Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Feljelenthetnek ez miatt?

Feljelenthetnek ez miatt?

Figyelt kérdés

Ha van egy előre lefoglalt utazásom, és kérek szabit a főnöktől és nem akarja megadni, akkor ha táppénzre megyek akkor azért nem fognak feljelenteni?

Vagy pedig, milyen módszerek vannak ezen kivűl, hogy meg lehessen oldani a dolgot?


2019. dec. 2. 21:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
10: Éppenséggel lehet, hogy bekapott egy akciós ajánlatot, amire villámgyorsan kellett lecsapni. De ilyenkor inkább azt jobb csinálni, amit én is, hogy meg sem kérdi a főnököt, hanem kapából beteget jelent, és úgy nem lesz annyira gyanús.
2019. dec. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#11: És miért nem jobb korrektnek lenni a munkáltatóval? ilyen hozzáállás után meg csodálkozni, hogy esetleg fel is jelent?


#10

2019. dec. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
12: Akkor szerinted mi a megoldás, ha jön egy akciós árú nyaralási-kirándulási ajánlat, amire rögtön le kell csapni, ha akarja az ember?
2019. dec. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Egyáltalán milyen munkáltató az, aki nem engedi kivenni a szabit, mikor szükség van rá?


Korrekt munkáltatónál korrekt alkalmazottak fognak dolgozni!

2019. dec. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

#12: Tervezett utazás... Egyébként én azt látom és tapasztalom, hogy aki így trükközik, meg variál azt pont nem fogják elengedni, már csak azért sem. Aki meg alapvetően korrekt, azt elengedik.

#13: javasolnám a munka törvénykönyvét átlapozni. A munkáltató rendelkezik a szabadság nagy részével.

2019. dec. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
15: 13-as vagyok. Ezt miért nekem írod?
2019. dec. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Elcsúsztam egy válasszal, jogos, nem neked ment.
2019. dec. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Eltörölhetnék már végre ezt a hülyeséget, hogy a dolgozó csak 7 szabadságnappal rendelkezik. Hisz az átlagember nem csak másfél hetes nyaralásra vágyik.
2019. dec. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Igen ez táppénzcsalás. Kirúghatnak és feljelenthetnek miatta, ami büntetéssel jár. Azonban ha nem derül ki, akkor nem :) Orvosnál játszd el a beteged vagy ha jóban vagytok akkor írasd ki magad simán. Azonban ha először felveted a főnöknek, hogy szabit akarsz, amire nemet mond majd kiíratod magad épp akkora táppénzre kicsit gyanús lesz :) Így én lehet, hogy rögtön a táppénzzel próbálkoznék hogy ne keltsen gyanút.

Nekem volt már, hogy fontos vizsgám volt de tudtam hogy nem engednének el szabira, így meg se próbáltam hanem simán kiírattam magam táppénzre így nem volt gyanús.

2019. dec. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!