Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki vezetői pozícíóba vagy közép vezetői kerüljön?

Figyelt kérdés

Sok egyetemet végzett embert látok aki alkalmazottként dolgozik, úgyanolyan beosztásban, beosztottként mint akinek egy középfokú végzettsége van.

Akkor most ér valamit a főiskola vagy az egyetem? Kell ahhoz, hogy valaki vezető legyen?

Segít valamiben vagy csak pénzkidobás?



2019. okt. 17. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elég szűklátókörűen gondolkozol.

Egy programozó informatikus sem vezető mégsem egy sima szakmunkás bizonyítvánnyal pötyög, egy orvosról nem is beszélve...

Általánosítani nem lehet egyébként.

Egy csoportvezető, műszakvezető is vezető és nem kell hozzá semmi, a rátermettségen (és egyéb vezetői készségeken) valamint a szakmai tudáson kívül semmi.

Egy egy osztályvezető (pl. Beszerzési vezető, Gyártásvezető, Üzemvezető, Pénzügyi vezető stb) már komoly tudást igényel, oda kellenek a magasabb szintű tanulmányok.

2019. okt. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja az előttem lévő, viszont ne várd első munkanap hogy majd vezetői pozícióba kerülsz nekem 2 évbe telt míg vezető helyettes lettem, Nagyon nagy szerencsével(jókor voltam jó helyen és tudtam hogyan kell kezelni azt a problémát és felfigyeltek rám) egy nagy cégnél.
2019. okt. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szakmai vezetők csak egy szintig vannak, afölött általában már másra van szükség (pénzügyí, vállalatirányítási stb képzettségre). Szakmán belül projektvezető esetleg osztályvezető lehet valaki, de sokan nem is akarnak eddig sem előre lépni, mert itt már bejön a vállalaton belüli politika, plusz stressz, stb.
2019. okt. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem legtöbbször csak protekció kell. Legalábbis számtalan olyan példát láttam, amikor a főnök enyhén szólva nem volt a legalkalmasabb a posztra.
2019. okt. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!