Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Képzésen vagyok, és mindenki...

Képzésen vagyok, és mindenki fura itt. Ti veletek volt már hasonló?

Figyelt kérdés

Mindegy hogy milyen képzés, a lényeg hogy kb 15 emberrel körbe ülünk, van egy előadó és sok csoportmunka.


Úgy érzem, csak én vagyok "itt". Mindenki más poénkodik, össze vissza beszél, próbálják a kínos szituációkat átrakni viccesbe, de kB. Folyamatosan.


Előző csoportom kedves volt nagyon, de most úgy érzem egy elveszett, amatőr tömeggel vagyok együtt, akik mint a suliban a diákok, próbálnak bizonyítani, produkálják magukat, és semmit nem tudok tanulni.


Ez nem is baj, mert szeretek otthon tanulni, alaposan.

Másrészt, ha engem néznétek rossznak valami miatt: vannak barátaim, akikkel mély témákról beszélünk állandóan, és egymástól tanulunk folyamatosan. Itt viszont esélytelen, mert oda fordulok egy kérdéssel valakihez, és valami poénkodós szöveget betol, mert nem tud semmit, és nem is próbálja megbeszélni.


Csak kis megértésre vágyom, hogy volt e veletek olyan hogy ti szerettetek volna figyelni, tanulni, dolgozni, és figyelmesek vagytok mindenkire, de mindenki más az ellentétetek?


Ilyenkor hogy éreztétek magatokat? Úgy, mint aki kilóg a sorból vagy úgy mint aki a legjobb a többiek között?


Köszönöm a válaszotokat.



2019. aug. 28. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Egész általánosban ilyen közegben voltam, a 30 osztálytársamból velem együtt kb 5 fogta fel, hogy a tanulás a saját érdeke meg hogy a tanárt nem ártana tisztelni és nem széttrollkodni az óráját meg nem verjük agyon azt, aki nem szimpi stb stb. Szörnyű volt, sokszor már én is “butának” tettettem magam úgymond, nem jelentkeztem, ha tudtam vmit, mert folyamatosan kinéztek, megszóltak, hogy stréber vagyok, okoskodok stb.
2019. aug. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az általános és középsuliban nekem alap volt, hogy mindenki értetlen, és sokat is olvastam és gondolkodtam rajta, miért van ez.

Tombolnak a hormonok, gyerekek még, a tanár pedig nálunk a hierarchiát erősítette: az elnyomottakat mégjobban elnyomta, a nagy arcúakat istenítette. Szóval kezelhetetlen volt a helyzet, és senki nem ellenőrzött senkit.


Nem számított ki a depressziós, ki szenved, ki mennyit tud tanulni.

2019. aug. 28. 10:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, velem is volt már hasonló de én ott annyira rosszul éreztem magam (majd megfulladtam), hogy ott is hagytam inkább.


Nem vagyunk egyformák.

2019. aug. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez egy rövidebb, pár napos képzés. Nem szenvedek, csak lehetne jobb is, és kell ahhoz hogy sok pénzt keressek. Szóval kibírom, utána már egyedül tudok dolgozni majd.
2019. aug. 28. 11:18
 5/7 anonim ***** válasza:
ez a tréner dolga, azaz neki kell a témára fókuszálnia, a résztvevőket terelgetni. Ha nem teszi, akkor eldurvulhat a helyzet. Elég egy-két válogatott troll és már oda is a képzés.
2019. aug. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, próbálkozik, de nem igazán megy neki fókuszban tartani, kicsit ő is ugrál a témák között. Az előző trainer viszont egy isten volt, mindent megtanultam miatta, olyan módon magyarázott ahogy én jól tudjam értelmezni.
2019. aug. 28. 11:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindig is ezt èreztem hasonlô helyzetekben, aztán kölcsönösen elfogadtuk egymást, ès eltelt a kèpzèsi idő. Nyugi, add önmagadat.
2019. aug. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!