Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a normális munkára?

Figyelt kérdés
Magánvállalkozó vagyok. 6 éve csinálom, és totál belefásultam. Családi gondok is vannak.Tönkrement a kocsim, most kerékpárral járok, de az se motivàl már hogy rendbetegyem, mert kb. 1millió lenne, és nem erzek erőt rá. Csak vegetálunk a barátommal. Reggel el kéne mennem dolgozni , de mivel akkor megyek mikor akarok, elúsznak a napjaim . Ha néha meg sikerül összeszednem magam és teljesítmény is van, másnapra olyan fáradt leszek hogy akkor meg azért nem megyek... úgy erzem nagy a baj..
2019. szept. 25. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

csinálj napirendet

tervezz!

ne csak munkatéren, hanem tervezd meg azt is mit csinálsz munka utána, hogyan legyen jobb a kapcsolatod másokkal, hogyan legyen rendben az életed!


képes vagy rá, még ha most fásultnak is érzed magadat

2019. szept. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Adósodj el.

Az megadja a kellő motivációt hogy minden nap elmenj dolgozni.

2020. máj. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Váci Mihály: Nem elég.


"Nem elég csak a jóra várni.

A jót akarni kell.

Nem elég a jót csak akarni,

de tenni, tenni kell!"

2020. máj. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Esetleg ha többmindeni leírnál akkor hátha tudnánk valami hasznosat mondani. Pl.: mi a munkád, mi a gond a párkapcsolatodban, stb.
2020. máj. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondolkodásodon kellene gyökeresen változtatni, elgondolkodni önmagadon.

Megkérdőjelezni mindent.


A befásultság sok esetben onnan ered, hogy monoton az emberek élete, nem dobják fel, sokaknak hobbijuk sincs.

Az agy leragad s az illető elmerül ebben a sablon életben.


Ugyanígy romlanak meg a kapcsolatok, nem újítanak.

Ez szexre is vonatkozik.


A változatos dolgok azok amik az agy működését stimulálják.


egy egyszerű pl:


Imádsz valami édességet, ami nagy kedvenc, de ha napi rendszerességgel fogyasztod megunod.

Már nem olyan nagy élvezet, mint amikor 1 hetente eszed vagy amikor eszedbe jut "jajj de megkívántam".


Nekem rengeteget segített a gondolkodásom módosítása s azóta mindenre találok választ, megoldást.


Minden embernek más-más a megoldás, ami igazán hozzá illik.

Ezt viszont csak ő maga tudja megválaszolni magának.


Nekem rutin, hogy x naponta elmegyek este csendes helyre biciklizni s elmélkedem.


Legyen szó kisebb projektekről, vagy pl anno vállalkozás kezdetekor kellett a fejemben a rendezés mit, hogy merre, milyen akciók, amik teljesen egyediek stb.

2020. máj. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

"Sajnos" nekem az elmélkedés, biciklizés- relaxálás már totál rendszeres. Mert pár éve olyan szinten kikészültem idegileg és fizikailag a sok munkától, hogyha nem csinálnám rámjönne minden. Zsibbadok, fejem is zsibbad, szédülök. Olyankor főleg a bal oldalam zsibbad, stb. Tehát már nem bírom a feszültséget. idén leszek 37. Közben szakítottam a volt barátommal és elszalasztottam egy másik embert aki új lehetőség lett volna. Vele talán kitörhettem volna ebből a nihilből amiben vagyok. Átmenetileg jobb volt utána, kicsit megfitalodtam, de ugyan úgy maradt a későn kelés, szétcsúszás.(most iszom a reggeli kávémat). Úgy érzem ez nem élet.... sportolni is próbáltam keményebben edzőteremben, pár éve még ment, de már nem, most két hónap múlva is alig tudtam végigcsoinálni egy órás edzést.(olyan a munkám hogy kell hozzá a fizikum is azért).. Igazából úgy élek mint valami aktívabb nyugdíjas, ami még cikibb és a közvetlen környezetem le is néz miatta, az egyik szponzorom abban a hitben hogy még felállok, folyamatosan pénzel, és tavaly október óta az ő pénzén vagyok el... Ő egy idős svájcból hazköltözött úr, akinek régebben csináltam egy nagyobb munkát és látta hogy bajban vagyok. Befizetett egy továbbképzésre is de nem volt erőm elkezdeni. Úgy érzem folyamatosan, hogy nincs időm semmire, úszokm türelmetlen vagyok, közben semmi komolyabb munkám nincs, csak ennem kell, aludnom kell, ki kell néznem jól és össze kell szerveznem a dolgokat. Alig dolgozok. Semmi lendület nincs bennem.

2020. máj. 5. 11:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Ohh, nagyon egyszerű a történet.


Este fogsz egy papírt.

Papírt nem telefont.

Szépen negyedórára pontosan felirod a holnapi tervet.


Reggel 6 kor kelés. Ha fent vagy fél 6 kor ,akkor se massz ki az ágyból korábban. Csakis azt kell betartanod amit leírtal.


De percre pontosan.


Ennyi. Ha van idő amit nem tudsz kitölteni, oda nyomj be fél óra sportot.

2020. máj. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!