Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Éttermi mosogatás, kisegítés....

Éttermi mosogatás, kisegítés. Tapasztalataitokra vagyok kíváncsi. Kikészít?

Figyelt kérdés
Októbertől minden szombat és vasárnap 12-15 órában fogok egy étteremben kisegíteni és mosogatni. Mennyire fog meglátszani hétfőnként például a kezemen valami? Van valami egészségügyi hátránya? Tanácsok, vélemények? (Kifizetés/átverés dolgokat ne irjatok légyszives, ismerősnél fogok dolgozni és minden nap végén kifizet)

2019. szept. 24. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
monoton és egyszerű munka, én is csináltam, semmi extra.
2019. szept. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: ezt tartósan (minden hétvégén) csinálnám azaz hosszútávon.
2019. szept. 24. 17:00
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Helytől is függ, hogy milyen, többek közt attól, hogy mekkora az étterem, hány vendég befogadására alkalmas. Két napban végülis egy keményebb hely is kibírható. Persze kérdés, hogy mellette, hétköznap mivel foglalkozol.
2019. szept. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Szar meló. Tanácsolom vegyél minősègi gumikesztyűt. Nekem tiszta allergia a kezem alapból és amikor elkezdtem mosogazni szètette a kezem a retkes vegyszeres víz, kértem gumikesztyűt, a főszakàcs hozzám is hajított egyet nagy duzzogva, de az alá is alàment a víz.

A tànyèrokat àztatni kellett mosogatóban, onnan pedig kézzel kiszedni, guszta volt...

Más emberek mocskos tànyèrjàról kellett az ételmaradèkot kapargatni. Rohanni kellett a tàlcatartókocsival ki-be, és amint megálltam 1 percre, mert már elfogytak a tàlcàk azonnal kitalàltàk nekem valami egyéb feladatot, például írjam fel a táblára a holnapi menüt, vagy töröljem le az asztalokat. A jó dolog az, hogy aki alatt dolgoztam akkor és ugràltatott, most az én kezem alatt tanul be, szóval a múltkor én is ugràltattam kicsit.

Egyébként egyszerű meló, csak undorító.

2019. szept. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó pörgős munka,legalábbis nálunk egy perc megállás nincs.Eleinte az én kezem is szétázott,de mostmár nem, hozzászoktam, illetve glicerines kézkrém nekem bevált rá. Viszont valóban nem ez a legelitebb meló, nemcsak misogatni, takarítani is sokat kell, viszont legalább változatos, így gyorsan telik az idő.Elég fárasztó. De legalább most lesz rálátásod, mi mindent meg nem etetnek a kedves vendéggel... :-/
2019. szept. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs elég munkás és összejönnek a megrendelések fárasztó tud lenni.4 hónapja dolgozom egy étterem konyháján nem unalmas mindig van mit csinálni ha épp a munkakörben ahol dolgozom nincs munka akkor elküld bennünket a főnöknő mosogatni,répát pucolni és kockára vágni,diót darálni, fagyasztott gyümölcsöket szetporciozni,hustekercset előkészíteni...nekem akkor stresszes amikor délelőtt egyedül vagyok sz előkészületeknél és előző estétől minden kiürült közben a megrendeléseket is csinálom jön az ebéd idő és a segítség csak 13h körül érkezik.Nekem a jobb kezem fáj néha a citrom facsarástól,reszelésektől. És tényleg ha ilyen helyen dolgozol ekmegy a kedved bizonyos ételek rendelésétől :-)mert látod hogy javítják ki a hibákat,a főnöknő kanállal belekóstol az ontetekbe majd ugyanazzak4a kanállal kavargatja tovább...
2019. szept. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én áthidaló megoldásként választottam, amíg 2 munkahely között voltam.

Nem bírtam sokáig. Eleve nem mindegy, hogy fehérmosogatóként mosod el a tányérokat meg poharakat, vagy feketemosogatóként kell emelgetned a vízzel teli, 50 literes kondérokat.


Az előbbi is megterhelő, tulajdonképpen X óra folyamatos állás, folyamatos vízben turkálás (nem kézkímélő mosogatószerrel), kezed kiázik, berepedezik stb. Gumikesztyű segít egy darabig, de hosszútávon az is kieszi a kezed.

A sok állást megérzi egy idő után a derekad és a lábaid is.


A feketemosogató meg horror. Odaégett kaja, vakarni kell, smirglivel se jönne le. Az edények nehezek, emelni kell stb.


Ha forgalmas a hely, akkor pörögni kell nagyon.


Én nem csinálnám soha többet.

2019. szept. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A mosogatás nehéz ha egy embert vesznek fel rá 1-2ora is faraszto4tud lenni.A konyhai munka magában véve nem rossz, de tud stresszes,forgalmad lenni.
2019. szept. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem király, az idő elrepül, mert mindig van mit csinálni, és az állóképességet is javítja. 1 nap felér egy hét kondizással. A bőrnek nem valami egészséges viszont. Munkavédelmi kézkrémmel esténként érdemes bekenni a kezed.
2021. okt. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!