Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Feljelentés személyiségi...

Logout99 kérdése:

Feljelentés személyiségi jogok megsértése miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A következő lenne a kérdésem..nem velem történik az esemény, édesanyám a főszereplő, de a könnyebb kommunikáció kedvéért E/1-be írom a történetet.

Van egy drága szomszédasszonyom, akivel történetesen már egy munkahelyen is dolgozom. 17 éve vagyunk szomszédok, a jó viszonyunk 1-2 évig tartott, amig meg nem ismertem valójában. Mindig mással foglalkozik , másnak a baja/problémája van neki napirenden, folyamatosan. Hosszú ideje én vagyok a fő célpontja. Az utóbbi néhány éve családi problémákkal küszködtünk, válás, költözés, visszaköltözés, stb. Ez miatt folyamatosan rólam beszél harmadik-negyedik-ötödik személynek, engem "ócsárol". Olyanokat kiabálnak rosszindulatúan az emberek utánam, hogy "... Tudom milyen körülmények között élsz.." Szóval folyamatosan kivesz emberi méltóságomból, ami már nagyon rosszul esik. Az elmúlt napokban több embertől tudomásomra jutott, hogy nekik is rólam beszélt. Például a szomszéd kislánytól is engem kérdezett, hogy mi újság velem? Mindez a templomból hazajövet.... Másik eset : ma bementem egy utcabeli ismerőshöz, mivel neki a fia ügyvéd, hátha tud nekem tájékoztatást adni ezügyben. Elmeséltem neki a történetem, és ekkor mondta, hogy neki is beszélt rólam, de inkább nem is mondja hogy mit, ne zaklasson fel mégjobban. Hozzátette, hogy mocskosabb a nő , mint eddig gondolta. Az egész faluban a fő pletykás néven ismert, rosszindulatúan kiemeli mások problémáját, és ezt beszéli ki, undorító módon. Mindeddig nem foglalkoztam vele különösen, mert nem érdekelt. De most, hogy a munkahelyen is folyamatosan érnek atrocitások, és mindenkitől hallom hogy rólam beszél, és terjeszti a dolgaimat, amiket szomszédom révén tudhat, már ez sok.. Tehát a kérdés, mit tehetek? Nyilván nem várok el büntetést, kártérítést és semmi ilyesmit. A célom az lenne, hogy abbahagyja, kicsit megijedjen a hatósági intézkedéstől. Van e értelme feljelentésnek, személyiségi jogok megsértése, és rágalmazás címen ? Nagyon köszönöm a válaszokat !



2016. febr. 1. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz bizonyítani,és feleslegesen nagy költséget jelentene!

Nálunk a postás csinálja ugyanezt, többek között a levelekből szerzi az információkat amit megoszt egy teljes településsel.ám akinek ellenőriznie kellene az inkább hazudik még az alapvető feladatok elvégzése helyett is.

Szerintem neked is és nekünk is meg kell várni,míg kihalnak az orbán rokonai,barátai és jön valaki aki erkölcsi színvonalra helyezi a lakosság életét!

Az egy dolog,hogy most elmondják neked mit mondanak a hátad mögött,de nem biztos hogy tanúskodni fog melletted!

Vajon amikor más nevében valaki visszamond neked valamit,arról honnan ismered fel,nem-e a saját véleményét mondja el?

Tudod csak az foglalkozik mással aki nem tudja megoldani a saját problémáit.

Ne foglalkozz vele,kár rápocsékolni a hasznos energiát! Emiatt ne merészelj idegeskedni!

Próbálj meg nyugodtan viselkedni,a munkádra nagyon odafigyelni!

A civakodás helyett inkább olvass el egy jó könyvet,vagy nézz meg egy jó filmet ha lehet akkor vidám dolgokat vegyél a kezedbe!!!

Csinálj belőle viccet::::Hallottátok...és mondj el egy jó viccet!!

2016. febr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

De hát akkor mindenki tudja, hogy milyen és mennyit ér a szava, nem?


Szerintem nincs értelme feljelentésnek ha nincs, aki tanunak menne a bíróságra. Azt meg meg lehet kérdezni mindenkitől, aki szóba hozza. Lehet, hogy már az is elég lenne, mert visszamondanák, hogy tanukat keresel.

2016. márc. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 acelsziv ***** válasza:
Ő is jár templomba? Mert akkor beszélj a pappal, hogy hívja ki vasárnap a gyülekezet elé és ott szembesítsd azzal, amit mondott és amiket másokról is mondott. Mindezt kedvesen ami nehéz lesz, de szükséges. Teljesen hitelét fogja veszteni és többé senki nem tartja majd beszélgetésre méltónak.
2016. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!