Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Számonkérhet a főnököm azért...

Számonkérhet a főnököm azért mert a nyáron a munkaidőregisztrációmat nem végeztem tökéletesen? Akkor még más volt a főnököm akinél ez nem okozott gondot.

Figyelt kérdés
Hogy érthetőbb legyen a történet. Egész nyáron olyan mumkáim voltak ami nem fért bele a 8 órás munkarendbe. Lefordítva szinte minden nap késő estig dolgoztam és minden hétvégén otthonról is rengeteget. Ezért mikor már hulla fáradt voltam előfordult pár lakalommal, hogy 10-re értem be de reggel 8-at írtam a jelenlétibe. A volt főnökömet nem érdekelte nem foglalkozott ezzel mert tudta mennyi munkám van. Én sem panaszkodtam a rengeteg itthonról ingyen végzett munka miatt. De most más lett a főnököm és visszamenőleg kérdőre vont. Hiába mondtam el mi volt akkor a helyzet panaszt akar tenni ellenem a főigazhatónál. Ezért kirúghatnak? Megjegyzem tényleg nagyon sokat dolgoztam, sok sok órát és napot ingyen lelkesedésből. A programjaim amiket csináltam mind sikeresek lettek. Szörnyű, hogy ezt kapom cserébe jutalom és dícséret helyett.
2019. nov. 21. 11:30
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
De itt az a lényeg, hogy belemköthessen. Szerintem ki akar rugatni valami mondvacsinált okkal. Most epp ezt bórta kitalalni mert a munkámba nem tud belekötni abban profi vagyok. A millió otthonról végzett munkát esze ágába nincs kifzetni vagy jóváírni. Ezt nevezik kizsákmányolásnak.
2019. nov. 23. 16:10
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

De latszik rajta hogy eleve nem ertelmes ember.


Az ilyennel le kell ülni tisztan megbeszelni hogy a fixen kivüli munkaidö lecsusztathato e.

Vagy kifizetik e.


Nem egy IQ bajnok pali lehet en mar csak ez miatt felmondanek. Értetlen emberekkel en NEM dolgozom együtt ezt mar interjun le szoktam szögezni, azaz màr akkor jelzem hogy nekem a probaidö arrol is szol hogy legalabb latjuk azt is hogy tudunk e együtt müködni vagy nem, nem kizarolag a munkavégzést probalom ki.

2019. nov. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem érted. Eddig nem ő volt a főnököm. A korábbival semmi gond nem volt. Amúgy egyedülálló megkeseredett idősebb nő. És azt az időszakot kéri számon amikor nem is ő volt a főnököm hanem valaki más. Akinek ezzel nem volt gondja sőt minden hó végén aláírásával igazolta hogy rendben van a munkavégzésem. Persze felmondanék mert nem lehet ezt bírni de év végével elmegy. Szeretem a munkám így szeretnék kitartani. Jövőre új főnökünk lesz akivel nem lesznek ilyen problémák. Csak félek nem érem meg a 2020at mert addig kirugat múltbéli banális dolgok miatt.
2019. nov. 23. 17:56
 14/15 anonim ***** válasza:
71%

"A jelenléti ív mióta okirat?"


A félreértések elkerülése végett: a jelenléti ív magánokirat. Jogi következményei lehetnek, ha nem a valóságnak megfelelően tölti. Ha hatósági ellenőrzésen kiszúrják, komoly büntetési tétele lesz.

2019. nov. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nem a kártyalehúzás alapján történik a munkaidő elszámolása! Jogilag sem! Pl. Sofőr nem írhatja be azt mikor beérkezett a munkahelyre mert szinte minden nap mashol kezdni a napját vagy máshol fejezi be. Nem fog csak azért autókázni 1 órat hogy nao végen lehúzza a kártyáját. Ez az én munkavévzésemre is igaz. Nem olyan jellegű a munkám amit be lehet szorítani a 8-16.30as munkaidőbe hiába ez a hivatalos munkaidő!!!
2019. nov. 24. 12:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!