Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy van a táppénzes papír?

Hogy van a táppénzes papír?

Figyelt kérdés
Közalkalmazottként dolgozom és ez az első munkahelyem, ezért nem nagyon vagyok ezzel képben! Szóval multheten beteg voltam, súlyos tuszos mandula gyulladás 40fokos lázzal. Meg nem múlt el teljesen a betegségem ezért holnap vissza kell mennem az orvoshoz. Így Nem tudtam a novemberi táppénzes papírt bevinni. Így a novemberi és decemberi táppénzes papírt csak majd Jovoheten tudom bevenni. Szóval a kérdésem az, hogy így mennyi pénzt kapok, ugyan úgy annyit, csak az egy hét táppénzt vonják le, vagy így, hogy nem tudtam bemutatni hónap vége előtt, nem kapok semennyit? Remelem érthető volt.
2019. dec. 1. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak a Novemberi táppénzedet nem fogod most megkapni, a fizetésed többi részét igen. Azt majd a Decemberivel kapod, de add le a papírodat mindenképpen.
2019. dec. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak adott a doki első alkalommal is igazolást. Na azt lefotózod, elküldöd e-mailben egy munkatársadnak vagy a béresnek, meg a második igazolást is. Az eredetieket meg beviszed az első napodon. Nem tudom közalkalmazottnál hogy van, de máshol az első 15 napra betegszabadság jár, és csak 15 nap után kell a táppénzt igényelni. Szóval csak a bérszámfejtés mellé tűzik az igazolást, más dolog vele nincs, ha 15 napon túl vagy beteg, akkor az illetékes leadja a táppénzigényt meg az igazolásokat az MÁK felé és utána küldik a táppénzt.
2019. dec. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!