Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyek azok a munkák amelyek...

Breast kérdése:

Melyek azok a munkák amelyek szerintetek valóban hasznosak és értéket teremtenek?

Figyelt kérdés
Vagy pont az ellenkezője

2019. aug. 25. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
Amelyik értéket képvisel szerintem az orvos.
2019. aug. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

A termelői munka, például a földművelés (akiket következetesen leparasztoznak), hisz tőlük jön az élelmiszer, ami az élethez elengedhetetlenül fontos.


Az ellenkezőjére példa a bankár. Semmi hasznot, semmi GDP-t nem állít elő, mások hasznával zsonglőrködik.

2019. aug. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Mindegyik munka hasznos, csak nyilván mindegyik a maga módján, illetve a maga keretein belül.

Ha valami nem lenne hasznos, akkor az emberek egyszerűen nem vennék igénybe, azaz nem is létezne az adott szakma hisz mindenki gyors ütemben csődbe menne az adott területen.

2019. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Minden érték, amiért hajlandóak fizetni az emberek. Értéket adnak (pénzt) értékért.
2019. aug. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Hasznos: Mentős, tűzoltó, orvos, és egyéb egészsègügyi dolgozó. Gyári munkàsok és építőipari munkàsok akik nélkül nem lenne termék a boltok polcain és nem lenne miben laknunk.

Ennek az ellenkezője: Influencerek

2019. aug. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Amelyik munka nem hasznos az nem is létezik, mert senki nem fizetne érte, vagy kormányzati pénzből van fenntartva.

"A bankár csak zsonglőrködik a pénzeddel." Én személy szerint elégedett vagyok a bankkal amit használok, online tudom irányítani a tranzakcióim, havi kétszáz forintért utalhatok pénzt össze-vissza mindenkinek, külföldre is. Sokkal nehezebb lenne nélküle.

Az influencer az nem munka hanem adománygyűjtés.

2019. aug. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Ellenkezője: coach.
2019. aug. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Nagy tévedés van. Az influenszerek valójában korunk marketingesei. Nagy szolgálatot tesznek cégeknek azzal, hogy reklámozzák a termékeiket.


A coach-ok pedig az embereket segítik az élet számos (szak)területén. Megint csak az a helyzet, hogy nem ők erőltetik rá magukat és a tudásukat másokra, hanem őket keresik meg az emberek a problémáik miatt.

2019. aug. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

#6 meglehet,de egész konkrétan 0 GDP-t termel az ilyen. Rosszabb években még akár veszteséget is termelhet.

Bankbetétek nélkül picit tovább életben maradsz, mint kaja nélkül, de lehet csak én gondolkozok ilyen hülyén.

2019. aug. 26. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ellenkezője: a bulvármédia...
2019. aug. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!