Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mai életetek alapján, ha...

Mai életetek alapján, ha újrakezdhetnétek pl 8. osztályzól, minek tanulnátok? (Főleg 30+osok válaszát várom)

Figyelt kérdés
Én könyvelőnek. 33 asztalos.

2019. aug. 5. 09:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%

Ugyanazt a szakmát, amit csináltam, csak ezúttal komolyan venném a középiskolát, és nem ijednék meg a nehézségektől. Feltéve persze, ha marad a mostani személyiségünk. Ha nem, akkor pont ugyanúgy rontanék el mindent.

Nem a szakmaválasztás az, amit tényleg súlyosan elrontottam ifjú fejjel.

2019. aug. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%

Biológus lennék.

Vagy patológus

47/N

2019. aug. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%
Nem az iskolai végzettség határozza meg hogy mennyire tudsz mesélni. Hanem hogy mennyire vagy talpraesett az életben. Mennyire tudsz emberekkel kialakítani kapcsolatokat.
2019. aug. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Megélni '
2019. aug. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Közgazdasági szakközép helyett gimnázium.

Majd onnan vagy mérnöki kar, vagy orvosi egyetem gyógyszerész szak.


41N

2019. aug. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
62%

Szinte lenyegtelen, mert a szakmamban fél évet dolgoztam, még a 2000-es evek elejen.

Gépészlakatos a végzettségem, annak idejen infosuliba mentem volna, de apam nem engedett.

Bár most szerződés katonaként sincs rossz életem, oda meg mindegy a végzettség.

2019. aug. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom. De azt igen, hogy húznék külföldre.



Egyébként mindegy, hogy mindek tanultál. A kapcsolatok a lényeg. Te is tudod(sejted) hogy hány olyan ember van, akinek semmi köze az adott pozícióhoz ahol épp van csak ugye jók az ismerősei. Vagy jól nyalt. Meg persze ott a másik oldal is, aki ugyan végzett ez/az,de önerőből sose jutott volna ahhoz a munkához, hanem apuci vagy ismerősök berakták.

2019. aug. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Fazekasba járnék eleve,kőkeményen tolnám a matekot,mellette programozàst már akkor elkezdtem volna szakkörön francia helyett németet tanultam volna az angol mellé.

Utána IT OKJ és miutàn vègeztem külföldi egyetemre mentem volna Computer Sciencere.

Nem itthon végeztem volna.


Vagy középsuliba nemzetközibe mentem volna ahol angol és németül tanultam volna mindent.


32F

2019. aug. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
29 éves vagyok. Talán állatorvosnak.
2019. aug. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

# 5. hozzászólóhoz csatlakozom. Szintén a gimit választanám a közgazdasági szakközép helyett, de azért vakon gépelni így is megtanulnék, mert az egyetlen hasznos tudás, amit a szakközépben szereztem.

Gimiben viszont tudnék tanulni természettudományos tárgyakat és így nem zárnék el magam előtt bizonyos továbbtanulási lehetőséget (pl. ahol biológiából kell felvételizni).

2019. aug. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!