Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon ennyivel...

Magyarországon ennyivel korábban indul a munkaidő, mint máshol?

Figyelt kérdés

Találkoztam már egy csomó külföldi videóval/poszttal, hogy "Hogyan keljünk korán", meg "Hogyan legyél reggeli pacsirta" és hasonlók.

Ezekben a "korán kelés" 6:30-at, 7:00-t jelent, és sokáig ecsetelik, hogy hát igen, ez brutál korán van, de meg lehet szokni, stb.

Nekem ez fura, nem ismerek olyan embert, aki 6:00 után kelne, én is 6:30-kor már bőven a vonaton ülök munkába menet, és a mosakodáson, öltözésen kívül nem sok mindenre van időm előtte... Ezek a külföldi emberek pedig felébrednek 6:30-7:00 körül, még van idejük reggelit készíteni, edzeni, teázni/kávézni, olvasni egy keveset, stb, és ezek után indulnak dolgozni.

Idehaza tényleg ilyen extrém korai a munkakezdés nemzetközi viszonylatban?

Ha igen, akkor annak mi az oka?


2019. szept. 2. 13:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván nem ugyanabban a munkakörben dolgoznak, mint te...
2019. szept. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

#1

Nyilván az összes ismerősöm & az ő ismerőseik se abban a munkakörben dolgozik, mint én, mégis mindenki korábban kel...

2019. szept. 2. 13:44
 3/21 anonim ***** válasza:
66%
Én 7kor kelek, nekem ez is nagyon korai.
2019. szept. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Amikor Pesten éltem, 8 után keltem. 9-től dolgoztam és 15 perc volt busszal a munkahelyem.
2019. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ja, hát Pesten még megszokott, hogy 9-kor kezdődik a munkaidő, de vidéken inkább 7-8.
2019. szept. 2. 13:52
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért erősen függ a munkakörtől, valamint az adott ország szokásaitól.

Kis olvasnivaló: [link]

2019. szept. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%
Sok helyen nyitvatartas reggel 9-10 órától kezdődik, hulye lenne hatkor vagy azelott kelni, foleg ha 15 perc alatt munkába ér. Ez csak azoknak rossz akik pl olyan irodában, postan meloznak ahol 7-8 orara benn kell lenni, vagy épp már 6kor kezdodik a munka egyes gyarakban.
2019. szept. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Anyukáméknál pl úgy van (irodai munka), hogy kb édes mindegy, hogy mikor mész csak legyen meg a 8 óra. Ő fél7re jár és 3kor már eljön. De van aki 11re megy és 7ig ottvan. Nekik így belefér a reggeli kondi, készülődés, gyerekek iskolába fuvarozása, stb.
2019. szept. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Máshol is vannak korai kezdésű munkahelyek.

"Ja, hát Pesten még megszokott, hogy 9-kor kezdődik a munkaidő, de vidéken inkább 7-8."

A lóf.szt megszokott a 9 óra. Gyárakban, áruházakban, és sok más helyen is már reggel 6-kor kezdődik a műszak. A 7-8 órás kezdés főleg szakácsoknál, irodistáknál fordul elő, vagy mondjuk az ételfutároknál, bár ők inkább 9-10 között kezdenek.

2019. szept. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ez erősen munkafüggő mindenhol. Gondolom nem pékek, gyári szalagmunkások, gazdálkodók, Eü. alkalmazottak szerepelnek ezekben a videókban :)
2019. szept. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!