Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit jelent az, hogy "itt...

Mit jelent az, hogy "itt nincs táppénz"?

Figyelt kérdés

Állásinterjún voltam, a főnöknővel elbeszélgettünk (kis cég, nincs külön HR kollegina). A szakmai vezetővel beszéltem, aki a cég vezetője is. 4-5 alkalmazott van. Szakmailag tetszett neki a tudásom, felkészültségem (nem vagyok már mai gyerek). Viszont amikor ő elmondta a dolgokat, szemembe nézett, és annyit mondott, hogy "itt nincs táppénz".

Akkor köpni-nyelni nem tudtam. Ezzel az infóval mit kezdjek? Nem vagyok egy törékeny, beteges virágszál, amúgy is mostani munkahelyemen is bemegyek betegen is (hozzátenném, lázasan is, mert sosem volt szerencsém olyan munkahelyhez, ahol az, hogy ne fertőzzünk meg másokat, fontosabb lett volna, mint az elvégzett munka). Ami amúgy irodai.

De akkor is, ha bármi olyan baj jön? Baleset, műtét, bármi? Lehet ilyet, hogy "táppénz nincs?"

Tudom, akkor és ott meg kellett volna kérdeznem, de bennem rekedt a szó.



2019. szept. 23. 10:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez azt jelenti, hogy ha beteg leszel, szabadságod kell kivenned. Ha nem teszed, a táppénz után talalni fognakmokot a felmondásra.
2019. szept. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy nincs táppénz. Az ilyen mutyizó patkány cégtől menekülnék minél messzebbre.
2019. szept. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyit mondok, hogy menekülj. Az ilyen cégeknél sok sunyiság szokott lenni. Amikor ők elvàrnak tőled mindent, de cserébe semmit nem adnak. Késve kiküldött fizu, az is hiányosan, nem adják ki a szabit sem, csak amikor ők akarják meg ugye ha beteg mersz lenni kirúgnak stb. Gondolom a bejelentésed is 4 órában lenne minimálbérre..


Annyit jelent a kijelentés, hogy szabadsággal lehetsz csak távol. De ugye kérdés, hogy magadtól kiveheted e szabit, nem - e ők szabják meg mikor.


Szerintem felejtsd el. Nem tudhatod előre, hogy milyen bajod lesz. Én évtizedeken keresztül mindig jól voltam, aztán hirtelen a semmiből jött 2 műtét és egy hosszú lábadozás. Az egészség a legfontosabb szerintem..

Ismerek olyat, aki a munkahelye miatt nem csináltatja meg az életbevago műtétét...

De akár egy influenza is elég ok, hogy 1-2 hétig otthon legyél. Ezeket nem lehet előre kiszamolni.

2019. szept. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti: Itt bizony törvénysértések fordulhatnak elő.
2019. szept. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezted, "és ha nincs és lesz egy vakbélműtétem?" Biztos megköszönném a lehetőséget, de tutti nem dolgoznék ilyen helyen..
2019. szept. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A kieső napokra bizony egy petákot se kapsz. És nagy eséllyel ki is rúg, ha huzamosabb ideig beteg vagy.

Nehogy elvállald a melót!

2019. szept. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy ez egy s**r, kizsákmányoló melóhely. Még lehet, hogy szabadságra se mehetnél. Ismerősöm is volt olyan interjún (Tescóba security-s lett volna az állás), ahol kerekperec megmondták, hogy ott tilos megbetegedni, szabadságra sosem mehet, és a szabadnapjain is mindig elérhetőneknek kell lennie. Ha felhívják, hogy berendeljék, csak egyszer mondhat német, a második után repül. Fura, hogy mégis akad, aki ezt elvállalja.
2019. szept. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Válasz: "akkor itt munka sincs".

Állj ki magadért! Azért sz*patják a munkavállalókat, mert mindenki hagyja magát. Ami törvényesen jár, az jár. Az ilyen munkahely az, amelyiknek másodpercre pontosan addig vagy jó, ameddig maximális erővel húzod a szekerét. Ha valami bajod lenne, senki nem fog melléd állni.

2019. szept. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, hogy a cég tojik a törvényekre és úgy általában az alkalmazottaira, csak dolgozd ki a beled, más nem számít.

Remélem ezek után nem gondolkozol, hogy menj-e oda dolgozni.

2019. szept. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tappenzre mesz repulsz
2019. szept. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!