Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bunkó/fura dolog lenne az...

Bunkó/fura dolog lenne az irodába behozni egy saját vízforralót az asztalomra?

Figyelt kérdés

A munkahelyen én nem kávézok egyedül, én inkább teát szoktam inni, napi 2-3-4 bögrével.

Sajnos a munkatársaim nem igazán vigyáznak a vízforralóra. Fél éven belül ma reggel ment tönkre a harmadik. Benne hagynak napokra 1 liter vizet, máskor üresen indítják el, satöbbi, persze vízkőtleníteni is csak én szoktam. Persze nekik jó, mert ha elromlik, akkor ott a kávégép, tudnak abból is inni, de nekem ilyenkor marad a mikrós tea, ami azért nem a legfinomabb...

Már azon gondolkozok, hogy veszek magamnak egy kis vízforralót, amit csak én használnék, és beraknám az asztalomhoz, akkor végre tisztán lenne tartva, nem lenne tönkrevágva, közelebb is lenne, stb.

De nem tudom, ez mennyire lenne fura vagy bunkó dolog? Van más, akinek így van? Mit szólnának hozzá?


2019. okt. 7. 09:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelytől függ, nálunk itt van több embernek is az asztalán.
2019. okt. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem bunkóság, meg nem is fura. De biztosan vannak olyan hülyék, akik mindenen fennakadnak.

Annyi lehet a ciki, hogyha a tiédet akarják használni, mert a benti közös nem jó éppen. És akkor gondolom, a tiédre se fognak vigyázni.

Én inkább vinnék magammal otthonról egy liter teát. És bent csak mindig megmelegítenék egy-egy bögrével.

2019. okt. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt akartam mondani, mint az előző válaszoló. Nem bunkóság, de ha benti elromlik, biztos mennek majd hozzád, hogy had használják. Aminek a következménye az lehet, ha megengeded, lehet azt is tönkreteszik, ha nem engeded meg, akkor meg irigy, bunkónak leszel titulálva.
2019. okt. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vigyél, nem fura. De már az elején rosszul fog járni valaki. Ha jószívű vagy akkor azért mert az is tönkremegy majd, ha meg leszögezed, hogy az a tiéd, akkor meg te.

Így szerintem amikor beviszed, mondd el mindenkinek hangsúlyozva, hogy hoztál Magadnak vízforralót, így lesz Saját Külön Privátod. Így majd veszik a lapot. Amikor nem használod akkor meg elzárod.

2019. okt. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én például saját evőeszközt szoktam hozni magammal otthonról, ha hozok magamnak dobozban kaját ebédre be. A konyhában van ugyan rengeteg tányér meg evőeszköz, de mondjuk úgy, használat után nem feltétlenül van mindegyik megfelelően elmosva, úgyhogy nem szívesen eszem belőlük/velük. Lehet, az elején kicsit furán néztek miatta, de igazából rákérdezni soha senki sem kérdezett rá. Szóval szerintem azt viszel be magaddal saját használatra, amit szeretnél. Ahol egy ilyen miatt elkezdenek kötekedni veled, azzal a munkahellyel egyéb tekintetben is komoly bajok lehetnek szerintem.
2019. okt. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pl tilos az ilyesmi, konyhai cucc csak a konyhában lehet. A múltkor az egyik irodába bevittek egy kenyérpirítót (messze a konyha jeligére), valahogy befüstölt, tűzriadó keretében ürítették az egész épületet. A biztonsági főnökünk tombolt, azóta baromi szigorúan veszik (bár előtte is ez volt a szabály, szóval nem emiatt).

Amúgy szerintem nem gáz, én valami picit választanék (pl nem tudom létezik e usb-s verzió), akkor megvan az indok, hogy miért az asztalomon van.

2019. okt. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nálunk saját kávéfőzők is vannak. Kotyogók, mert villanyrezsó van a pihenőben. Nem bunkóság, a közös kávéfőző úgy nézett ki, mint a disznóól, nem volt gazdája. Egy ideje mindenki előveszi a sajátját, szolgálat végén meg megy a szekrényekbe az öltözőben.
2019. okt. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem tartom furának személy szerint, szerintem nyugodtan vidd be, de, hogy más mit szól hozzá, az más kérdés.
2019. okt. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igazából alapjáraton nem nagyon találkoznának vele a kollégák, kettesével vagyunk zárható irodákban, szóval azon nem aggódok, hogy a tudtom nélkül használnák vagy ilyesmi, meg tényleg nekik ott a kávégép is.... csak hogy nem lenne-e kicsit fura, ha valaki mégis betévedne a mi irodánkba, és ott figyelne a forraló. :D

2019. okt. 7. 12:56
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem hétköznapi, de semmi különösen fura vagy bunkó nincs benne. Én saját asztali ventillátort vittem az előző munkahelyemre, mert ők nem akartak adni, nyáron pedig fullasztó meleg volt.
2019. okt. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!