Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltatónak milyen igazolá...

A munkáltatónak milyen igazolást kell leadni a bankszámla-számomról?

Figyelt kérdés
Az eredeti szerződés meg van, amit a bankszámla nyitásakor kaptam (kb. 10 évvel ezelőtt), de azon néhány adat már elavult pl. a személyi igazolvány száma. A bankban nem adtak semmiféle igazolást, csak a netbankos számlakivonatot tudták volna ideadni. Akkor végülis mit küldjek el?
2019. szept. 18. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg semmilyet, csak a bankszámlaszámot kell leadni, hogy hova utalják a fizud. Az már a te felelősséged, hogy olyat adj le amihez hozzáférsz.
2019. szept. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vannak helyek, ahol be kell mutatni a szerződést, nem baj, ha vannak rajta elavult adatok, a munkáltatónak erről csak a számlaszámra van szüksége minden mást a többi okmányodból másolnak ki. Azért ne add le nekik az eredeti példányt, még szükséged lehet rá.
2019. szept. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én egy random számlakivonatot vittem, mikor valahol kértek igazolást, teljesen jó volt.
2019. szept. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A számlaszámot.


De volt, hogy ennek ellenére kp-ban kaptam a fizetést. Pedig többször szóltam, hogy nem így kértem és le van adva a számlaszám.

2019. szept. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bármi jó, amin van bankszámlaszám. Amit leadsz, arra kapod a fizud. Ezért kell. Nem kell szerződés konkrétan, bármi jó. (Pü-es)
2019. szept. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hidd el egy csomó olyan ember van, aki nem tudná megadni a számlaszámát, mert annyira fogalmatlan.

Valószínűleg azért kérnek papírt, hogy az esetleges félreértéseket, hisztiket elkerüljék.

Mondjuk nem tudom ezt miért nem a HR-től kérdezted

2019. szept. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A banktól lehet kérni igazolást számlaszámról. Szerződéseket soha semmilyen formában nem adunk ki. Erre egy cég sem kötelezhet!
2019. szept. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!