis vagyok vagy ilyesmi, csak kevés emberrel (kb 100ból 1) értem meg magam.. kevés olyan van aki fel tudja fogni egyáltalán a gondolatok hatalmát.. már kétszer megkaptam h nem létezem, mert a korom összeférhetetlen az érettségi szintemmel.. ugye ettől nyilván nagyon rosszul érzem magam és szomorú vagyok.. ja nem, élvezem az egyedüllétet és épitem a karrierem, megteremtek magamnak bármit amit akarok, a nem megfelelő társaság csak hátráltatna
2017. aug. 25. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is hasonló voltam, nekem olyan 14-15 éves koromban múlt el ez. Vagyis csak félig múlt el, még mindig nehezen találok olyan embert akivel szívesen vagyok bizonyos mértékig nyílt, de mostmár igénylem.
2017. szept. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!