Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van köztetek olyan, aki a...

Van köztetek olyan, aki a szabadidejében is folyton a munkahelyi hibákon görcsöl?

Figyelt kérdés

Van köztetek olyan, aki hozzám hasonlóan a szabadidejében sem tudja elengedni a munkáját, és folyton az jár az eszében, hogy milyen hibákat vétett az előző napokban?


Még a legapróbb, legjelentéktelenebb hibát is igazi katasztrófának élem meg, és a legnagyobb baj, hgoy emiatt nem tudok a szabadidőmben pihenni sem.


Egész héten várom a hétvégét, de ha például pénteken délután kiderül, hogy valamit elrontottam és hétfőig várni kell a hiba javításával, akkor az egész hétvégém el lesz rontva. Ez jár a fejemben egész szombaton és vasárnap. Ez a legelső dolog, ami eszembe jut, ahogy felébredtem. Emiatt nem is csinálok egész hétvégén semmit, mert nem tudok semmire koncentrálni, csak számolom vissza az órákat, hogy mikor lesz már végre hétfő reggel, hogy javíthassam a hibát.


Annyira súlyosan rá tudok görcsölni az ilyenekre, hogy nem elég, hogy napközben, de még éjszaka sincs nyugtom, mert ilyenkor a munkával álmodok; az álmaimban is hibázok, a munkahelyen megaláznak, kirúgnak, és így tovább.


Hogy lehetne megszabadulni ettől?


Próbálkoztam nyugtatni magam olyanokkal, hogy "mindenki hibázik", meg "ez nem olyan nagy hiba, nem lesz következménye", meg "nem ér annyit az egész, hogy idegeskedj rajta és rámenjen az egészséged" és így tovább, de ezek sem használnak.


Próbálkoztam a gondolataimat elterelni, filmnézéssel, könyvolvasással, zenehallgatással, más program szervezésével, de nem megy. Nem tudok semmire odafigyelni, ez jár a fejemben akkor is, ha elmegyek valahova, vagy találkozok, beszélgetek valakivel.


Sőt, minél inkább próbálok nem gondolni rá, annál inkább gondolok rá.



2019. júl. 26. 22:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Néha előfordul, hogy aggódok a munkahelyemért.
2019. júl. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja,a hülye kollégákon görcsölök meg ármánykodásaikon bosszankidom és azon gondolkodom meddug maradok még
2019. júl. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 sanyinak ***** válasza:
100%
Keress egy olyan állást magadnak, ahol kisebb a felelősség!
2019. júl. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, keress kevésbé kihívást adó feladatokat!

Vagy törekedj arra, hogy ne hibázz, tanulj meg mindent a szakmában amit lehet! Persze nem fog tökéletesen sikerülni, mert így is fogsz hibázni, de legalább mindent megtettél, hogy sikerüljön!

2019. júl. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az mindegy, hogy mekkora a felelősség, én így is-úgy is túlizgulom a dolgot sajnos. :(


Dolgoztam például egyszer egy gyárban a csomagolórészlegen. Ott az egyetlen hiba, amit el lehetett követni, hogy rosszul csomagoltál, elszakadt a fólia, akkor le kellett tépni a fóliát, és újra kellett csomagolni.


Ha egész nap tökéletesen csomagoltam is, amikor jött a műszakvezető és megállt a hátam mögött, figyelte, mit csinálok, akkor elkezdtem izgulni, hogy nehogy pont most hibázzak, és persze pont akkor hibáztam. Aztán meg leordította a fejem, hogy pocsékolom a fóliát.


Ő sajnos csak annyit látott az egész napi munkámból, hogy ott előtte kellett letépnem 2-3 fóliát. Azt persze nem látta, hogy a 8 óra munkaidő további részében egyet sem rontottam.


Emiatt is voltak álmatlan éjszakáim. Remegő térdekkel mentem másnap dolgozni.

2019. júl. 26. 22:55
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hasonló vagyok.
2019. júl. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 sanyinak ***** válasza:
Akkor talán pszichológus segíthetne rajtad.
2019. júl. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Van olyan, akivel át tudnád ezeket beszélni minden alkalommal? Ez azért segít, mert ahogy elmondod valakinek, mi volt a hiba, ami miatt idegeskedsz, az egész kevésbé tűnik akkora problémának, pusztán azzal, hogy szavakká formálod ezt a belső rossz érzést. Nem kell, hogy a másik megoldást adjon rá, csak mint hallgatóság tud segíteni. Ha nincs ilyen rokon vagy barát, az is segít, ha leírod magadnak az egész történést, és hangosan visszaolvasod. Jobban megérted, mi miért történt, és enyhülni fog az egész jelentősége.
2019. júl. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tanulj onismeretet! Az idovel megerteti veled majd megkonnyiti es vegul megnyugtatja az eleted. Azert gorcsolsz mert felsz... kulonbozo okoktol es okokbol.
2019. júl. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#7 A pszichológusok segítéségében nem igazán hiszek. Több ismerősöm is járt már náluk, mindig megkérdeztem, hogy meséljék el, mi történt, mit mondott az adott problémára a pszichológus, de mindig elképedtem a válaszokon. Legutóbb egy munkatársam fia halt meg, ő járt pszichológushoz, hogy segítsen a gyászban. A pszichológus azt mondta neki, hogy minden okkal történik, biztos a fia se hiába halt meg, gondoljon erre. Durva, ilyet mondani egy gyászoló anyának! Ő is azt mondta, hogy igazából semmit nem segít a pszichológus.


#8 Nincs kivel megbeszélnem, barátaim nincsenek. Egy ideig a legutóbbi munkahelyváltás után folyamatosan anyámnak panaszkodtam napi szinten. Új volt a hely, új a munka, még stresszesebb voltam, mint általában. Minden egyes munkanap elmeséltem neki, hogy aznap mi történt. Volt, amikor sírva hívtam fel és meséltem neki. Egy ideig halggatta, de hamar ráunt, utána azt mondta, hogy ő nekem úgysem tud segíteni, ne hívogassam ilyenekkel, oldjam meg magam a problémáimat. Azóta nem mondok el neki semmit. Egyrészt felesleges, mert nem segít levezetni a stresszt, másrészt pedig még én érezném magam utána rosszul, hogy rabolom az idejét a hülyeségeimmel.

2019. júl. 27. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!