Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az gyakori a munkahelyeken,...

Az gyakori a munkahelyeken, hogy a frissen bekerült fiatal magasabb fizetésért dolgozik és ezt a korábban ott dolgozó idősebb kollégák nehezményezik?

Figyelt kérdés
Tehát hogy van-e bennük egyfajta féltékenység vagy irigység ha ez kitudódik. De hát ez az élet rendje, egy fiatal, adott esetben pályakezdő sokszor tele van bizonyítási vággyal és fejlődőképes is. Az idősebbeknek pedig át kell adniuk a tudást vagy haladni a kor követelményeivel ami nem mindig megy zökkenőmentesen. A ti munkahelyeteken ebből adódnak problémák?
2019. nov. 24. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem az az élet rendje, hogy aki a ranglétra alján van, az kapja a nagyobb pénzt. De előfordulhat, hogy akit felvesznek, az képzettebb és okosabb, mint az ott dolgozók. A végzettség és a képesség járhat együtt - sőt: kéne, hogy járjon! - magasabb fizetéssel, ha a munkahely olyan, hogy a tudás és a végzettség differenciált (azaz együtt dolgzik a diplomás és a kétkezi is egy melóhelyen), más helyen okozhat bajt.


Pl. egy ügyészi szervezetben, ahol a friss kezdő alul van a ranglétrán, elég kínos volna, ha eleve többet kapna, mint egy főügyész, aki 40 éve dolgozik, és ott van a végzettsége mellett a sok évtizedes tapasztalati tudása is.


A féltékenység nyílvánvaló és érthető, főleg ott, ahol nyílvánvaló az igazságtalanság.

2019. nov. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem szokott valahogy kitudódni, mert a bérezés magánügy! Ha elmondod egy tapasztalt kollégának, hogy többet keresel, akkor nyilván nem fog segíteni, hiszen "értékesebb vagy nála", akkor bizonyíts!
2019. nov. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Állami szerveknél ez nem is így van, de cégeknél egyre inkább igen, mivel a valós tudást muszáj megfizetni, ellenkező esetben majd a konkurens cég alkalmazottja lesz a tényleg piacképes tudásával. A zavaró az tud lenni ha a magasan díjazott személy valakinek a valakije és nem a képességei miatt került oda.

De itt most csak azokról volt szó akik piacképes tudással rendelkeznek és fejlődőképesek is.

2019. nov. 24. 12:09
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Te nagyon el vagy szállva magadtól a piacképes tudásoddal. Ez a bajuk veled, nem a magasabb fizud. :)
2019. nov. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy egyszerű betaníott összeszerelői munkánál egyenesen irritáló ha egy egy frissen végzett, gyakorlatlan több fizetést kap mint aki 20 éve csinálja. Volt rá példa. A régi dolgozók úgy voltak vele, hogy ha több fizetést kapott, akkor nyilván jobban tudja mint ők akik már bőven gyakorlottak. Nem kapott segítséget, oldja meg, végül is tudja. A főnök is rájött tévedett.. (én nem dolgoztam ott, nálunk szerencsére figyelembe veszik, a gyakorlati tudást is)
2019. nov. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezért nem szabad a fizetést megbeszélni egymás között. Az én fizetésemet senki sem tudja
2019. nov. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A kollégám többet keres, mint én. Most vették fel, én egy éve vagyok ott, ugyanazzal a végzettséggel, csak éppen nekem 5 éves tapasztalatom van, neki semmi. Persze, hogy nem esik jól, persze, hogy féltékeny vagyok. Ki ne lenne? Miközben meg elvárják, hogy én tanítsam, nekem legyen a felelősségem, ha elszúr valamit. Igazságtalan.
2019. nov. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Bocs, de nem rólam van szó. Nálunk eddig ilyesmikből nem adódtak problémák. Én már régebb óta vagyok a cégnél, igaz, bizonyos munkakörökben elég nagy a fluktuáció, de itt nem hallani irigykedésekről vagy akkor jól eltitkolják. Nem is nagyon tudjuk a másét meg azt se hogy ki mekkora bónuszt kapott. A régebbi kollégák pedig szívesen segítenek az újaknak. Egyvalaki volt aki nem igazán segített de tavaly elment nyugdíjba.

Bármennyire hihetetlen, nálunk mindenki a munkájára koncentrál és nem a másikkal foglalkozik. Mert tudja mindenki hogy ez egy munkahely ahol dolgozni kell.

2019. nov. 24. 13:39
 9/9 Juliusz48 ***** válasza:
Általában kiderül a próbaidő végére, hogy az új valóban annyival többet tud mint a régi mint ami a fizetésében tapasztalható. Egyébként mindenki elfelejti, hogy a tapasztalat kicsit többet ér mint a könyvből szerzett tudás, és a régieknek az is a birtokukban van. Aztán már láttam olyat is, hogy a felvett új, azért nem kapott egy fillért sem évekig, mert a többiek le voltak maradva. Ilyen helyre egyébként nem szívesen mennék, mert be fognak állítani a sorba, mindegy mennyivel tudok többet mint a régiek. Az irigység meg csak a bizonytalanok eszköze, a stabil tudásnak nem probléma segíteni a tapasztalatok nélkülin.
2021. aug. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!