Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem tudom, mi tévő legyek?...

Nem tudom, mi tévő legyek? Úgy érzem, egyre jobban maga alá temet az egész.

Figyelt kérdés
Nyolcadik éve dolgozom az állami szférában, viszont úgy érzem, egyre kilátástalanabb a helyzetem. Egyetemet végeztem, de így 7 év után úgy érzem, kiégtem. Három hónapja váltottam másik állami munkahelyre a némileg több pénz miatt, viszont egyre rosszabbul érzem itt magam. A baj onnan ered, hogy itt is nagyon kevesen vagyunk, kb. fele annyian, mint kellene, viszont ugye központilag van meghatározva ez a létszám. Úgy érzem, túl nagy rajtam a nyomás, ennyiféle dolgot egyre nehezebben tudok tisztességesen megcsinálni, 3-4 ember munkáját végezni. A napjaim másból sem állnak, mint ide kapok, oda kapok munkából, éppen mit ad ki a főnök. Nem szeretem a munkám. Gyomorgörccsel megyek be a munkahelyre, már hétvégén sem tudok kikapcsolni, bő egy hónapja pedig nehézlégzést tapasztalok, mintha valami nehéz súly lenne a mellkasomon, rosszul alszom és iszonyú fáradékony vagyok. Úgy érzem magam, mint aki szinte lebénult. Nem tudok egy jót nevetni sem már. Szerencsére a párkapcsolatom rendben van, mégis úgy érzem, egyedül vagyok és egyre mélyebbre süllyedek lelkileg és egyre jobban maga alá temet ez az egész, és a bizonytalan jövőkép. Nem tudom, mi tévő legyek, hogyan törhetnék ki ebből. Munkahelyet váltanék, de hová? Csak egy nyugodt munkát szeretnék végre.

2019. aug. 24. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
erd be egy kevesebbet fizeto melohellyel ahol kevesebb a stressz. vagy amit tudok meg tanacsolni, hogy kezdj el meditalni. nekem sokat segitett a munkahelyi stressz levezeteseben. a sport is jo szokott meg lenni. amig nem tudsz valtani addig ezek segithetnek. hosszu tavon ki fog kesziteni a stressz, a nehezlegzes mar eleg eros tunet.
2019. aug. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi a végzettséged és mivel foglalkozol?
2019. aug. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! Szívesen fogadok még!


#2: Igazgatásszervező végzettségem van, a Corvinuson végeztem. Jelenleg lakástámogatási ügyintézőként dolgozom Budapesten. Korábban földhivatalban dolgoztam, egy évig pedig a nyugdíjmegállapításon.

Jelenlegi munkám meglehetősen összetett: jó pár ügytípusban "sima" ügyintézés, hatósági ügyintézés, e-ügyintézés, bejövő beadványok iktatása, saját hivatali és ügyfélszolgálati e-mailek megválaszolása, telefonhívások kezelése. Csak mivel nincs elég ember, mindezt "most ezt csináld, most azt csináld" módra, úgy, hogy közben tartani kell a 8 napos ügyintézési határidőket, tehát azt közben tartsd számon. Szabira menni pedig szinte lehetetlen, egy hétnél hosszabb pedig kizárt!

2019. aug. 24. 22:36
 4/5 A kérdező kommentje:
Eddig mindig jó munkaerő voltam, tipikusan "azt a lovat ütik, amelyik húz" típus. De egyszerűen belefásultam, belefáradtam.
2019. aug. 24. 22:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Kihasználnak és te ezt hagytad. Biztos ismered: csak azt teszik meg velünk, amit hagyunk. Ideje az egzisztenciádat kockáztatni a szolgalelkűség az egészségedet kockáztatod.
2019. aug. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!