Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha megszûnik az okj-s rendszer...

Ha megszûnik az okj-s rendszer akkor a tanfolyamok semmit sem fognak érni a munkàltatók szemében?

Figyelt kérdés
Most ugye az okj-s tanfolyamok jelenleg középiskolai bizonyitvànyal egyenértékû szakmunkàst bizit adnak. Na most azt akarjàk hogy ez ne igy legyen. Hogy igazi szakmunkàs bizit csak középiskola adjon, a tanfolyamok meg csak oklevelet. Mit gondoltok akkor a tanfolyamok semmit nem fognak érni?? Mert azok onnantól màr nem fognak teljes értékû szakmàt adni, most még azt adnak, de nem sokàig. Illetve olyat is olvastam nem szûnik meg teljesen az okj, de tanfolyamon nem adnak többé keményfedeles szakmunkàst. Am ez igaz?

2019. szept. 14. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1%

Már most se érnek túl sokat.

Egyetem, főiskola ér valamit, illetve szakmáknál a szakmunkás képző.

OKJ = GYP-s képző

2019. szept. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Ácsok, kőművesek, asztalosok is egyetemet fognak végezni?
2019. szept. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Középiskolàkban megmarad a szakmunkàs képzés.
2019. szept. 14. 21:36
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Nem, ők mennek a szakmunkás képzőbe.
2019. szept. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Van szakmunkás bizonyítványom és elvégeztem egy okj-s képzést is, mivel egy pályázat feltétele volt. Nem tudom hogy ezek a hírek igazak-e, de szerintem van létjogosultsága. Már a szakmunkásképzők szinvonala is a béka feneke alatt van, nem a tudás átadása a cél hanem kb betanított munkások képzése és a többség sajnos olyan hogy még így is úgy kell átrugdosni. Viszont az okj az olyan volt hogy kiküldték az anyagot, betanultam és mentem vizsgázni, ahol aki egy szót se tanult az is 4est kapott, mert csak az számít hogy kifizette a tanfolyamot...ez jó üzlet. Úgy lettem aranykalászos gazda hogy a tanfolyam során csak képről láttam állatokat és úgy kaptam nagy teljesítményü traktoros jogsit hozzá automatikusan, hogy azt se tudom hogy kell beindítani...erről mi a vélemény? Szóval szerintem eddig se volt egyenértékü.
2019. szept. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
1-es. Akkor szerinted pl. egy elektronikai technikus se ér semmit és menjen a levesbe, mert nem villamos mérnök?
2019. szept. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért szerinted az elektronikai technikus OKJ?

Nem hiszem!

Hanem szakmunkásképző, az meg maradhat, ezt mondtam én is.

2019. szept. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Általános adatok:

Szakképesítés megnevezése: Elektronikai technikus

A szakképesítés OKJ száma: 54 523 02

Megfeleltetés:

A 133/2010. (IV. 22.) Korm. rendelet szerint

A szakképesítés szintje: emeltszintű szakképesítés (technikus)

A szakképesítés tanulmányi területe: Elektronika és automatizálás (523)

A szakképesítés típusa: szakképesítés

Szakmacsoport: Elektrotechnika-elektronika



Nekem OKJ-nek tűnik.

2019. szept. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a szakmunkás bizonyítványom se ér semmit,mert nincs mögötte tudás,ezért nem is helyezkedek el benne.Nem tanították meg amit kellett volna.

A tudás számít.Tehát ha pl. én profi autószerelő lennék papírok nélkül,pont nem érdekelné a céget milyen papírom lenne róla,felvennének.Csak olyan tanfolyamot végeznék el,ami szükséges pl. valamihez,üzletnyitáshoz,stb.,a többi nem ér semmit szerintem.

2019. szept. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez így van kérdező, ahogyan írtad. De miért félsz ettől? Főleg pont a tanfolyam lesz nagyon hasznos. Egy hegesztős OKJ mennyi ideig tart, és hányféle típust tanítanak, mire mehetsz dolgozni, és a munkában hányfélét kell majd alkalmaznod?


Szóval teljesen hülyeség a mai OKJ rendszer. Az újjal majd lehetőség lesz rá, hogy a munkáltátókkal mégszorosabban együttműködve legyenek képzések, így a hegesztőnek elég lesz csak egyetlen típust megtanulnia, azt amelyiket a gyárban alkalmazzák annál az egyetlen folyamatnál, amire munkavállalót keresnek-képeznének. Így sokkal mobilisabbak lesznek az emberek, mert nem kell hosszú időkig iskolapadban ülniük egy-két picit összetettebb gyári szakma miatt, hanem néhány hónap tanfolyam és gyakorlat után teljesértékű munkavállalóvá válhat.


Az egész amúgy német mintára változik. Ha ismered az ottani rendszert, akkor érted a különbségeket majd.

2019. szept. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!