Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti is átéltétek, hogy az új...

Ti is átéltétek, hogy az új munkahelyen úgy fogadják az embert a régi, összeszokott gárda tagjai, mint egy illetéktelen betolakodót?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mi szükség erre az utálatos viselkedésre. Nem jobb lenne segíteni? Direkt visszatartanak információkat, nem mondják el, mi hol található, mindent magamnak kell kinyomoznom, pedig csak egy mondatukba kerülne, és hamarabb kiismerném magam az ügyekben. Amikor a főnök az ún. "alagsori irattárba" küldött, négy embert is megkérdeztem, hogy jutok el oda, merre kell menni (mert ez az épület egy labirintus), de azt mondták, nem tudják. Fél napi (filmbe illő) bolyongás után végre megtaláltam az alagsori irattárat. Mikor elmondtam az irattárosnak, kiktől kértem segítséget, azt mondta, csodálkozik, hogy nem adtak útbaigazítást, mikor mind a négyen számtalanszor voltak már itt, kétheti, háromheti rendszerességgel elő is szoktak itt fordulni. Azt mondta, akár el is kísérhetett volna valamelyikük.

2019. aug. 16. 13:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Nekem eddig két ilyen munkahelyem volt. Az elsőnél még 9 hónapig bírtam, a másodiknál már 1 után elszakadt a cérna.
2019. aug. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

Persze. Inkább röhögtek a markukba, hogy mit bénázok, pedig minden gördülékenyebben ment volna ha nem egetverő péniszek.

Már nem vagyok ott. Hálisten

2019. aug. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Nekem nagyon pozitív tapasztalatom volt. Nyári gyakorlaton voltam egy multinál, egy kicsi, nagyon összeszokott csapatba kerültem. Senki nem utált ki, nagyon szívesen, kedvesen fogadtak és mindenki segítőkész volt.
2019. aug. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem nyugtalan lehettél és emiatt nem sikerült lekommunikálni.
2019. aug. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen helyről már aznap mennék.
2019. aug. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Első munkahelyem ilyen volt.

Magas fizetést kaptam, szakmailag érdekesnek tűnt, belépés előtt azt gondoltam, innen szeretnék majd nyugdíjba menni.

Nos, próbaidő után 2 hónapra még határozott idejű szerződést kötöttek velem, akkor már éreztem, hogy nem OK a helyzet, majd annak lejárta után nem hosszabbítottak.

Nem illettem bele a csapatba.


Nem egyszer mondták nekem, ha valamit el akartam magyaráztatni velük, hogy "nekem sem magyarázta el senki, magamtól tanultam meg, úgyhogy én se fogom neked elmondani". Én is szenvedjek meg a tudásért.

Azt gondoltam, közös érdek, hogy mihamarabb minél jobban beletanuljak, és a munkából érdemben kivegyem a részemet, illetve értéket termeljek. Hát nem!


Komolyan mondom, szerintem továbbra is nézegesd az álláshirdetéseket, esélyes, hogy téged is kitesznek próbaidő végén. És soha nem fogod megérteni, mi is volt a bajuk veled!


És hidd el, hogy legközelebb normális helyet is kifoghatsz, ahol ez a hozzáállás elképzelhetetlen lesz.

2019. aug. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Én folyamatosan ilyen munkahelyeket fogok ki.
2019. aug. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%
Hagyd ott őket.
2019. aug. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%
Most dolgozom a 17. munkahelyemen, sok helyen ilyenek, vagy csak azzal ilyenek, aki nem rokona vagy ismerőse senkinek, hanem úgymond az "utcáról" vették fel.
2019. aug. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Udv az alkalmazotti világban! Ez még csak a legkevesebb, hidd el, keményen ki is beszélik az embert a háta mögött, még csak különösebb indok sem kell rá, majd gyártanak egyet. Onnantól pedig mindenki hozzáad. A magyar cégek faluk.
2019. aug. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!