Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha elvégzek egy szakmàt utána...

Ha elvégzek egy szakmàt utána rögtön lehetek egyéni vállalkozó?

Figyelt kérdés

Például idén májusban levizsgàzom és meglesz a szakmunkàs bizonyítvànyom arról, hogy kőműves vagyok, akkor intézhetem azonnal a dolgokat és lehetek egyéni vállalkozó, vagy van ennek valami feltétele?

Nem kioktatàst kérek, hogy "Az egy dolog, hogy kijàrod, még legalább 20 évet dolgozz benne..." meg hasonlók, mert már egy ideje építőiparban dolgozom, és csak a bizonyítvány miatt kezdtem el az egészet.

Szóval vagy a kérdésre válaszolj, vagy lapozz tovább!

Köszönöm!


2019. dec. 11. 00:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Jövő májusban* Bocsánat.
2019. dec. 11. 00:02
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozó lehetsz, de úgy tudom, önállóan csak mesterlevéllel dolgozhatsz.
2019. dec. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 2 év gyári meló után váltottam ki a vállalkozóit hentesként, de az se volt feltétel, csak kifigyeltem hogy hogy mennek a dolgok meg ugye 0 forinttal nem lehet elindulni. Ha úgy érzed jó vagy és menne a dolog akkor egy próbát megér. Én is csak a bizonyitvány miatt végeztem el a sulit de senki nem kérte. Lehet hogy az építőipar más, de az élelmiszeriparban is fontos a tudás, mert könnyü megmérgezni az embereket. Sokan csinálják végzettség nélkül mégis
2019. dec. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá mesterlevél, ezt a rengeteg ordító kőműves baki is mutatja. Legyen szerszámod, autód, gyakorlatod és igényességed. A papírt most már az önkormányzatok kérik az induló vállalkozásoknál, legalább is 2 ismerősöm is csinált a közelmúltban vállalkozást és bekérték a bizonyítványt, meg hogy milyen jogcímen van a székhelyén.
2019. dec. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehetsz éppen, de azt tudnod kell, hogy az első pillanattól fizetned kell a járulékokat, ha van bevételed ha nincs, szóval némi kezdőtőke nem árt, ha van, mielőtt felhalmozol egy csomó adósságot.
2019. dec. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. dec. 11. 13:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja ha KATAzol főállásban az havi 50.000 ft, ami 12millió bevételig fedezi az adódat, de ezt akkor is fizetned kell, ha egy megbizásod sincs szóval utána kell menni a munkának rendesen. Meg ugye a sok szerszám, autó stb is igényel pár milliót, hogy elindulhass.
2019. dec. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket tudtam. :) Köszönöm!
2019. dec. 11. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!