Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bunkóság lenne ez az egykori...

Bunkóság lenne ez az egykori barátnőmmel szemben?

Figyelt kérdés

5 évig voltam csoportvezető, viszont szeptembertől munkahelyet váltok, így kérdezte a vezetőség, hogy kit ajánlok a helyemre? Egyik barátnőm azt mondta ő szívesen lenne az utódom, ha beajánlanám őt. Őszintén nem szívesen tenném, egyrészt mert neki csak érettségije van, másrészt az egész tinikorom abban telt, hogy ő csak kihasznált, mindig ő volt a középpontban, én meg csak mögötte kullogtam, persze ha pénz kellett, vagy szállás estére, hogy részegen ne kelljen hazamennie vagy kisírni a pasi ügyeit akkor jó voltam, de én semmiben nem számíthattam rá. Szóval nem is volt igazi barátnő, és az iskola után ugyan egy helyen kezdtünk dolgozni, de megszakadt a barátság. Így én őt nem szívesen tudnám a helyemen, ha már egyszer valamiben jobb voltam mint ő. Hiába a következő munkahelyeb jobb lesz mind szakmailag mind fizetésben. Érje el a saját erejéből, hogy vezető legyen, ha már annyira akar. Nagyon nagy szemétség ez tőlem? Ti mit tennétek?


N/30


2019. dec. 4. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint már akkor sem volt a barátnőd amikor annak vélted tehát nem lehet egykori barátságnak sem nevezni.
2019. dec. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nehez megmondani. Mit engednek meg az elveid? Ha nemet mondasz, bűntudat fog gyötörni? Ha ugy erzed igen, segits neki majd emelt fővel tavozz! Es legyel magadra büszke! De ha azt erzed hogy magadat jaratnad le vele mert nem alkalmas a munkara, illetve megbannad akkor nyilvan nem. Függ a jelenlegi kapcsolatotoktol is
2019. dec. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyébként ő a legalkalmasabb nem tolnék ki vele tinikori sérelemből. Ha nem ő, akkor azt ajánlanám aki valóban a legalkalmasabb régi "barátság" ide vagy oda.
2019. dec. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem szard le
2019. dec. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha valakit beajánlok valahová, akkor egyúttal kezességet is vállalok érte. Tehát szavatolom, hogy nem csalódnak benne sem a munkaerkölcsöt, sem a munkakedvet, sem a közerkölcsöt illetően.

Már magas beosztásban voltam, amikor egy jó ismerősöm (frissen érettségizett) megkérdezte, hogy nincs-e nálunk szabad hely. Éppen volt. Felvittem öt a vezérigazgatóhoz és azzal mutattam be, hogy a munkájáért ÉN vállalom a felelősséget. Azonnal egy fizetési kategóriával magasabba került. Meg voltak vele elégedve, majd bő 10 év után távozott oda, ahol szintén ismerték öt, mint kitűnő dolgozót.

Szerintem nem lenne bunkóság, ha nem tudsz érte felelősséget vállalni és nem ajánlod őt.

(Esetleg említsd meg, hogy XY szeretne oda menni, de Te nem ajánlod, mert..., de ezt az információt ne adják véletlenül se tudtára a "barátnődnek".)

2019. dec. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!