Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 11 jel, ami arra utal, hogy...

11 jel, ami arra utal, hogy munkatársa távozni szeretne? Szerintetek ezek tényleg jelek? Mert én ezek többségét produkálom 10 éve.

Figyelt kérdés

Itt ez a lista



11 jel, ami arra utal, hogy munkatársa távozni szeretne

[link]



Mi ezzel a gond?

Én 10+ éve vagyok egy helyen nem akarok felmondani mégis ezen jelek többségét produkálom és mindig is produkáltam. És számos kollegám is, akik szintén nem tegnap óta vannak itt.


Csak néhány példa:

3.Gyors távozás a munkaidő végén --> hát jó hogy, 1 percet se maradok miért is maradnék

2.Gyakori magántelefon, félrevonultan-->> hát jó hogy ez alap hogy félrevonulok ha telefon van

Visszahúzódás a személyes térbe (céges/csoport rendezvényekről való távolmaradás, magányos ebéd/kávé/szünet, a beszélgetésekből való kimaradás---> ez alap hogy senkivel se bratyizok. ez így volt 10 éve így van most is, így lesz 10 év múlva is

Hosszú távú tervektől való tartózkodás, ilyen típusú feladatoktól való visszalépés---> nem értelmezhető mert senki se kérdezi miben akarok részt venni amit a főnök mond abban veszek részt apelláta nincs, és persze magamtól semmiben se

Elégedetlenség kifejezése nyilvánosan (vezetőnek, a csoportnak)--->>> amióta itt vagyok anyázok szapulom az egészet és ? Kit érdekel. senkit. Más is ezt teszi. És ? kit érdekel? Senkit.



A 11 jel:

1.Visszaeső teljesítmény (mennyiségi, minőségi szempontból)

2.Gyakori magántelefon, félrevonultanJelek, amik arra utalnak, hogy a munkatársad fel fog mondani

3.Gyors távozás a munkaidő végén

4.A szabadságok, távollétek, betegállományok számának drasztikus megemelkedése

5.Rövid, egy-, félnapos távollétek többször egymás után

6.Visszahúzódás a személyes térbe (céges/csoport rendezvényekről való távolmaradás, magányos ebéd/kávé/szünet, a beszélgetésekből való kimaradás

7.Elégedetlenség kifejezése nyilvánosan (vezetőnek, a csoportnak)

8.Szokatlanul/indokolatlanul elegáns megjelenés

9.Hosszú távú tervektől való tartózkodás, ilyen típusú feladatoktól való visszalépés

10.Az ötletek, javaslatok, kezdeményezések elmaradása

11.Személyes vagy karrier krízis, ami miatt megváltoznak a prioritásai

12.A munkaviszony szerződéses kereteinek tisztázására vonatkozó kérdések (felmondási idő, kötelezettségek teljesítésének módja, szabadságok megváltása, bónuszok kifizetése távozás esetén, stb.)


2019. dec. 17. 08:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha a jelek többsége a szokottnál intenzívebb módon jelentkezik, akkor lehet gyanakodni.

Pl. ha elvonulsz telefonálás közben, az rendben van, de ha eddig csak hetente egyszer telefonáltál, most pedig naponta egyszer, akkor nyilván valami ügyet intézel, és az lehet akár munkaügy is.

2019. dec. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Akkor miert nem valtasz? Vagy hogyhogy nem rugtak meg ki? :D
2019. dec. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

"Ha a jelek többsége a szokottnál intenzívebb módon jelentkezik, akkor lehet gyanakodni."


Annál intenzívebb pl mi lehet hogy gyors távozás a munkaidő végén, sőt sokszor mire a vége a munkaidőnek én már szinte hazaértem (és 1 óra a hazaút)

és ez így megy 10+ éve....

2019. dec. 17. 08:54
 4/21 A kérdező kommentje:

"Vagy hogyhogy nem rugtak meg ki? „


És ezt miért tőlem kérdezed? Kérdezd attól aki felvett és alkalmazásban tart engem 10 + éve. Nem én alkalmazom magamat, ha a főnök úgy látja nem vagyok jó majd kirúg. Mégis itt vagyok 10+ éve (igen, ilyen magatartással) és itt leszek 10 év múlva is (igen, semmiben se változó magatartással).

Na erre varrj gombot.

2019. dec. 17. 09:00
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Ez a listát a normális emberek számára találták ki.

Mentális problémákkal küzdő emberek, mint például a kérdező is, ettől eltérhetnek.

2019. dec. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ha megérdezhetem a többiek nevében is,hol dolgozol?
2019. dec. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

"hol dolgozol?“



Csak annyit mondok: közszféra. Mást kár is mondani szerintem ebben minden benne van.

A főnökömet 3 hete nem láttam. Csak egy példa. Nem jár be. Neki már karácsony van.

Na most ez egy normális helyen reptetéssel járna ha főnök ha nem főnök , sőt ha főnök annál inkább. Itt nem.

Közszféra.

2019. dec. 17. 09:16
 8/21 anonim ***** válasza:
50%

Nem ott lesz valami leépítés mostanság?

Hátha a kérdezőt is végre kirúgják, és abbamaradnak ezek a kérdések.

2019. dec. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"Nem ott lesz valami leépítés mostanság?“



Nyugodj meg nem lesz. 2017ben még 40en voltunk most 12-en. És senkit se rúgtak ki, aki ment magától ment. Na most szerinted a 12ből kit építesz te le? Így sincs ember semmire.

Nyugodj meg, nem történhet olyan dolog ami miatt kirúgnának.

Egy veszély van, ha bedől az egész szar és akkor mindenki mehet a ***csába. De mivel állami apanász van mögötte majd akkor dől be ha az állam is bedőlt.... szóval nem dől az be.

2019. dec. 17. 09:22
 10/21 anonim ***** válasza:

De ha elkezded ütni a fönököt csak kirugnak.

vagy akkor se rugnak ki ?

2019. dec. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!