Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van joga ilyet tenni egy...

Darkzoli kérdése:

Van joga ilyet tenni egy orvosnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy múlthét csütörtökön, túlerőltetett edzés miatt nem tudtam iskolába menni és elmentem a háziorvosomhoz. Ő azt mondta, hogy a jobb vállam rendellenesen mozog, nem úgy ahogy kéne. Azonnal el kell menni röntgenre és holnap szeretné látni az eredményeket. Ezért az ő javaslatára beutalóval elmentem traumatológiára ahol pedig kiadtak egy ambulens lapot amit láthattok is az egyik linken. A doktor azt mondta, hogy nincs különösebb bajom csak ne erőltessem meg túlságosan a vállam mert ami edzést végeztem, nem volt ideális a testsúlyomhoz viszonyítva. Visszamentem a háziorvoshoz, majd ő azt mondta hogy rendben, viszont csak kardióznom szabad egy jó ideig és szeretne viszont látni kedden. Így hát én otthon maradtam, majd mikor kedden elakartam menni hozzá, kiderült hogy szabadságra ment. Ezért egy másik háziorvoshoz kellett bemennem, viszont túl sokan (kb20-30-an) voltak így inkább hazamentem és gondoltam, majd anyám bemegy és kikéri az igazolást, mert nekem már edzésre kell mennem. Ez meg is történt, anyám elment az orvoshoz az ambulens lappal és elmondta mi történt, majd az egyik asszisztens belekötött a hiányzásaimba hogy én mennyit hiányzok az iskolából. Nem is értem ez hogy jött ide, de tény hogy szoktam lógni, de ki nem? Viszont szerintem a traumatológiát nem kéne viccnek venni és azt mondani hogy megint csak lóg a gyerek. Nagy nehezen kiadták az igazolást, de hogy.. (láthatjátok ezt is a második képen). Az orvos csütörtöktől, direkt szerdáig adott ,,igazolást,,. Amelyben azt írta hogy igazolatlan hiányzás. Direkt még egy nappal megtolta az időpontot, majd az orvos ezt le is pecsételte. Lehet ilyet csinálni? És ha nem, fel lehet ezért jelenteni őket? Mert ez véleményem szerint nagyon felháborító.


[link]

[link]



2019. dec. 17. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

"Igazoltan hiányzott" van odaírva.

Legközelebb mielőbb vérben forgó szemekkel és habzó szájjal indulnál boldog-boldogtalant feljelentgetni, előtte tanulj meg olvasni, drágaság...

2019. dec. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el még egyszer! Általános iskola második osztály...
2019. dec. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Uramatyám! Olvasni tanulj meg mihamarabb!

És ha logikusan gondolkodsz: Egy orvos miért írna ilyet? Ezt a tanár szokta, ha nem tudod igazolni a hiányzásodat.

2019. dec. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazoltan hiányzott az van odaírva. És még holnap sem kell menned. Hülye:D
2019. dec. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Az egy dolog, hogy nem tudsz olvasni de ez mi?!



"de tény hogy szoktam lógni, de ki nem?"


Nálunk ezt senki nem csinálta. Úgy írod, mintha ez valami természetes lenne!

2019. dec. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az asszisztensnek nem kellett volna belekötnie, de amúgy nem mindenki lóg, meg majd lehet megint a tanárokat szapulni, ha túlléped az óraszámot hiányzásokban...


Egyik orvos sem csinált semmi rosszat, az fura hogy keddre kért vissza és ő nem volt az picit furi, de lehet közbejött neki valami. A másik meg rendes volt, hogy plusz egy napra kiírt.


Ha meg egy traumatológiát nem kéne elviccelni szerinted, akkor kontrollra miért nem te mész? Most az állapotod is fontos, vagy csak az igazolás?


Orvos amúgy sem írhat olyat, hogy igazolatlan, csak tanár de azt is csak órára lebontva, nem napokra.


Ja és ez nem is az a tipikus olvashatatlan írás mint a ______/)__ = paracetamol, hanem bárki számára kibetűzhető "igazolt hiányzás".


Nem jött össze, bármire is számítottál.

2019. dec. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért az valahol rohadt vicces, hogy suliba nem tudsz menni, de edzésre igen. Orvosként az a véleményem, hogy tök rendes volt mind a két kolléga veled, aki egy link h.ulyegyerek vagy és még egy szerencsétlen folyóírást sem tudsz elolvasni.
2019. dec. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
ugye tudod, hog attól még, hgy lesatírozod a doki nevét a pecsétszám alapján simán utána lehet nézni...? :))) de hülye vagy te édes fiam
2019. dec. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

26-os pecsetszam. :o

Mennyire egy szerencsetlen vagy. Pecsetszam alapjan barki meg tudja nezni, melyik orvost ragalmazod. :)

2020. jan. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!