Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen egy jó masszőr?

Milyen egy jó masszőr?

Figyelt kérdés

GYÓGYmasszőrnek tanulok, természetesen nem intim masszőrre gondoltam, és érdekel hogy hogyan lehetnék jó a szakmámban.

A szakképesítésem meglesz, vele együtt a tudásom is, nem ilyenekre gondoltam. Hanem pl olyanokra hogy beszélgessen-e veletek, erősen/gyengébben, mondhatni simogatóan csinálja, fontos-e hogy csinos legyen, mennyire számít a környezet ahol csinálja, milyen illatú krémet/olajat preferáltok, meg ami még eszetekbe jut, minden tapasztalatra kíváncsi vagyok!:)

19L



2019. nov. 23. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ezeket inkább embere válogatja. Van, aki erősebben szereti, és van akinek fáj.

Mindig kérd meg hogy szóljon ha fáj, vagy érzékeny, és akkor elkerulheted a problémát.

Az olajbol legyen többféle, és kérdezd meg a vendéget hogy milyet szeretne, mondd el neki melyik miért jó.

A csinossag nem hiszem hogy fontos, hiszen ez nem az a szakma...

Max annyiból előnyös lehet hogy lehet több vendéged lesz. De ha jól dolgozol akkor is...

Én nem szeretem ha beszélget velem, max pár szót. De van aki igényli. Ezt is ki lehet tapasztalni szerintem, látod majd ki az aki beszélgetőebb, és ki nem.

2019. nov. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Èn Németországba élek, és sokat járok manuálterápiára, mert egy idegletapadás van a hátamon.

Már több terápeutánál voltam, de az egyik barátnöm a legjobb.

Elöször is azzal, hogy elvégzed az iskolát és van pár óra gyakorlatod még messze menöleg nem tudsz mindent.

Egy jó terápauta többet tud az emberi teströl és már szinte ránézésre tudja, hogy a paciensnek mi baja van.


Mikor bemegy valaki elöször egy terapeutához annak ha vannak papírjai az orvostól vinnie kell magával. Ezeket neked 100%san kell tudnod mi is van benne és az mit jelent. Az elsö amit teszel, hogy megvizsgálod te magad is öt. Vagy is van egy papír/protokol amit ki tudsz ilyenkor tölteni. Pl fordítsa a fejét jobbra, majd balra, hajoljon elöre... Közben ugye megmondja, hogy hol fáj, mi a panasza.

Majd elkezded a kezelést, de ezzel nincsen vége, kell neki házi feladat is.


A hely nagyon fontos. Egy gyógymasszörnél ne legyen Thai érzés, de legyen kellemes, meleg, tiszta, de nem baj ha látszódik, hogy itt gyógyulni van az ember, nem ellazulni csak. Legyen megfelelö dolog a melegen tartásra, és a melegítésre. Pl voltam olyan helyen ahol egy melegítö panel elömelegítette a hátamat, és van ahol meleg meggymag párnával melegítik elö a hátamat.

Legtöbb helyen nagyon kevés krémet vagy olajat használnak, pont talán azért mert gyógymasszázs nem ellazulni van.

Az erösség sokmindentöl függ, de ezt tnaulnod is kell. Pl mikor elöször mentem kb 3 alkalommal majdnem sírtam is annyira levoltak tapadva az izmaim.


Csinosság nem fontos, de ne legyél utcai ruhában, lehessen látni, hogy tiszta ruhában vagy.


Ami fontos, amihez nem értesz ne vállald el. Ha egy emberhez hozzá nyulsz akár egy maszirozással is ronthatsz az állapotán. De egy jó mozdulattal akár több évnyi szenvedést is megoldhatsz.

2019. nov. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!