Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldi munkavállalás nyelvtu...

Külföldi munkavállalás nyelvtudás nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés

Rengeteg ilyen hirdetést látok. Készülök kimenni külföldre jövőre, viszont pont azért csak jövőre, mert addig B1-B2-es szinten szeretnék megtanulni németül.


Van itt olyan, aki nyelvtudás nélkül ment ki? Hogyan intézte el a mindennapi teendőket (bevásárlás, stb.), esetleg orvost?


Ne értsetek félre, én nem mernék nyelvtudás nélkül belevágni, csak érdekelne, hogy van-e ilyen, és ha van, hogyan tud az adott személy boldogulni kint.


2019. nov. 12. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

NEm tudom, hogy lehetséges-e vagy átverés.

De öszintén szólva nem tudom elképzelni, hogy egy épeszü ember ilyenbe belemegy!

Még ha van is ott ismerös - mert ez szokott az indok lenni, hogy van, aki segít -, ha bárhol valamiért kellene valamit közölni és nincs éppen kéznél a másik, akkor akár életveszélybe is kerül nyelvtudás nélkül.

Az ilyen hirdetéseknek az a célja, hogy teljesen kiszolgáltatott rabszolgákat szerezzenek, mert nekik semmi esélyük sincs bárhol is lépni valamit.

2019. nov. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet magyar cégnél
2019. nov. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Második: Ezt a válaszodat ugye nem gondoltad át????

Hiába dolgozol magyar cégnél, ha a boltban nem tudsz kaját venni, ha ellpoják a táskádas és nem tudod megmondanki, mi történt, vagy ha netán elüt egy auttó, akkor még azt sem tudod közölni, hogy mi fáj illetve mi a neved!


A "magyar cégnél" csak akkor lenne elég a magyarul, tudás, ha oda be vagy zárva, semmiféle kapcsolatod nincs a külvilággal!

2019. nov. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként több évet dolgoztam kint e benelux államokban és németországban és svédországban is valamennyit nyilván tudok de ahhoz nagyon retardáltnak kell lenni de komolyan aki az alapokat se tudja megtanúlni de ha cégben dolgozol nyilván lesz hozzáértő delikvens ember nem rég jöttem haza hollandiából az ams en voltam semmi nagyszám nincs benne csak menni kell és csinálni .. tudok céget is nem is egyet ..
2019. nov. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ügyeket intézni vagy egyéb formális teendőket nyilván nehezebb elintézni, sőt. Viszont olyan hétköznapi dolgoktól, mint pl. vásárlás egyáltalán nem kell félni. Egyrészt ezt az ember simán megoldja, feltalálja magát, mutogat stb., illetve van mindenféle szótár és fordító alkalmazás, amiket lehet használni és kell is. Másrészt pedig ezeket a gyakran használatos, gyakran látott/hallott kifejezéseket gyorsan meg is lehet tanulni, pláne ha az ember még tanul is. Én egy ázsiai országban tanultam egy darabig és úgy mentem ki, hogy konkrétan nulla tudásom volt a helyi nyelvből és a helyiek nagy része nem tudott angolul (az egyetemen kívül), de teljesen jól elboldogultam. Nyilván adódtak nehézségek, de meg kell oldani és ennyi.

Persze, az jó, ha az ember beszél nyelveket és sokkal könnyebb is nyelvismerettel boldogulni, és szerintem alapvetően erre kell törekedni. Csak szerintem ezt itthon néha már picit túlzásba viszik az emberek vagy olyanoktól félnek, amiktől nem kellene. Évek óta van felsőfokúm angolból, angol nyelven is tanultam és használom a nyelvet, ennek ellenére mikor angol nyelvterületre mentem dolgozni akkor előtte hetekig azt hallgattam, hogy úristen, inkább tanulj még, nem lenne jobb nyelvet tanulni kint is keress nyelvtanfolyamot stb... Persze, vannak dialektusok, mindenféle nyelvváltozatok, akcentusok meg szleng stb., de azért a nyelvtudás az nyelvtudás és ember feltalálja magát, tanul, hozzászokik mindenhez és nem kell rettegni attól sem, ha esetleg találkozik egy ismeretlen kifejezéssel vagy nem ért valamit elsőre.

2019. nov. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges,én vagyok az élő példa

(és nem rabszolgaként vagyok tartva 😁)

2019. nov. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Burgenlandba Ausztriába kb 100 ezer ember jár ki naponta és a többsége csak makog. Sztem minden 10. Beszéli normálisan a nyelvet. Persze így egyszerűbb mint teljesen kiköltözni.
2019. nov. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!