Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hol és hogyan tudnék magamnak...

Hol és hogyan tudnék magamnak lelki társat keresni?

Figyelt kérdés

Túl vagyok elég sok megrázkódtatáson, családi konfliktusokon, ami jó pár éve zajlott már.

Egyedül élek, nem nagyon beszélek senkivel. Magányos és depressziós vagyok. Voltam pszichológusnál, de nem hiszek bennük, ők egy maszkot viselnek. A megértő személyt próbálják játszani, de tudom, hogy ez csak egy színjáték, mert csak a munkájukat végzik.

Tudom, hogy vannak empatikus emberek (elsősorban nőkre gondoltam), akik valóban segíteni akarnak a másiknak.

22 éves fiú vagyok.


2018. márc. 9. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem jók az esélyeid. Legtöbben olyan társat keresnek, akivel előrébb jutnak, nem olyat, aki rájuk rakja a terheit.
2018. márc. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Pszichológusnak lenni nem azt jelenti, hogy a megértõ személyt játszák, errõl elég téves elképzeléseid vannak.(nem tudom, hogy te eddig milyen pszichológusnál voltál, miféle tapasztalatra alapozod az elõítéleted). Pszichológia nem csak annyiból áll, hogy bólogatnak és simogatják a fejed, nem egy “bérelt barátot” játszanak, semmi köze ehhez. Pszicho-analízist végeznek. Egy pszichológusnál voltam eddig, de õ nem tett úgy mintha megértene, elmondta, ha rossz a hozzáállásom a dolgokhoz és más nézettel kellene szemlélnem a világot. Tehát fals az ítéleted.
2018. márc. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne add fel, van kiút mindenből, csak idő kell hozzá.

Most lehet magányos vagy, de ez a seb egy idő elteltével begyógyul és csak erősebb leszel tőle!

2018. márc. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Így sehogy. Előbb mássz ki a depressziódból, szakember segítségével. Az egy dolog, hogy ha egy jóbarát összezuhan, akkor összeszaladunk és támogatjuk, de ezt egy random idegenért.. még eljátszani sem fogja senki.
2018. márc. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Ez nem mód a javulásra. Ha “lelki társat” találnál, õ valószínūleg pont olyan magábazuhant, depressziós lenne, mint te. (volt ilyen barátságom és nem segített, talán csak méginkább lehúzott egy lelki beteg ember társasága)
2018. márc. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
58%

Biztos nehéz helyzetben lehetsz én megértelek, és igazad van teljesen, ilyenkor támaszra van szükséged.

De hidd el ki lehet mászni belőle, mint azt előttem valaki írta.

Beszélgethetünk, írhatsz nyugodtan én is átestem régen sok mindenen.

(A negatív hozzászólóknak meg gratulálok, ilyenkor biztatni kell az ember, nem pedig még jobban összetörni)

2018. márc. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

“A negatív hozzászólóknak meg gratulálok, ilyenkor biztatni kell az ember, nem pedig még jobban összetörni”


Gondold ezt végig. Ha mindenki biztatja, hogy persze-persze, sima ügy lesz találni egy lányt, aki boldogan a lelkitársad lesz... és persze nem fog összejönni.. azzal mit segítettünk? Nem jobb, ha tudja, hogy maga a gondolat hibás, nem pedig azt hiszi, hogy egyedül csak neki nem jön össze?

2018. márc. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!