Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi lehet a megoldas? (csak...

Mi lehet a megoldas? (csak akkor irj, ha segiteni akarsz)

Figyelt kérdés

azt hiszem, nincsertelme az eletemnek. Az apam, aki angliaban el, nem szeret, meg szuletesnapomon sem koszontott fel, es mindig magavan van elfoglalva. Az anyam egy hibakent gondol ram, es atoknak szokott nevezni. Nincsenek barataim sem. Vannak “haverok” de nem igazi lelki tarsak. A legjobb baratnom amikor rajott, hogy mar nem vagyok eletvidam, elhagyott, talalt egy masik lanyt. Egyedul vagyok. Nincs kinek elmondanom a gondjaimat, es ugy erzem, ha meghalnek, senki sem sirna utanam. Iden errettsegizem, es felek, nem vesznek fel az egyetemre. E mellett nagymamamnak attetes rakja van, ez is megvisel.


Nem akarok elni. Nem latom ertelmet a folyamatos szenvedesnek. Rendszeresen vagdosom magamat, es mar elvesztettem a hitemet az eletben. Az anyam megkeseriti az eletemet, es azt kivanom, barcsak halott lenne. Gyulolom ot.


Szerdan megyek pszichiaterhez remelem felir nekem valami hasznosat, mert mostmar tenyleg ugy erzem, az ongyilkossag kuszoben vagyok (persze anyam azt is megprobalta megakadalyozni, hogy elmenjek, de legalabb ez nem sikerult neki).



2018. jan. 8. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Segiteni akarnék de csak te segithec magadon, a vágdosást meg hagyd abba
2018. jan. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Az hogy ezt ide le merted írni, annak a jele hogy még mindig van benned küzdeni akarás, és a doki biztos segít. A többin az segíthet ha meg tudod valakivel komolyan beszélni, ha akarod írhatsz pl nekem is. Higgyj benne hogy jobb lesz.
2018. jan. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Te mitől szenvedsz, amikor a nagymamád a beteg? Miért nem vele vagy elfoglalva?
2018. jan. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért is lettem lepontozva?
2018. jan. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#3: orulok, hogy neked nincs fogalmad a lelki szenvedesrol, fuggetlenul, hogy letezik. De igazad van, szanalmas, hogy itt sajnaltatom magamat, ebbol is latszik, hogy tok folosleges a letezesem.


#4: nem en pontoztalak le, szoval ne tolem kerdezd

2018. jan. 8. 20:54
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, itt tényleg nagyon sokan szoktak valós indok nélkül hattyú-halálázni.. de én úgy érzem, most kivételesen nem erről van szó, hanem igazi problémáról.

Szörnyen hangzanak a körülményeid, azt hiszem, nem sokan irigyelnék :S A pszichiátria jó döntés, bízom benne, hogy megfelelő segítséget fogsz kapni. Ezenkívül, amibe még megpróbálhatsz kapaszkodni, az az idő. Érettségizőként még elég fiatal vagy, az érzelmeid még sokkal intenzívebbek és viharosabbak, mint mondjuk 5 év múlva lesznek. Az efféle jellegű gondok le fognak csendesedni, ahogy egyre önállóbb és függetlenebb leszel. A nagybetűs Élet még tart meglepetéseket számodra! Rengeteg új változás és jó dolog vár rád, a nehezén talán már túl is vagy.

Lehet, hogy közhelyesnek hangzik mindez, én is annak tartottam a te korodban; de aztán rádöbbentem, hogy tényleg így működik. Kitartás! Nagyiddal tölts minél több időt!

2018. jan. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Noblesse Oblige ***** válasza:

Amikor én hasonló dolgot fontolgattam, akkor 1 valami tartotta bennem a lelket: hogyha lenn vagyunk a gödör legalján akkor már csak jobb dolgok jöhetnek, és ez igaz is lett! Lett párkapcsolatom, anyukám is stabilabb lett, rendeződött a viszonyunk.

Új barátaim, céljaim lettek. Szóval, ha most feladod, sosem tudod meg hozhattál volna ki a dolgokból.

2018. jan. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az segítene ha elmondhatnád a gondjaidat valakinek? :)
2018. jan. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A vagdosás segít? Ja nem, ez valami divathullám.
2018. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha hiszed ha nem nekem is ugyan ez volt a problémám 1.évvel ezelőtt/most is még néha nehéz túljutni a negatív dolgokon..De sosem vagdostam magam,nem is gondoltam ilyen hülyeségekre,mert tudtam,hogy én ennél jobb vagyok és a saját problémáimat magam szeretném megoldani és nem kiteregetni más 'szakembereknek' akiknek csak egy újabb páciens lennék a sorban..Mikor minden rossz volt az életemben valamiért nem tudtom feladni nem tudtam kilépni..Nekem ugyan az apám itt van,de ő egy rideg-távolságtartó aki gyerek koromba ugyan végig velem volt testben,de lélekben olyan mintha ott se lett volna és ezért még a mai napig vannak felé negatív érzéseim,de elengedtem ezt azzal az ígérettel magam felé hogyha nekem lesz gyerekem akkor nem fogom figyelmen kívül hagyni a problémáim hanem segítek rajta amiben csak tudok.Neked is ezt javaslom,mert ez embereket nem lehet rávenni,hogy szeressenek és ezt sokszor a magam kárán tanultam meg. Anyám szinten nem volt kedves hozzám sokszor,mert ő a tanulás megszállottja,aki nem viseli jó szemmel azt ha valaki nem add bele 100% az iskolába és emiatt a múltban előfordult hogy egy 0 szerencsétlennek nevezett/még fogyatékosnak is mert néha szeretek elmerülni a gondolataimban és egyedül lenne emiatt persze sosem volt sok barátom,de volt egy lelkitárs szerűségem akivel a gimi befejeztével szétváltunk.Na ő sem foglalkozott sose velem maximum eljátszotta a dolgot,de igazából egy végtelenül önző ember volt akit csak az érdekelt,hogy a saját céljait elérje-mikor láttam hogy milyen érzéketlen ember is valójában és felfogtam,hogy egy cseppet sem érdeklik a problémáim elküldtem a fenébe és azóta nem beszélek vele.Nincs szükségem olyan emberekre akikre nem számíthatok a baj esetén.Nekem a nagypapám rákos,mikor ez kiderült az orvosok csupán 1-2 évet jósoltak neki ő talán egyike azoknak az embereknek akik tényleg próbáltak nekem segíteni ahogy csak tudtak..De az ő betegségét nem fogtam fel tragikusan mivel azóta már 3.év is eltelt és ő még mindig itt van.De hogy a lényeget is össze foglaljam azt kell hogy mondjam csak az idő segíthet ezeket a sebek jobbulásában én csak tudom mivel túl vagyok az érettségin,ami persze nem sikerült túl jól,mivel a végén már arra se volt erőm,hogy egy könyvet kinyissak és így nem sikerült teljes mértékben felkészülnöm..Azonban ennek következtében volt egy teljes évem rá,hogy csak magammal foglalkozzak és azt csináljam amit szeretek ami nekem kifejezetten sokat segített..Szóval az én tanácsom neked az,hogy ne siesd el a tovább tanulást nyugodtan halasz 1.évet és esetleg jövőre próbáld meg tehát hagyj magadnak időt,hogy tovább léphess a dolgokon:)És ha esetleg leírnád valakinek részletesebben a dolgot szívesen meghallgatom ha ez segít-.- 20f
2018. jan. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!