Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Normális vagyok? Mit tegyek?

Normális vagyok? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat sírok és véresre harapdálom magamat. Anyukám eddig nem dolgozott most talált munkát. Nagyon sokat kell bent lennie így csak este ön haza. Apukámnak soha nem is volt szabadideje alig beszélgetek vele. Költözünk is anyukám és apukám csak ezzel foglalkoznak, ha itthon vannak. Van két kistestvérem, de velük nem lehet beszélgetni. Ha nagyon ideges vagyok véresre harapom a jobb kezemet ez segít levezetni a feszültségemet. De nem hiszem, hogy normális dolog lenne. A második, hogy mostanában mindig csak sírok. Nem szoktam sírni. Egyébként nekem sincs sok szabadidőm: iskola, néptánc,kórus, klarinét.Régebben szeretem ezeket csinálni mos viszont már inkább meglógok ha lehet. Nem akarom abbahagyni egyiket se, mert elhamarkodott döntés lenne. Úgy érzem magamat mintha sarokba lennék szorítva...

2018. márc. 21. 23:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
12/L
2018. márc. 21. 23:47
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális az önmagadnak való ártás és szokj le róla, mert olyan következményei lehetnek, amiket egy életre megbánsz. Ha egyedül nem tudsz, akkor keress pszichológust.
2018. márc. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
a véresre harapdálásért egy zártosztály rádférne.
2018. márc. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Szegényke, már 12 évesen ilyen problémákkal kell szembenézned, nagyon sajnálom :( Esetleg próbáld meg azt, hogy ha érzed, hogy eluralkodik rajtad a stressz és feszkó, fuss egy kört a ház körül, vagy kezdj el ugrálni (komolyan, a mozgás a legjobb stresszlevezető). Nekem is stresszes időszakom van, ilyenkor elmegyek konditerembe és futok 30-45 percet 11 km/h-val, utána úgy érzem magam mintha kicseréltek volna.


Ha ez sem segít, lehet fel kéne keresned egy szakembert. Bár én úgy gondolom, hogy ha a szüleid többet beszélgetnének veled, akkor nem lennének ilyen gondjaid, de 12 évesen ilyen magasfokú stresszt még nem bír el az ember.


Remélem megoldódik a problémád, kitartást kívánok neked :)


24/F

2018. márc. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk kezdesnek az is megteszi, ha idoben lefekszel, megalszod a 7-8 orat, es maris kevesebbet fogsz stresszelni.
2018. márc. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%
Hisztihisztiéssshiszti. Mindened megvan, járhatsz külön foglalkozásokra, van mit enned stb. Mi a problémád? Ennyi idősen már illene megértened, hogy munka nélkül nincs pénz, nincs kaja, meg egyéb foglalkozások amiket szeretsz. Anyukád, apukád értetek dolgozik, ezt érdemlik? Ha nagyon unatkozol, akkor segíts a házimunkában, olvass, tanulj meg rajzolni, festeni stb. Fejezd be a harapdálást, mert semmi értelme, és a szüleid sem ezt érdemlik. Próbálj meg a korodhoz képest, érettebben gondolkodni. Hidd el, nekik sem könnyű.
2018. márc. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

6os már ne haragudj de miről beszélsz? Ilyen fiatalon örüljön, hogy nem a bányában kell dolgoznia? Ilyen idős kislánynak még a kertben kéne szaladgálnia a barátnőivel, nem azon stresszelni, hogy meg tudják e teremteni az existenciális minimumot a szülei. Egy 12 éves kislányról beszélünk könyörgöm...


24/F voltam

2018. márc. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

"Hisztihisztiéssshiszti. Mindened megvan, járhatsz külön foglalkozásokra, van mit enned stb. Mi a problémád?"


12 éves lánynak szüksége van szeretetre, törődésre, figyelemre. Ha ezt nem kapja meg, nem csoda hogy nem bír magával mit kezdeni, ezek alap dolgok.


Ne bánjatok úgy vele mintha valami gáz hiszti lenne, mert nem az. Vannak gyakorin hülye pitsák, akik tényleg a semmit túlozzák el és előadják hogy mennyire rossz nekik, de ennek a lánynak a problémájának van valóságalapja.


Kérdező:

Normális vagy, csak ahogy te is leírtad egyből az elején, nem kapod meg azt a törődést és figyelmet amire szükséged van.

Én azt csináltam régen a te helyedben, hogy interneten szereztem barátokat, akik közül van akivel már 7 éve haverok vagyunk. Ő mindig meghallgatott, ő neki tudtam mesélni a gondjaimról, így nem fájt annyira, hogy nem törődött velem senki.

Ha találsz NORMÁLIS havert, az lenne a legjobb, bár a te korosztályodban ez ritka.


A másik, hogy ideje feldolgoznod azt, hogy néha egyedül vagy, és néha nem fogsz elég törődést kapni, se szeretet. Ezt úgy tudod megtenni, ha megérted: Mások magukkal vannak elfoglalva, ettől függetlenül te még szeretve vagy, csak nincs energiájuk, idejük rád figyelni.

2018. márc. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
7-es, jól vagy? Vagy csak nem megy a szövegértés? Ennyi idősen már illene tudnia, hogy pénz kell mindenhez..csak ennyit írtam. Ha a harapdálás megy neki, talán ezt is megtanulja majd. Vagy szerinted jobb álomvilágban ringatni 18 éves koráig?
2018. márc. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Adam, én mesélhetnék a gyerekkoromról, ami tényleg kemény volt, de itt pontosan miről van szó?? Veri az apja, alkoholista? Elhagyta az anyja? Jaaaa nemmm, csak dolgoznak, hogy mindene meglegyen.
2018. márc. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!