Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nincs étvágyam munkahelyen?

Miért nincs étvágyam munkahelyen?

Figyelt kérdés

Sosincs étvágyam munkahelyen, általában 1 kv-t megiszok, meg 1-2 falat pogácsa és ennyi. Nem a munkahelyem miatt van az előzőeknél is ugyanez volt. Annyiból nem szuper dolog, hogy le kell dolgozni a 40 perces kajaidőt, de én azt kb letudom 3 percben.


Van más is igy hogy munkahelyen nem tud enni? Hogy lehet ezt leküzdeni? Ha erőltetetten eszek akkor meg úgy érzem mintha libát tömnék.



2019. aug. 28. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Ismerös. Szerintem utàlsz munkàba jàrni mégiscsak. Nekem ez a baj.
2019. aug. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mikor fizikai munkát dolgoztam akkor volt utoljára "jó" étvágyam, de jópár éve irodában dolgozom itt nincs. Mikor idekerültem akkor azt hitték azért mert kerülöm a társaságot (bár kis részben van benne valami) az ebédlőben, de javarészt bevan szűkülve a gyomrom és alig megy le pár falat kaja a torkomon.


Nap végére mikor megyek haza akkor már érzem nagyon az energiahiányos állapotot, ezt akarom leküzdeni.

2019. aug. 28. 17:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Munkahelyen mindig maskent esik az etel a stressz miatt meg kornyezet miatt is.
2019. aug. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan ez volt egyetemen.


Elég nagy darab voltam és imádtam a fornettis pizzás pogácsát. Mégis míg az egyetem területén voltam 1-2dbot is alig tudtam megenni.


Szimplán mert utáltam ott lenni és kényelmetlenűl éreztem magamat.

2019. aug. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ugyanígy vagyok a fornettivel haha.


Csak csipegetni tudok, de egy emberes egészséges meleg ebédet nem tudok elfogyasztani.


Régen mikor dolgoztam 12 órás műszakban akkor is ugyanez volt.


Hosszú távon tuti kihatással lesz az egészségemre ezért akarnék változtatni, de akkor lehet, hogy mélyen a szorongás miatt amit a meló miatt érzek.


Köszi

2019. aug. 28. 17:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is a belső feszültség miatt nem ehetsz. Ha nem kajálsz ebédidőben, de le kell dolgozni, akkor legalább menj ki a levegőre sétálgatni, lazítani. Vigyél magaddal egy szendvicset, negyven perc alatt a szabad levegőn biztosan rákívánkozol.
2019. aug. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Ne keruld a kollegakat, ebedeljetek egy asztalnal. Eves kozben jon meg az etvagy.

A 3-ast megcafolom, mi ugyanolyan etvaggyal ebedelunk meloban is mint otthon.

2019. aug. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Evvel én is így vagyok.

Nem rég kerültem irodára, alig eszem ott, hiszen ülök egész nap szinte nem vagyok éhes, de ugyanez van, ha egyetemre megyek be (rész idős képzés, azaz nem nappalis vagyok) ott is késő délután leszek éhes

Korábban fizikai munkát végeztem, ott éhes is voltam 2-3 óra után, szóval lehet az alig mozgok dolog van a dolog mögött .

De ha itthon sem csinálok semmmi komolyat, akkor sem szoktam nagyon éhes lenni.

2019. aug. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ismerős, szóba jöhet problémának még a közösség, az, hogy valaki szeret egyedül-, vagy inkább családi kötelékben enni, semmint (fél)idegenekkel.

Én általában akkor is dolgozom, vagy volt, hogy elmentem egy közeli parkba enni.

2019. aug. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!