Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Manapság még van megbecsülésük?

Manapság még van megbecsülésük?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Múltkor olvasgattam egy veterán járműves újságban, hogy régen mennyire tiszteletreméltó és megbecsült munka volt az autóbusz vezetés. Az emberek normálisan viselkedtek velük, nem volt ennyi támadás ellenük, meg persze a csajozás terén se volt rossz. Persze, 20-30 éve igencsak más volt a társadalom, de kíváncsi lennék, hogy szerintetek még mindig van azért valami presztízse ennek a munkának? Vagy manapság már inkább csak az alja melónak tartják a legtöbben?



2019. júl. 23. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Régen jó melónak számított, de csak ha szeretett vezetni, akinek csak ez jutott vagy kőműves munka, az inkább a kényelmet választotta, tehát rákényszerült.


Alja meló a segédmunka, és a közmunka.

2019. júl. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az alja melót nem pont arra értettem, hogy akárki csinálhatja meg arra, hogy semmirekellő, csak manapság azt veszem észre a neten, hogy már kb mindenki csak arra használja őket, hogy belerúgjon. Akármit csinálnak őket próbálják minden kamuval besározni. Mintha valami utolsó alja söpredék lennének. Közben meg a pofázók nagy része rájuk bízza az életét.
2019. júl. 23. 22:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Régen kevesebb volt a jogosítvány, így a buszvezetés komoly szaktudásnak számított (talán mint ma a pilóta?). Ma szerintem úgy vannak vele az emberek, hogy "vezetni én is tudok, a busz sem lehet nagyon más". Vagyis szemükben a buszvezetők nem különösebben képzettek.
2019. júl. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezen énis gondolkoztam már, bár, ez elég nevetséges felfogás, ha azt nézzük, hogy mekkora járművet vezetnek és mégis éves szinten a balesetek 1,6%-át okozzák. Míg ugye a profi B kategóriások minden nap koccannak az M0-án.
2019. júl. 23. 23:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írják, régen sokkal kevesebb autó, jogosítvány volt, nagyobb kiváltság volt a vezetés. Kevesebb volt a busz és a buszsofőr.


Manapság nem mindegy, milyen buszon van valaki. Egy 7-es busz ami 5 percenként jön és tömve van nem ugyanaz mint egy csendes Budai járat ahol minden reggel ugyanaz a 10 ember száll fel ugyanarra a buszra. Vidéken szintén másabb, főleg mikor a szomszédban lakik a buszsofőr, ismered, te is őt, mindenkit a háznál rak le, stb.


Illetve manapság már bárkit felvesznek buszsofőrnek, ez meg is látszik a minőségen, hozzáálláson ami rombolja az egész szakma megítélést.

2019. júl. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze, azis igaz, hogy vannak manapság olyan bunkók, akiket elviselni is nehéz, de azért még mindig eléggé a csúcson vannak. Legalábbis még mindig nem ők jelentik a legnagyobb veszélyt az utakon. Az meg, hogy néha kicsit bunkóbbak érthető, elnézve az utazóközönséget.
2019. júl. 24. 09:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt hittem, hogy nem kell sok ész egy buszsofőrnek, de aztán úgy hozta a sors, hogy apósom buszsofőr, és ő mesélte el nekem, hogy ehhez a munkához pontosan hány féle járművet is kell tudni vezetni. Hàt, meglepődtem.

Egyébként nincs olyan, hogy "aljamunka", ha nem lennènek a gyárban segédmunkàsok, nem lenne most senkinek a kezèben sem telefon, nem lennènek èlelmiszerek, és nem lenne semmi. Ha nem lèteznènek az építkezéseken segédmunkàsok, azt is megszívnànk, mert nehezebben mennènek a munkàlatok. Közmunkàsok nélkül meg ellepnè a városokat a szemét és a gaz.

Ne szóljunk le senkit. Az a gazember, aki nem dolgozik, hanem csak eltartatja magát, vagy dílerkedèsből él, esetleg csal, lop, hazudik és ebből van pénze. Nem az aki becsületes munkából él, nem lehet mindenki mérnök.

2019. júl. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezzel egyet is értek, ezért is írtam, hogy én ezt nem úgy értem, hogy maga a munkakör az, hanem arra, hogy manapság egyre több negativitás éri őket. Ami azért elég frusztráló lehet, amikor napi 10+ órában felelősséget vállalsz a sok károgó életéért.
2019. júl. 24. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!