Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ilyen ügyetlen a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Két napja kezdtem el dolgozni egy dohányboltban mint eladó. Ami azt illeti sajnos teljesen tapasztalatlan vagyok a kasszázás terén, valamimt alapból kicsit introvertáltabb személyiség vagyok. Ebből mindenki leszűrheti, hogy nem brillírozom a munkahelyemen. Nagyon el vagyok keseredve, mert ugyan valóban nem vagyok valami okos ember, (nagyon lassan tanulok be, és pánikolok hogy mások mennyire bénának tartanak) de a munkahelyre való jelentkezésem előtt nem gondoltam volna hogy ilyen rosszul fog menni a dolog. Még mindig nem tudom hogy a polcon melyik cigaretta- avagy dohányterméket hol találok(főleg hogy nem is ismerek közülük egyet sem, hiszen én nem dohányzom) sokszor blokkolok le amikor visszajárot kéne adni, főleg ha nagyobb címletekben kívánnak fizetni. Ebből kifolyólag már rengeteg kellemetlen helyzetbe sodortam magamat. Eleve nem lenne gond a fejben számolással, de ott és akkor teljesen lefagyok, és volt hogy a vevőnek kell korrigálnia, amit nem is kell magyaráznom hogy mennyire zavarba ejtő tud lenni. Ezt hogyan tudnám kiküszöbölni? Nem szeretném feladni ezt a munkahelyet, hiszen ideális esetben nagyon kényelmes lenne ez a meló, de nyilván ez most másodlagos.

Előre is köszönöm a válaszokat!🙂

19/L


2019. júl. 26. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mi hol van, azt majd megtanulod. A visszajárót meg nem kell számolni, mert a pénztárgép kiszámolja. Vagy ott akadsz el, amikor ki kell venni 325 forintot a kasszából? Mert ha igen, az viszont tényleg baj.
2019. júl. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Írd össze pontról pontra mi melyik polcon van, rajzold le, ábrázold vizuálisan vagy bármilyen módon és hamar meg fogod tanulni.

Ha a témára rágörcsölsz minél rosszabb lesz. Nyugodtan számolj számológéppel nagyobb címletek esetén vagy akár kisebbek esetén is ha még nem opció a pénztárgép használata vagy nem tudom ott miképp van. Ne foglalkozz azzal ki mit szól, ki mit mond.

2019. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Üres perceidben, vagy amikor csak teheted, pásztázd a polcokat, és memorizálj. Előbb utóbb úgyis belejössz.

Azt hittem a dohányboltokban olyan pénztárgép van, ami kiírja mennyit kell visszaadnod. De így van egy olyan módszer, hogy amennyibe került a cigi, mondjuk 1235, attól az összegtől előre felé számolod az árát addig, amekkora címletet adott a vevő. Ne légy zavarban, mert némelyik bunkó vevő kihasználja, hogy kis szerencsétlenke vagy, és beléd lehet taposni.

2019. júl. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Visszafelé számolj!

ha 20000ből kell visszaadni és 3250et fizetnek, akkor kiveszel 50 (3300)+ 200 (3500) +500 (4000) és így tovább, nem lehet hibázni.

2019. júl. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!🙂 Első válaszoló, szerencsére ennyire még nem gázos a helyzet😅 Valóban kiírja a pénztárgép a visszaadandó összeget, a gond csak akkor van, mikor a vevő meggondolja magát, és mégsem az általam előzetesen a gépbe beírt pénzösszeggel kíván fizetni. Egyébként ez sem lenne probléma, ezen esetekben sosem hibáztatom a vásárlót, hiszen szíve joga olyan címletekben kiegyenlíteni az összeget ami számára a legkényelmesebb, itt inkább az én bénaságom a mérvadó, de remélhetőleg beletanulok :)
2019. júl. 26. 19:53
 6/8 A kérdező kommentje:
De ezentúl a többi válaszadó által javasolt módszerrel fogom számolni, nagyon köszönöm szépen! :)
2019. júl. 26. 19:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is gondolkoztam rajta, hogy jelentkezem dohanybolti munkára, de én is parázok pont az ilyenektől amit a kérdező irt
2019. júl. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy oda kell tenni a pultra egy kis számológépet és gyorsan kivonni a visszaadandó összeget. Max gondolja a vevő, hogy nem tudsz számolni, de legalább tuti jó összeget adsz vissza :)
2019. júl. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!