Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Több mint 3 éves munkaviszony,...

Több mint 3 éves munkaviszony, két hétig munkaügyin regisztrálva, és további két és fél éves munkaviszonnyal igényelhető-e a három havi munkanélküli segély?

Figyelt kérdés
2019. aug. 5. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt nézik, hogy az igénylás napján megelőző 3 évben volt e legalább 360 map munkaviszonyod, illetve 90 naphoz 900 nap munkaviszony. Neked ez a 2,5 évvel megvolt. Ha a két hetes regisztációdnál nem kaptál álláskeresésit, akkor meg pláne.
2019. aug. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. Vannak további feltételei is?
2019. aug. 5. 16:12
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Mindig az utolsó 1 év bejelentett munkaviszonyt nézik. Tökmindegy, hogy előtte hol és hány évig dolgoztál. Neked megvan a 365 napod, így jár a munkanélküli. De bármikor kiközvetíthetnek bárhová, a végzettségednek megfelelően. Oda köteles vagy elmenni jelentkezni, különben megvonják még ezt a 3 hónapot is.
2019. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Más feltétele nincs, csak megnézik, az elmúlt 3 évben hány nap munkaviszonyod volt, és 10 naponként jár egy nap álláskeresési ( ha pl csak 724 napod volt, akkor 72 napig). Bruttó összege az elmúlt 4 negyedéves bruttó átlagfizud 60%-a, de maximum a minimálbér. Ebből 25%-ot vonnak.

2019. aug. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as butaságot ír, attól, hogy megvan az 1 év munkaviszonyod még nem jár automatikusan 3 hónap munkanélküli segély. Tehát a fő feltétel, hogy az elmúlt 1 évben legyen 365 nap munkaviszonyod. Ha ez nincs meg, akkor nem kapsz semmit. Ha megvan, akkor időarányosan kapod: az utolsó 3 év=3 hónap, ennél többet nem kaphatsz.
2019. aug. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót! Olyan kérdésem lenne még, hogy ha napi bejelentéssel valahol dolgozom, az bekavar munkaügyi szempontból? Akkor élesek a 3 havi munkanélküli segélytől?
2019. aug. 13. 10:55
 7/9 A kérdező kommentje:
Várnak a másik munkahelyen, addig napi bejelentéssel lennék ott, amíg nem kaptam meg a 3 havit, utána kötnénk határozatlan idejű szerződést. Ez így lehetséges?
2019. aug. 13. 11:19
 8/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elkapkodtam a kérdést. Tehát: amíg munkanélkülin vagyok, napi bejelentéssel foglalkoztatna a cég, mert már nagyon kellenék oda. Pénteken van időpontom a munkaügyi központban, addigra megvannak a papírjaim is, és addigra fel tudnék mutatni egy új szerződést is. Ebben a formában elesek a 3 havi segélytől?
2019. aug. 13. 11:38
 9/9 sasa69 válasza:
a Törvény 360 napot ír és nem 365 öt ! Nem mindegy !
2019. okt. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!