Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szabadság kifizetése, ti mit...

Szabadság kifizetése, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A helyzetem a következő. 10 hónap után eljöttem a munkahelyemről szülni. Jelenleg útban van a tesó. Kérvényeztem a munkáltatómnál a fizetés nélküli szabim megszüntetését és táppénzre mentem. Mielőtt bárki azt mondja nem akarok dolgozni, kétszer is visszamentem, de sajnos a gyerek mellett (mert a bölcsibe nincs hely) nem bírtam az éjszaka 2 órai kelést más munkakörbe meg nem tudtak rakni.

A főnökömmel jóban vagyok, rendesen elintézte nekem a táppénz dolgot, nem szólt érte, viszont nem rég felhívott hogy mik a jövőbeni terveim. Tudja jól hogy nem akarok majd visszamenni valószínű ezért is kérdezte, mert állítása szerint két gyerek után annyi szabadságom felgyűlik ami sok lenne neki, ha ki kellene fizetnie.

Nem szeretnék vele rosszba lenni, de igazságtalannak tartom, hogy a lelkiismeretemre akar hatni és megúszni azt az összeget, amit ki kellene fizetnie. Értem én hogy kisvállalkozó, meg hogy hamar ott hagytam a munkát, így alakult, nem ő vele akartam kicseszni, de én is sokat buktam azzal, hogy 6 óra helyet csak 4 órába jelentett be és abból számolták ki a csed illetve gyedem. És akkor most még a szabadságaim sem akarja kifizetni...

Ti mit tennétek?


2019. dec. 2. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Miért kéne kifizetnie? Felénk az a szokás, hogy mielőtt visszamegy valaki dolgozni szülés után, egyben kiveszi a felgyülemlett szabadság nagy részét, vagyis még további 1-2 hónapig nem dolgozik.
2019. dec. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én elküldeném melegebb éghajlatra.
2019. dec. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#1-es, mi az, hogy miért kéne kifetnie? Azért, mert fizetett szabadságnak nevezik.
2019. dec. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első, azért kéne kifizetnie, mert nem megyek vissza dolgozni, megfogom szüntetni a munkaviszonyom így ami bent maradt szabadság azt ki kell fizetnie csak hát nem akarja...

Minden estere köszönöm a válaszokat!

2019. dec. 2. 16:34
 5/6 anonim ***** válasza:
A felmondási időre kiveszed. Velem így kivetették amikor elküldtek (nem én mondtam fel, ők).
2019. dec. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt nem "lelkiismeretröl" van szo, hanem penzröl. Ha 6 ora helyett 4-re jelentett be, akkor nem a fönök lelkiismerete szólalt meg, hanem a buxaja.


Ne, hogy Neked legyen már lelkiismeretfurdalasod!!! Felmondasi idö 1 honap. Ez idö alatt kiiratod magad tappenzre. Felmondasnal ki kell fizetnie a maradek szabadsagot!

2019. dec. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!