Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek azok, akik egy...

Szerintetek azok, akik egy irodában dolgoznak, valóban jól érzik magukat?

Figyelt kérdés
Budapesten gyakran járok egy hely mellett, ahol nagy irodaházak vannak, mindig lent cigiznek az öltönyös emberek. Belegondolok hogy nekik ez az életük, bejönnek egy irodába, reggeltől estig a számítógép előtt ülnek, aztán hazamennek. Lehet keresnek akár milliókat is havonta, de valóban boldogok ettől? Vagy ez a hobbijuk is egyben?
2019. szept. 19. 18:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%

Láthatóan semmit nem tudsz az irodai munkákról, így nem veszem sértésnek a kérdést.

Ezer és ezer fele irodai munka van, van aki szereti, van aki nem, én például szívesebben ülök a gép előtt az irodában és programozom, mint mondjuk gyári munkás, eladó vagy kőműves legyek.

2019. szept. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%
Én is irodista vagyok egy rakat nővel. Megy az állandó ármánykodás, xarkeveés, turkálás a másik magánéletébe, stb. Ettől nem érzem magamat jól benne.
2019. szept. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én szerettem irodában dolgozni, jól éreztem ott magamat. Jó volt, hogy hétfőtől péntekig tartott a munka, voltak hétvégék és fizetett ünnepek, elég volt reggel 6-kor kelni és 8-ra menni, napi 8 órát dolgozni. Jó volt, hogy nem csak akkor jutottam el WC-re vagy enni, ha állt a gyártósor. Jó volt, hogy nap végére nem voltam bokáig izzadt vagy olajos és nem hetente cserélődő fogatlan, tetves cigányok között kellett dolgoznom. Azt is szerettem, hogy rugalmas volt a munkaidő: ha pénteken 2-kor le akartam lépni, a hiányzó 2 óra összejött azon a héten. Ha reggel ugrottam volna be postára, orvoshoz, hivatalba, azt is megoldottam, mert nem dőlt össze a világ, ha csak 9-re értem oda. Ezek mellett el lehet viselni a stresszt, a nők fúrását és a többit. Irodai munka mellett emberhez méltó életet tudtam élni, volt mellette hobbim, ami kikapcsolt - ez a gyári munkáim mellett sosem jött össze.
2019. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én irodában dolgozok Pesten.

Komolyan nem értem, miért ez lenne az életem? Reggel bejövök (ahogy a nem irodában dolgozók is nekifognak valamilyen helyszínen a dolguknak), délután végzek (ahogy a nem irodában dolgozók is), hazamegyek, és élem a saját kis életem, ahogy mindenki más.

Nekem valamilyen szinten a munkám is a hobbim, de nem elégítene ki teljesen, ezért természetesen foglalkozok a hobbijaimmal a szabadidőmben, ahogy bárki más.

Őszintén nem értem a kérdésed, attól még, hogy történetesen egy iradában dolgozom le a napi x órámat, még nem itt élek. :D

2019. szept. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
20%
Én is irodában dolgozom, nagyon jól érezzük magunkat, csak sokat unatkozunk, de nem baj, mert vittünk be az irodába egy csomó jó regényt, újságokat is olvasunk, ha meg végképp nincs más dolgunk, eldugunk valamelyik sarokba egy kis szemetet és ráfogjuk a takarítóra. Már vagy A hatodikat rúgattuk ki, de mindíg vesznek fel újakat, ez a kedvenc szórakozásunk, de körmöt festeni is szeretünk, vagy kényelmesen leülünk kávézni.
2019. szept. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Irodától / munkától függ.

Irodában is lehetsz túlterhelt, lehet rossz a légkör, a munkarend se feltétlenül kötetlen, és a pénz se biztos hogy jó. Ja és van aki mindezért még napi 2x 1 órát utazik is.

Ami fix szokott lenni és pozitívum, hogy esti, hétvégi, ünnepnapi munka nincs.

2019. szept. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kedves #15. Válaszadó!


Nyugtass meg, hogy a takarító kirúgatását pusztán iróniából írtad le, mert vannak akik az irodistákról ilyet feltételeznek. Ha meg mégis igaz, akkor osztályostól kellene Titeket kirakni.

2019. szept. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 17-es!

Az egész szöveg irónikus, de sajnos igaz és a történetben én vagyok a takkernő, csak az irodisták szemszögéből fogalmaztam. Több felettesem is elismerte, hogy bizonyos emeleteken vannak olyan klikkek (irodisták és persze főleg nők), akik unatkoznak (?!) és ez az egyik mániájuk, hogy sorra szivatják és rakatják ki a takarítókat, így egyik sem húzza pár hónapnál tovább. Persze név és arc felvállalása nélkül, minden alattomosan zajlik a háttérben. Az én főnökeim nem ugyanazok, mint az övék és állítólag így tehetetlenek. Már ők is unják pedig. Igen, ott ki kéne dobni az egész osztályt. Felesleges fizetni az ilyen semmirekellőket, akik több kárt okoznak, mint hasznot.

De persze egyszerűbb a takarítókat cserélni, akik szó szerint két ember helyett dolgoznak fél fizetésért (egy ember takarít végig napi rendszerességgel 5 órában 3 teljes emeletet, egy kondi részleggel együtt négyet, plusz mosdók, öltözők, de ne maradjon egy porszem sem, 650 ft/ óra, juhé!).

Az irodákban halmokban állnak a kupi hegyek asztaltól padlóig, beleértve az ott eldugdosott, tárolt élelmiszert is, pedig nem szabadna, mert csótány is van már, de szarnak rá. A wc-t képtelenek lehúzni maguk után. Sorolhatnám még és ezek a kényes, kikent, állítólag tanult.....nők?? Vagy micsodák.....

2019. szept. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szomorú, én kérek elnézést magam és más normális irodista nevében.... Szívtelen alakok, képesek minimálbéres, háromgyerekes anyákat kirakatni. Nincs más hátra, mint előre, lefotózni az elvégzett munkádat és elküldeni a főnöküknek. Aztán kiderül, hogy a szemét mikor költözött be a sarokba.
2019. szept. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!