Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is dolgozik hasonló helyen?

Más is dolgozik hasonló helyen?

Figyelt kérdés
Nos lassan 2 hete dolgozok egy munkahelyen és eddig ilyenbe még nem volt tapasztalatom. Senki nem beszél a másikkal csak a munkával kapcsolatosan. Az egy dolog, hogy én új vagyok és talán még nem nyitnak felém (én hiába kérdezek bármit 1-2 szóban válaszolnak és meghal a kommunikáció) De ezek az emberek egymással se beszélgetnek. Komolyan az egész olyan mintha egy siralomházban lennék. Pedig lenne alkalom beszélgetésre, mivel nem olyan munkáról van szó ami mellett nem tudna az ember beszélgetni. De itt csak 1-2 munkával kapcsolatos dolgot kérdeznek a másiktól és ennyi, a maradék 8 órában néma ku.s. Lehet én voltam eddig szerencsés, hogy eddig olyan munkahelyeim voltak ahol kb első perctől kezdve tudtam valakivel kommunikálni és jó volt a légkör, vagy pedig most vagyok a szerencsétlen, hogy pont kifogtam egy ilyen munkahelyet, ami ilyen.
2019. máj. 30. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Álmom egy ilyen munkahely. Ha nincs beszélgetés= nincs pletykálás ha nincs pletykálás akkor nincs semmi ami szarkavarássá eszkalálódjon,ráadásul nem kell semmitmondó hülyeségekről beszélni, hanem nyugodtan belelehet merülni a gondolataimba, egyszerűen tökéletes. Mit dolgozol?
2019. máj. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem eddigi munkahelyeimen se volt pletykálás...de legalább lehetett beszélgetni. És értelmes dolgokról is nem csak "hülyeségekről" ahogy írtad és nem csak nézni ki az embernek a fejéből mint egy legyártott droid. Egyébként egy papír írószer nagykereskedésben vagyok.
2019. máj. 30. 10:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is szeretek néha beszélgetni, társas lények vagyunk, nem kell, hogy bűn legyen az, ha néha beszélgetünk.
2019. máj. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem ez álom meló lenne feltéve ha nem valami betanított munka minimálbérért...
2019. máj. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Nekem is ez az álmom. :D Melóba nem jópofizni járok, és egyébként se tartozik bent senkire a magánéletem.
2019. máj. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Nekem ilyen munkahelyem nem volt, de ilyen kollégáim igen. Az előző helyemen pl egy nő (jobban mondva a főnöknőm) teljesen annak a híve volt, hogy a munka és a magánélet egy másodpercig ne tal,álkozzon;


- a harminc perces szünetbe férjen bele minden; ne lépjük túll azt, mert pl a barátunkkal elcsacsogtunk vagy lejárkáltunk folyton cigizni.


- Ne késsünk és ne menjünk el elbb, ha lehet, mindent igyekezzünke lintézni munkaidőn kívül


- a teljesítményt ne befolyásolja, ha otthon történt valami


a magánéleti kifogások nem érdekelték, csak annyt felelt, "ez egy munkahely".


Soha semmit nem tudunk róla, ami a munkán kívüli életét illeti. Ha megszólalt az is csak munkával volt kapcsolatos, 1-2 mondat erejéig.


Ja és a szabadnapján is dolgozott.


Én nagyon jófejnek tartottam őt ígyis, mert a munkához értett és munkaügyileg igazságos volt.


Nekem szerintem így nem is lenne bajom, ha csend lenne végig.


Engem inkább az zavar, ha valaki olyan szinten munkamániás, hogy bujkálni kell előtte, amikor lemegyek cigizni, mert, ha összetalálkozunk, máris elkezdi mesélni, hogy a nap folyamán pontosan milyen munkákat végzett el; ami, valjuk be, nem kellemes, amikor a munkában tartasz egy kis szünetet, hogy kiszellőztesd a fejed és kicsit elhagyd a munkát :D

2019. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
5. Az szerintem nem jopofizás ha munkavégzés közben beszélgetsz vagy hülyülsz valakivel és nem csak mint egy droid csinálod a dolgodat. És nem magánéleti dolgokról lehet csak beszélgetni.
2019. máj. 30. 12:45
 8/12 A kérdező kommentje:
De persze más emberek vagyunk valakinek nincs szüksége társaságra és kibírja ha utazás és egyéb dolgokat hozzáveszünk, hogy 10 órát ne szoljon senkihez. :)
2019. máj. 30. 12:47
 9/12 A kérdező kommentje:
6. Pont az utolsó szavaiddal értek egyet, hogy egy munkahelyen ne feltétlen azt tapasztald, hogy egy munkahely. Te mondjuk itt a szünetre gondolsz. De régebbi helyeimen munka közben se éreztem azt a feszült légkört, mert mindig volt valaki akkhez lehetett szolni 2 szót.
2019. máj. 30. 12:50
 10/12 anonim ***** válasza:

#7

Munkavégzés KÖZBEN meg pláne nem szeretnék senkivel diskurálni, inkább arra figyelnék, amit csinálok.

2019. máj. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!