Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Frissen kerültem ki a középisk...

Frissen kerültem ki a középiskolából, nincs semmi munkatapasztalatom, munkát kerestem egész nyáron és mégsem vettek fel sehova, mert kell nekik X éves tapasztalat? (Rendszergazda)

Figyelt kérdés
Mégis mit várnak tőlem? 18 évesen legyen 3-4 éves munkatapasztalatom, mégis hogy a frászba? Dolgozni akarok olyan területen amit eddig is tanultam, ha már tanultam ezt a sok baromsagot. Mi a szt csináljak?
2019. aug. 14. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Végezz el egy OKJt, azzal már nagyobb eséllyel felvesznek.
2019. aug. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen maradok még okj-n mert még nem tudtam hová akarok tovább tanulni, de szerettem volna egy kis pénzt szerezni csak hogy legyen egy kis plussz.
2019. aug. 14. 16:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is megpróbáltam munkát keresni középsuli után, informatikai pályán, sehova nem vettek fel, szó szerint még ruhàsboltba se, akkor már nagyon elvoltam keseredve. A szeptemberi nappali rendszergazda okjra jelentkeztem ami a sulimba volt szoval mèg a tanàrokat is ismertem stb, 1 évet ìgy elpazaroltam, de okj letètele utàn 2 hèt alatt sikerült egy fantasztikus àllàst talàlni, igaz nem rendszergazda hanem egy hàlòzati eszközökkel foglalkozò nagykereskedèsben vagyok vevőszolgàlatos, de ìgy is többet tanultam pàr hònap alatt mint a suliban egèsz èvben..
2019. aug. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Bocs, de sima érettségivel, frissen végezve, mire számítottál? Ha legalább tapasztalatod lenne (ami persze nem lehet ennyi idősen, ez nyilván nem a te hibád), de még az sincs. A középiskolai tudás az szinte nulla.
2019. aug. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Na ja. De mások legalább tudtak menni könyvtárba (adminisztrátornak segítettek pl), boltba (eladónak, Elektronika részletre segíteni a vevőnek,stb), meg a fene tudja hova.
2019. aug. 14. 18:04
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jogos, hogy nem vesznek fel. A tapasztalat hiánya még nem is gond. De végzettséged sincs az adott területhez. Egy infó érettségi semmire nem elég. Telibe van fosva. Kelleni fog a rendszergazda képzés, vagy protekció.
2019. aug. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És hogyha megkapom a rendszergazdait, utána van lehetőségem tovább tanulni, igaz? Például szoftverfejlesztőnek? Ez csak egy példa. Voltaképp programozni szeretnék a jövőben, megtanulni hogyan működnek a gépek, hogyan csinálják pl azt, hogy egy közelség érzékelő működjön, vagy egy kijelzőre hogyan rajzol ki dolgokat a videokártya, stb... Csak egy alap, meg egy érdeklődés, de... Ja.
2019. aug. 14. 18:52
 8/12 anonim ***** válasza:
mehettél volna diákmunkára nyáron, az iskolalátogatási szeptemberig érvényes
2019. aug. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Diákmunka sem volt, mondván"Nincs hely" (ezt minden évben eljátszották eddig). Majd jövőre sikerül.
2019. aug. 14. 20:45
 10/12 anonim ***** válasza:

Igazándiból ÓRIÁSI a munkaerőhiány a programozói területen.

Cégek rengeteg saját tanfolyamot indítanak, ahol aztán hamar bekerülhetsz gyakornokként, ha jó vagy benne.


Szóval ha a programozás a cél, akkor keresd ezeket a tanfolyamokat, érdeklődj, hogy mit csinál a cég, jó-e oda, amit te szeretnél csinálni, megtanulni. És van rá lehetőség.


Nyilván ezek fizetős képzések elsősorban. De ha gyakornoki szintre jutsz, akkor az úgy kezdődik, hogy nettó 1300-1500/óra. Szóval rokonoktól megéri összekaparni hitelben. Mellette meg lehet csinálni akármilyen gányadék szalagmunkát, ha nincs más.

2019. aug. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!