Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy részmunkaidős panaszkod...

Ha egy részmunkaidős panaszkodik a fizetésére miért nem vállal másodállást? Vagy teljes állást ehelyett?

Figyelt kérdés

Ha egy ember csak heti 3 napot dolgozik részmunkaidőben és a fizetést is ehhez mérten kapja, az karcsú lesz. Panaszkodik is a csóka rendesen.

De vajon miért nem vállal másodállást? Heti 2 hétköznapja szabad fixen mindig.

És a többi nap se töri össze magát a 6 órás műszakjaival.

Beleférne neki a plusz meló.

Vagy még jobb kérdés miért nem hagyja itt az egészet és keres egy főállást?


2019. nov. 6. 13:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy annyira ráér?

Én se örültem a kis fizumnak, mikor részmunkaidőben dolgoztam, de ha a maradék időmben meg kötelező programom volt (suli), akkor mit kellett volna csinálnom?

2019. nov. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Honnan tudod, hogy annyira ráér?"


Én azt nem tudom ráér -e én csak azt tudom aki heti 3 nap jön napi 6 órában az ne panaszkodjon a bérre. Mégis mennyit kéne kapni erre a semmire? 30-as ereje teljében levő ember és heti 18 órát melózik?

És kap rá 150 nettót és még kevesli? A heti 18 órára 2 extra szünnappal + a hétvége? Más nettó 99.000-ért főállásban heti 40ben nyomja. Akár itt ezen a munkahelyen is van iylen (technikai-portás).

Ő meg 150 nettóért jön elegánsan heti 3x 6 órákra? Ha annyira kevesli miért nem vállal még?

Meg eleve erre a semmire mit akarna kapni? 300 nettót?

2019. nov. 6. 14:06
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van oka. Akár lehet, hogy tanul mellette vagy egy családtagját ápolja. Esetleg gyereke van, akit szeretne látni is, foglalkozni vele.

Vagy bármi más oka is lehet. Sokan keresnek részmunkaidős állást

Az általad leirt bér annyira tényleg nem rossz, 2 ezres òrabèr ha jól számolom. De azért nem kell hasra esni tőle, ilyen árak mellett lofing.

Egyébként szerintem érthető, hogy az ember nem akarja az élete nagy részét munkában tölteni. Persze heti 18 óra munka tényleg nem sok, de tuti oka van, hogy nem tud többet menni hiába kéne a pénz.

2019. nov. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod, hogy ráér-e, akkor miért jelented ki, hogy "Heti 2 hétköznapja szabad fixen mindig."?

Most akkor melyik?

2019. nov. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy kicsit el vagy tévedve.

Attól, mert valaki nem teljes állásban van, még nem kötelessége fülig érő vigyorral tűrni akármilyen alacsony fizetést. Ezen logika alapján ha valaki mondjuk 6 órát dolgozik naponta, és a teljes fizetés 75%-a helyett csak 10%-át kapja, akkor teljesen jogtalan a panasza, mert ő csak egy mihaszna részmunkaidős?

Hát rohadtul nem.

Kezdjük ott, hogy az ő egyéni dolga, hogy mennyit akar, vagy tud dolgozni. Sem neked, sem nekem semmi közünk hozzá, mint ahogy ahhoz sincs semmi közünk, hogy miért annyit tud/akar vállalni.

Ettől még ugyanúgy élhet panasszal, ha nem az őt megillető bért kapja. Ha én csak egy órát dolgozok, de fél órának megfelelő fizetést kapok, akkor teljesen jogosan panaszkodnék.

Az is elég demagóg dolog, hogy más munkáját semminek titulálod, csak mert kevesebb, mint 40 óra. De ha ez semmi, akkor javaslom, a munkád mellett húzz le még 3×6 órát! Hiszen az semmi. ;)

Az megint egy más kérdés, hogy 150 ezer azért nem éhbér, bár nem derül ki, hogy milyen munkáról van szó.

2019. nov. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én a nagymamámat ápolom és a nagyapàmban tartom a lelket munka és tanulás mellett. Senki nem tudja ezeket a munkahelyemen(heti 20 órát járok) , mert nincs hozzá közük, magánügy kategória.

Szerintem foglalkozz értelmesebb dolgokkal, amik előre visznek.

Idegenekről spekulálni egy anonim oldalon tök felesleges. Tényleg.

2019. nov. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Akkor akik méltánytalanul kevés fizut kapnak a teljes állásért (pedagógusok, eü dolgozók, mentősök, tűzoltók stb. stb.) azok meg dógozzanak napi 25-26 órát aztán fogják be a lepénylesőt, nem?

Jó logika. :D

2019. nov. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

"még nem kötelessége fülig érő vigyorral tűrni akármilyen alacsony fizetést.“



Jajjajjjjjj SZEGÉNY!!!!!!! hogy heti 3 nap össz 18 órára kénytelen beérni a szaros 150 nettóval! Jaj hát mindjárt elsírom magam!! A MÉLTÁNYTALANUL alacsony bér!!


Bakker itt FŐÁLLÁSÚ 40 órás emberek kapnak akr minimálbért nettó 99 -et !! Akkor azok mit szóljanak?

És itt vagyok én . Főállás 40 óra nettó 120.


Jajjaj akkor én hívjak siratóasszonyokat a méltatlan bér miatt?

Hát ha 150 nettó 3 napra méltatlan, akkor 99 heti 5 napra az mi?



Ember, te gondolkodsz mielőtt írsz valamit?

Vannak akik 50-nel kevesebbért vannak itt főállásban!

2019. nov. 6. 17:44
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Szokásos troll kérdező.
2019. nov. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nem kereshet főállást, hisz ahogy már párszor írtad, azon a környéken csak közmunka akadna.
2019. nov. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!