Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van köztetek olyan, aki a...

Van köztetek olyan, aki a szabadidejében is folyton a munkahelyi hibákon görcsöl?

Figyelt kérdés

Van köztetek olyan, aki hozzám hasonlóan a szabadidejében sem tudja elengedni a munkáját, és folyton az jár az eszében, hogy milyen hibákat vétett az előző napokban?


Még a legapróbb, legjelentéktelenebb hibát is igazi katasztrófának élem meg, és a legnagyobb baj, hgoy emiatt nem tudok a szabadidőmben pihenni sem.


Egész héten várom a hétvégét, de ha például pénteken délután kiderül, hogy valamit elrontottam és hétfőig várni kell a hiba javításával, akkor az egész hétvégém el lesz rontva. Ez jár a fejemben egész szombaton és vasárnap. Ez a legelső dolog, ami eszembe jut, ahogy felébredtem. Emiatt nem is csinálok egész hétvégén semmit, mert nem tudok semmire koncentrálni, csak számolom vissza az órákat, hogy mikor lesz már végre hétfő reggel, hogy javíthassam a hibát.


Annyira súlyosan rá tudok görcsölni az ilyenekre, hogy nem elég, hogy napközben, de még éjszaka sincs nyugtom, mert ilyenkor a munkával álmodok; az álmaimban is hibázok, a munkahelyen megaláznak, kirúgnak, és így tovább.


Hogy lehetne megszabadulni ettől?


Próbálkoztam nyugtatni magam olyanokkal, hogy "mindenki hibázik", meg "ez nem olyan nagy hiba, nem lesz következménye", meg "nem ér annyit az egész, hogy idegeskedj rajta és rámenjen az egészséged" és így tovább, de ezek sem használnak.


Próbálkoztam a gondolataimat elterelni, filmnézéssel, könyvolvasással, zenehallgatással, más program szervezésével, de nem megy. Nem tudok semmire odafigyelni, ez jár a fejemben akkor is, ha elmegyek valahova, vagy találkozok, beszélgetek valakivel.


Sőt, minél inkább próbálok nem gondolni rá, annál inkább gondolok rá.



2019. júl. 26. 22:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ha nem is a hibákon (sztm elég pontosan dolgozom,a főnököm szerint is) de nem igazán tudom elengedni a benti dolgokat,szabaidőm 80%ban legalább ilyeneken kattog az agyam.
2019. júl. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!