Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 11 jel, ami arra utal, hogy...

11 jel, ami arra utal, hogy munkatársa távozni szeretne? Szerintetek ezek tényleg jelek? Mert én ezek többségét produkálom 10 éve.

Figyelt kérdés

Itt ez a lista



11 jel, ami arra utal, hogy munkatársa távozni szeretne

[link]



Mi ezzel a gond?

Én 10+ éve vagyok egy helyen nem akarok felmondani mégis ezen jelek többségét produkálom és mindig is produkáltam. És számos kollegám is, akik szintén nem tegnap óta vannak itt.


Csak néhány példa:

3.Gyors távozás a munkaidő végén --> hát jó hogy, 1 percet se maradok miért is maradnék

2.Gyakori magántelefon, félrevonultan-->> hát jó hogy ez alap hogy félrevonulok ha telefon van

Visszahúzódás a személyes térbe (céges/csoport rendezvényekről való távolmaradás, magányos ebéd/kávé/szünet, a beszélgetésekből való kimaradás---> ez alap hogy senkivel se bratyizok. ez így volt 10 éve így van most is, így lesz 10 év múlva is

Hosszú távú tervektől való tartózkodás, ilyen típusú feladatoktól való visszalépés---> nem értelmezhető mert senki se kérdezi miben akarok részt venni amit a főnök mond abban veszek részt apelláta nincs, és persze magamtól semmiben se

Elégedetlenség kifejezése nyilvánosan (vezetőnek, a csoportnak)--->>> amióta itt vagyok anyázok szapulom az egészet és ? Kit érdekel. senkit. Más is ezt teszi. És ? kit érdekel? Senkit.



A 11 jel:

1.Visszaeső teljesítmény (mennyiségi, minőségi szempontból)

2.Gyakori magántelefon, félrevonultanJelek, amik arra utalnak, hogy a munkatársad fel fog mondani

3.Gyors távozás a munkaidő végén

4.A szabadságok, távollétek, betegállományok számának drasztikus megemelkedése

5.Rövid, egy-, félnapos távollétek többször egymás után

6.Visszahúzódás a személyes térbe (céges/csoport rendezvényekről való távolmaradás, magányos ebéd/kávé/szünet, a beszélgetésekből való kimaradás

7.Elégedetlenség kifejezése nyilvánosan (vezetőnek, a csoportnak)

8.Szokatlanul/indokolatlanul elegáns megjelenés

9.Hosszú távú tervektől való tartózkodás, ilyen típusú feladatoktól való visszalépés

10.Az ötletek, javaslatok, kezdeményezések elmaradása

11.Személyes vagy karrier krízis, ami miatt megváltoznak a prioritásai

12.A munkaviszony szerződéses kereteinek tisztázására vonatkozó kérdések (felmondási idő, kötelezettségek teljesítésének módja, szabadságok megváltása, bónuszok kifizetése távozás esetén, stb.)


2019. dec. 17. 08:45
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

"De ha elkezded ütni a fönököt csak kirugnak.“



Miért ütném? Kap az eleget az élettől. Masszív alkesz a saját 1 szem fia nem áll vele szóba 20 éve mert akkora trágya alak a vénember (nem mintha a fia különb lenne). Annak elég büntetés maga az élet! AZ hogy él és tükörbe kell néznie na az már elég bármilyen ütés helyett!

2019. dec. 17. 09:28
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Bár látom, hogy troll kérdés, de azért válaszolok.

Itt a viselkedés megváltozása a kulcs. Te 10 éve flegmázol, nálad nyilván nem jelent semmit, de ha valaki olyan, hogy 16.59-kor még a gép előtt ül, mert még van egy perce, befejezi a melót - majd ugyanő hirtelen 59-kor már kabátban toporog, hogy menjünk már, na, ekkor már jelezheti, hogy eleve van a melóból.

A visszahúzódás ugyanez, nyilván ha introvertált vagy, akkor nem jel, de ha eddig eljártál a céges bulikra, most meg nem, az sokat elárul.


Egyébként ezeknek a viselkedési formáknak a jó része nem tudatos. Pl a 4-es nálam is megvolt, de nem azért, hogy haha felmondok akkor kiveszek minden szabit, egyszerűen belefáradtam a munkába, és azt mondtam hogy bssza meg mindenki, évekig csak akkor mentem szabira, ha tudtam, nem amikor akartam, idén bizony pihenni fogok. Itt pl még eszemben nem volt tudatosan a felmondás, csak nem akartam bent lenni.

A többi ugyanez, a teljesítményed sem a felmondás után esik vissza, mert teszel rá, hanem előtte, mikor belefáradsz a helyzetedbe. Azért nem ötletelsz, mert már nem érdekel. Azért nem bratyizol, mert már nem érzed jól magad stb.

A "munkát kéne keresni" gondolat csak ezek után jön. Nem a kirúgásról szól a cikk, hanem hogy vezetőként vedd észre, ha a dolgozóid nem érzik jól magukat.

2019. dec. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
86%

Szia, Balázska!

Kaptál már idén fizetést?

Amúgy nem nagyon értem, hogy ha a vén alkesz főnököddel nem áll szóba a fia húsz éve, akkor hogy lehet, hogy a novemberi béretek azért csúszott, mert kovácsoltvas kerítés kellett a házára. Tegnap még úgy volt, hogy a fizetésetekből készült a kerítés, de azt meg nehéz úgy elintézni, ha nem beszél az apjával.

2019. dec. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
37%

Nem kell ehhez Balazska lenni.

Nekem is allami munkahelyem van, es mindenki igy viselkedik.

Lehet maganszektorban 15.59-kor meg dolgozol, de allami helyen 15.40-kor mar kutya sincs az irodakban.

2019. dec. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

"de allami helyen 15.40-kor mar kutya sincs az irodakban."


15.40kor...... hahahahahaha.

Gyere be hozzánk péntek délután. Elmennek ebédelni 12kor és már nem mennek vissza az ebédről... és aznap is 16 a munkaidő vége!!

Olyan 14-15között kiürül a hely... munkaidő vége ha szigorúan nézzük 16h + 20 perc ebédidő tehát 16.20 lenne.


De ahol a főnök maga az aki egész héten elfelejt bejönni---- ott miről beszélünk. Fejétől bűzlik!

2019. dec. 17. 11:55
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Így teljesen jogos, hogy nem kaptok fizetést. Ahhoz dolgozni is kellene.
2019. dec. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

"st. Ahhoz dolgozni is kellene.“


Már bocsánat de van egy ember aki azért van ott azért kapja a fizetését hogy a fent leírt szituk ne fordulhassanak elő. Ez az ember a FŐNÖk.


KÉRDÉSEM: ahol ilyenek előfordulhatnak napi szinten ott a FŐNÖK MIÉRT VAN MÉG A SZÉKÉBEN? Miért nincsen fegyelmivel azonnali hatállyal kirúgva?

Nem végzi a dolgát eltűri ezt a széthullást -- > alkalmatlan--> ki kell rúgni.

Nem így van?


Persze úgy nehéz ellenőrizni a beosztottakat ha 3 HETE be se tettem a lábam a munkahelyre (ld főnök...)

2019. dec. 17. 12:03
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nincsen fegyelmivel azonnali hatállyal kirúgva?"

Mert a fenntartó alapítvány kuratóriumának elnöke a kedves neje, aki úgy táncol, ahogy apa fütyül. Ezt is leírtad már sokszor, felesleges külön hőbörögnöd rajta.

2019. dec. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

"Mert a fenntartó alapítvány kuratóriumának elnöke a kedves neje, "


Így van !!! csak akkor nem értem miért a dolgozót szidjuk ahol a főnök maga 10x akkora tróger mint az összes ember együtt.

Hát ahol a főnök be se jár mert minek ...( ő mondta .. minek jöjjek be--hát tényleg minek... ) na egy ilyen helyen mindent szabad.

Olyan is a hely.

2019. dec. 17. 14:41
 20/21 anonim ***** válasza:

Én semmilyen jelet nem adtam sehol mikor távozni készültem :) Sőt még a felmondási időmet is ledolgoztam rendesen.

3.Gyors távozás a munkaidő végén - Én mindig gyorsan távozom. Elég a napi 8 órás ülés, ha nem tetszik hát rúgjanak ki. Volt ahol ez nem tetszett és kirúgtak a próbaidő alatt mivel ugyan nem fizették a túlórát, de "elvárt" volt, hogy még legalább fél órát maradj. Persze ha sok a munka akkor megcsinálom, de csak ha kifizetik vagy máskor lecsúsztathatom.


2.Gyakori magántelefon, félrevonultan- Én mindig így beszélek, mivel roppantmód zavar mikor a többiek hallgatják, hogy épp XY barátomal/szülőmmel/testvéremmel miről beszélek, ne adj isten némelyik még megjegyzéseket is fűz hozzá.


"éges/csoport rendezvényekről való távolmaradás, magányos ebéd/kávé/szünet, a beszélgetésekből való kimaradás" - Én épp ilyen vagyok. Ebédszünetben örülök, ha kicsit kikapcsolhatom az agyam és feltöltődhetek a kajára koncentrálva. Egész nap a többieket hallgatom, örülök ha végre fél órára ebből kiugorhatok. Csapatépítőket is próbálom kerülni, a beszélgetésekbe inkább beszállok, mert rájöttem hogyha kimaradok belőlük akkor a végén még engem beszélnek ki.


4.A szabadságok, távollétek, betegállományok számának drasztikus megemelkedése - Sajnos ebben sem látok összefüggést. Én a múlt évben szinte minden hónapban betegállományba kényszerültem 1-1,5 hétre, mivel a sok "jó fej" kolléga előszeretettel mászkált be influenzásan, hányás-hasmenéssel, lázással, takony-nyál folyással. Mióta nem dolgozom ott idén még nem voltam beteg, ám legutóbb az egyik épp panaszolta Fb-on hogy már megint beteg.


8.Szokatlanul/indokolatlanul elegáns megjelenés - Épp ilyen napom van, néha jól esik kiöltözni. Azonban a olt főnököm néha mászkált be meglepően csinosan, majd mikor felmondtam elárulta, hogy ő is állásinterjúkra mászkál. Nem mondom, lehet összefüggés, de nem törvényszerű. :)


9.Hosszú távú tervektől való tartózkodás, ilyen típusú feladatoktól való visszalépés - Inkább fél a hosszú távú elköteleződéstől, felelősségtől.


10.Az ötletek, javaslatok, kezdeményezések elmaradása - Egyszerűen csak introvertált, nem kezdeményező vagy visszahúzódó személyiség. Nem látok összefüggést. Nálunk aki a felmondását tölötte az is szívesen állt elő ötleteivel, holott ő már rég nem volt ott mikor megvalósultak.


12.A munkaviszony szerződéses kereteinek tisztázására vonatkozó kérdések (felmondási idő, kötelezettségek teljesítésének módja, szabadságok megváltása, bónuszok kifizetése távozás esetén, stb.) - Pusztán kíváncsi. A felmondással kapcsolatos kötelezettségeket és egyéb dolgokat a törvényleírásokban megtalálja ha van egy kis sütnivalója. Ha a bónusz kifizetéséről érdeklődik az már gyanúsabb.

2019. dec. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!