Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályakezdő vagyok, naív és...

Pályakezdő vagyok, naív és nem értek ehez, valaki segítene?

Figyelt kérdés
Augusztus végén jelentkeztem egy munkahelyre. Azt mondták felvesznek AM-esnek. Ez azt jelenti, hogy egy hónapban 15 napot dolgozhatok csak de a főnök kifizeti a különbözetet. Már egy hónapja itt vagyok de még egy szerződést nem írtam alá csak a jelenléti íveket. Minden nap végén kifizetnek.Elküldtek a munkaügyibe, hogy vegyenek fel a nyilvántartásba. Illetve az ifjúsági programba, hogy kapjon támogatást a főnök. Most ez mit jelent? Ha elakarok innen jönni, akkor csak úgy lelépek vagy mi?

2019. szept. 23. 06:00
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Fel akarsz mondani?
2019. szept. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress munkát a mai mellett és ha van biztos állásod, ahol nem csak hülyítenek, hanem valóban megbecsült munkatársnak akarnak megtartani, akkor menj oda. Az ilyen helyekről, ahol most vagy fénysebességgel kell elhúzni, minél előbb.
2019. szept. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűsített foglalkoztatáshoz nem kell szerződés, viszont tb-d sincs fizetve
2019. szept. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmiba vagy bejelentve vagyis csak azokra a napokra amikor dolgozol. Nincs utánad fizetve semmi, nincs pl tb-d,azt magadnak kell fizetni havi 7500 Ftot. Táppénz se jár, ha beteg vagy, se betegszabadság. Nincs szerződésed, bármikor leléphetsz.
2019. szept. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azokon a napokon jelentenek be, mikor dolgozol, havonta 15 nap, évi 90 nap lehet egy helyen, a tb-ét, ha az önkormányzat nem vállalta át, akkor azt fizetni kell. Nincs szerződés, így felmondani sem kell, csak szólsz, hogy többet nem mész.
2019. szept. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket! Puszi mindenkinek! :)
2019. szept. 23. 18:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen spúr helyek, amik így indítanak, de aztán felvesznek rendesen.
2019. szept. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es! Nem biztos, hogy a hely spúr, lehetnek rossz tapasztalatok is, ha utána rendesen felveszik. Sajnos sokan így csináltatnak próbanapokat, mert a dolgozók ejtették pofára őket. pl egy pénteken hív az egyik ügyfelünk, hogy az xy-t jelentsük be, mert hétfőn kezd. OK. hétfőn reggel 9kor hív, hogy jelentsük ki,mert cseszett megjelenni,8ra és sehogy nem éri el. Szóval az ilyenek miatt efoval jelenti az első 15 napot,aztán rendesen is bejelenti.

De tudom, hogy sok helyen nem ez a jellemző,csak nem akarnak járulékokat fizetni.

2019. szept. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8: én is ebben dolgozom, tudom hogy van ilyen. De egy törlés nem a világ vége.

Szerintem ez továbbra is fillérb.szás, pláne h be is regisztráltatja őket, és persze az erre az időre járó szabit is bukják a dolgozók.

Amelyik ügyfelem ezzel játszott, az minden mással is (feketén ugyan nem fizetett), leginkább a munkavállalók érdekeinek figyelmen kívül hagyásával.

És persze nekünk ez rengeteg plusz munka volt.

2019. szept. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!