Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor mondjak fel, dec 24...

Mikor mondjak fel, dec 24 leállás előtt közvetlenül vagy jan 2 leállás után rögtön?

Figyelt kérdés

Sok választásom nincs, mert dec 25 jan 1. között teljes leállás van, nem tudok felmondani-nincs kinek leadni.

így kalkulálva a 30 napos felmondási idővel is, két opcióm van: dec 24. közvetlenül a leállás előtt (és marhára örülnek majd nekem.... ) vagy jan 2. az év első munkanapján (és marhára örülnek majd nekem)


Melyik legyen?


Persze feladhatom levélben dec 24 után is de minek senki se veszi majd át.


2019. dec. 9. 08:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha van 30 nap felomndási idöd akkor miért nem most rögtön?

Ha elsejével akarsz felmondani, akkor bele írhatod a felmodnásba, hogy Jan-1 vel felakarsz mondani +1 hónap felmondási idö. Vagy is február 1-en már kezdhetsz is.

2019. dec. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nagyon úgy néz ki, hogy tökmindegy.
2019. dec. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Ha van 30 nap felomndási idöd akkor miért nem most rögtön?"


mert azt akarom hogy jan végéig eltartson a munkaviszony. és ezt csak úgy érem el ha minél később mondok fel, de jan 1nél nem később.

márpedig vagy dec 24, vagy jan 2, a kettő között nincs benn senki a cégnél.

2019. dec. 9. 08:43
 4/12 A kérdező kommentje:

" akkor miért nem most rögtön?"



Ja és azt se akarom hogy még két hétig (ennyi van hátra dec 24-ig) úgy járjak be hogy felmondtam de mégse mondtam fel, mert beadtam ugyan de nem indul el a felmondás...

beírhatom még ma hogy felmondok dec 31-el, oké na és akkor két hétig úgy járok be hogy felmondtam de mégse mondtam fel? Na nem.

2019. dec. 9. 08:45
 5/12 anonim ***** válasza:

A felmondás nem a beadástól számít, hanem a felmondásba bele írt idötöl. Vagy is ha 24-en bele írod, hogy felmondasz dec 31-vel és a felmondási idö után Jan 31-evel távozol.

De 2-an már nem adhatod, be, hogy már 2 napja felmondtál...


vagy is add be akár most is, és írd bele a felmondás dátumát, és a felmondási idöt...

2019. dec. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt azért nem art tudni, hogy a munkaltato donthet ugy, hogy eltekint a felmondasi idotol.
2019. dec. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Február 1.-je szombatra esik. Csak hétköznap dolgozol? Mert akkor, ha másodikán mondasz is fel, februárban már nem kell dolgoznod.
2019. dec. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én is kimatekoztam, mikor van az utolsó napom ha jan 2 felmondok, csak képzeld el a szitut.

Jan 2, az év első munkanapja, még mindenki kába az ünnepektől a szilvesztertől és akkor reggel 7 óra műszakkezdés, nekem meg az első dolgom hogy "főnök akkor itt lenne egy papír írd alá. Mi ez fijjjam? Hát felmondás"


Hát nem fognak nekem örülni az fix.

De ugyanez dec 24-én még rosszabb lenne.

Már mindenütt a Merry Christmas szól és akkor "főnök lenne itt egy dolog" .... mi lenne az? Felmondok"


nem jó se így se úgy.

2019. dec. 9. 11:41
 9/12 anonim ***** válasza:

6-s az csak közös megegyezés esetén van. Közös megegyezés meg akkor van ha nem a felmondási forma szerint akarnak a felek felmondani.


Pl én egy multinál dolgoztam, és költözés miatt kellett felmondanom. Bementem kb 2 hónappal a költözés elött a fönökömhöz, és mondtam, hogy én költözöm, és fel kellene mondanom. Akkor ö felajánlotta a közös megegyezést, és felmondási idönek beírtuk azt a dátumot ami mindkettönknek jó volt, és eltekintettünk a felmondási idötöl...


De volt olyan is, hogy a leépítés miatt mondtak fel. Ott közölték, hogy felmondanak Január 31-el és felomndási idö egy hónap Február végével mehetek el. A szerzödést akkor sem tették elém, mert másnapra lett volna ott, de mivel terhes voltam, csinálttam egy orvosi papírt és vissza vettek. De mondtam nekik, hogy mivel 5 éve ott dolgoztam a juttatások miatt tartsanak ott a szülésig, akár mit megcsinálok. Igy is lett, besegítettem minden részlegre, és szülés után közöltem velük nem megyek már vissza.

2019. dec. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9!


Nem, nem igy van. A munkáltató bármikor eltekinthet a felmondási időtől. Egy kivétel van, amikor ez nem választás kerdese: munkáltatói felmondás eseten köteles a felmomdasi ido felét elengedni.

2019. dec. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!