Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ha elvégzem a...

Szerintetek ha elvégzem a kiadványszerkesztő és a grafikus szakmát nagyon nehéz lesz elhelyezkednem benne?

Figyelt kérdés

2019. okt. 26. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
A kiadványok számát tekintve valószínűleg sok az eszkimó és kevés a fóka.
2019. okt. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Minden képzettséggel nehéz elhelyezkedni, ha aktív álláskeresés helyett ide írogatsz ki kérdéseket.
2019. okt. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Mind a kettőből annyi van, mint a szemét. Viszont, ha baromi jól tördelsz már most, akkor a kiadványt lehet érdemesebb, mert 15 emberből egyet láttam, aki szeret tördelni. :D Nagyon sokszor van az a helyzet, hogy először grafikusnak tanulnak, nem tudnak elhelyezkedni, aztán mennek kiadványosnak. A rokonságunkban négyen is vagyunk kiadványszerkesztők... Közülünk egy ember dolgozik konkrétan benne. Maximum alkalmi munkák vannak, ha nem vagy hivatalosan egy cégnél. De kiadványosként mehetsz nyomdába is. Tehát a kiadványszerkesztőnek valamivel jobb kilátásai vannak, de grafikusként akkor tudsz nagyon jól keresni, ha tényleg baromi tehetséges vagy. Ez valahol persze igaz a kiadványra is, de ott több a szakmán belüli lehetőséged.
2019. okt. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tipográfiát is megpróbálhatod.
2019. okt. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Biztos én élek másik dimenzióban, de nem úgy látom, hogy túlkínálat lenne grafikusokból.

Való igaz, a papír alapú kiadványokra egyre kevesebb az igény, de egy kiadványszerkesztő és grafikus nem csak Magyar Nemzetnél találhat ám munkát. Rengeteg weboldal és webes kiadvány van, amikhez szintén szükség van grafikusra.

2019. okt. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

15 éve vagyok kiadványszerkesztő, és egyre kevesebb a munka. Van, hogy konkrétan elunom az életem a munkahelyen. Az utóbbi négy évben két munkahelyváltásom volt emiatt. Nyomtatott magazinokat, katalógusokat és könyveket is csinálok, de azért az már erősen látszik, hogy nem ez a jövő.

Grafikus munkákat is csinálok, de nehogy azt higgyétek, hogy hatalmas szükség van a kreativitásra. Az ügyfelek általában kész elképzelésekkel érkeznek, a grafikus általában csak a kéz, amely elkészíti tűpontos leírás alapján a terveket. A rosszabbik eset, amikor a megrendelő nem tudja mit akar, csak azt, hogy mit nem akar: azt amit terveztél neki.

Nekem ezzel nincs gondom, sőt. Csak azért írtam le, mert sokan azért szeretnének grafikusok lenni, mert azt gondolják, hogy mindent elfogadnak, amit kitalálnak, mert ők a szakemberek. Meg majd hogy elrajzolgatnak a sarokban, és a megrendelők majd eltiporják egymást azért, hogy fizethessenek nekik.

Az is igaz, hogy weboldalak szerkesztéséhez is szükség van grafikusra, kiadványosra, de ahhoz több és másfajta tudás, tapasztalat kell, amit vagy felszedsz önképzéssel, mert érdekel a html vagy a webfejlesztés, vagy elmész egy képzésre minimum 80-100-200 ezerért és megtanulod.

Szóval a kérdésre a válasz: igen, lehetséges hogy nehéz lesz elhelyezkedned, de ha úgy érzed, ez a te utad, akkor tanuld. Ne remélj ettől könnyű életet, mert nem lesz az.

2019. okt. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Mondjuk ha a képzés 80-100-200eFt-ba kerül és meg is tanít valami használhatóra akkor az az egyik legjobb befektetés.
2019. okt. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!